Categories Blog modowy

Okulary przeciwsłoneczne damskie – modne oprawki

Okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie przede wszystkim chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jednak oprócz tego, są one niewątpliwie jednym z głównych dodatków do letnich stylizacji. Jakie modele są aktualnie na topie?

okulary przeciwsłoneczne damskie

Okulary słoneczne a kształt twarzy

Wybierając odpowiednie dla siebie okulary przeciwsłoneczne damskie, warto zawrócić uwagę na dopasowanie ich do kształtu twarzy. Dobrze dobrane oprawki potrafią niezwykle podkreślić atuty urody. Dla kobiet z okrągłą twarzą świetnie sprawdzą się modele prostokątne i zwężane ku dołowi, czyli aktualnie niezwykle modne i ponadczasowe kocie okulary przeciwsłoneczne. Osobom z kwadratowym kształtem twarzy lepiej sprawdzą się oprawki, które będą zaokrąglone u dołu, takie jak topowe wayfarery. Inny kultowym modelem są okulary przeciwsłoneczne aviatory, znane również jako pilotki. Jest to model, który nie wychodzi z mody od lat i polecany jest dla osób o trójkątnym kształcie twarzy.

okulary przeciwsłoneczne

Okulary a kolor soczewek

Damskie okulary przeciwsłoneczne to najprostszy i jednocześnie najszybszy sposób na odmianę stylizacji. Z powodzeniem zastąpią biżuterię, dopasują się do ulubionej torebki oraz nawet dresowy komplet zamienią w bardziej szykowny strój. Aktualnie dostępne są również okulary z kolorowymi soczewkami. Pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale także wpływają na sposób postrzegania kolorów. Szare soczewki gwarantują naturalne widzenie barw, z kolei brązowe chłoną niebieskie światło i będą najlepszym wyborem dla osób o wrażliwych oczach. Okulary przeciwsłoneczne z żółtymi soczewkami rozjaśniają kolory, zaś różowe są idealne przy delikatnym świetle. Wybierając okulary, można również przebierać do woli w kolorach samych oprawek. Kolorowe dodadzą charakteru bardziej casualowym strojom.

przeciwsłoneczne okulary

Wygląd to nie wszystko

Wybierając damskie okulary przeciwsłoneczne, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wizualną stronę. Szkła powinny przede wszystkim zapewniać ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które w dłuższej perspektywie może być bardzo niebezpieczne dla oczu. Jeśli chodzi o sam filtr UV, najlepszym wyborem będzie UV400, który pochłania 100% szkodliwego promieniowania. Takie okulary słoneczne gwarantują pełną ochronę wzroku. Świetnym rozwiązaniem są również modele z polaryzacją, które dodatkowo zwiększają komfort widzenia. Decydując się na zakup okularów, należy wybierać sprawdzone miejsca i sklepy. Dzięki temu zyskamy pewność, że kupujemy okulary przeciwsłoneczne wysokiej jakości i bezpieczne dla oczu.

okulary damskie

2 comments

Patrycja says:

Dobrze sie czyta, fajne te okulary ze zdjęć, jakiej są marki?

Julia says:

Wszędzie je rozpoznam, to okulary COTE exclusive!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *