Omnio – najlepsza spacerówka. Lekki wózek, który składa się w plecak. Recenzja

Wybór idealniej spacerówki to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Od kilku miesięcy sprawdzamy możliwości kompaktowej spacerówki Omnio,, która składa się w plecak. Brzmi ciekawie, prawda?

Omnio – niebanalna i kompaktowa spacerówka

Kiedy byłam w ciąży z Maksymilianem, nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo ważny jest wybór wózka dla dziecka. Myślałam, że różnią się one od siebie tylko i wyłącznie designem i ceną. I oczywiście marką. Nic bardziej mylnego! A tym bardziej, gdy chodzi o spacerówkę. Mieliśmy już kilka spacerówek. I przez to wiem, czego od spacerówki oczekuję, co musi mieć, a bez czego może się obejść. Dziś chciałabym przedstawić Wam wózek Omnio, który mamy od kilku miesięcy. To idealny czas na zapoznanie się z nim i obiektywną recenzję. Także, czas… start! Oto recenzja 🙂

omnio

Zacznę od tego, że wózek mnie zachwycił tym, że.. składa się w plecak. Uwierzcie, że mnie to bardzo zaintrygowało. Wózek-plecak? Ja wiem, że spacerówki się teraz fajnie składają, za pomocą jednej ręki, ale tak wygodna opcja, jak złożenie w plecak była dla mnie nie do pomyślenia. A jednak 🙂 To strzał w 10 i wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Co jest największą zaletą tego wózka? Tak naprawdę atutów jest wiele. Przede wszystkim:

Koła

Koła są po prostu idealne! Doskonale sprawdzają się na każdym terenie, zarówno w lesie, jak i na oblodzonym chodniku. Ba, one radzą sobie nawet na śniegu, co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Przednie koła są nieco inne niż w spacerówkach. Składają się one z rolek, dzięki czemu zachowują się  w zupełnie inny sposób niż zwykłe kółka . Ciężko mi to wytłumaczyć :p  , ale po prostu te rolki umożliwiają bezproblemowe skręcanie nawet w miejscu (choć koła są zablokowane w jednej pozycji 🙂 i oczywiście jazdę na wprost . Dzięki tym kołom wózek jest zwrotny, skręca, pokonuje nierówności, takie jak chociażby żwirek. O wiele łatwiej podjeżdża się nim pod krawężniki.

omnio

Regulowana rączka

Regulowana rączka to opcja, którą powinien posiadać każdy wózek. Mieliśmy jedną spacerówkę bez tego rozwiązania i powiem Wam, że odczuwałam to bardzo. Jestem wyższa i ulokowanie rączki zbyt nisko jest dla mnie bardzo niewygodne. Tutaj możemy dopasować rączkę i ustawić tak, aby było nam wygodnie 🙂 Dzięki temu ani ja, ani babcie nie mają problemu podczas spacerowania z młodym.

omnio

Hamulec

Ja wiem, że dla niektórych (oczywiście nie rodziców :D) to drobiazg, ale dobry hamulec to podstawa. Hamulec jest tu świetny. Ponadto, nie musimy się schylać. Można sterować nim za pomocą nogi. Mega ułatwienie!

omnio

Siedzisko

Siedzisko jest na tyle duże, że pomieści spore dziecko. Co prawda, jest troszkę wąskie, więc zimą w kurtce, kombinezonie, śpiworku troszkę mało miejsca na większe dziecko. Natomiast latem nie będzie problemu 🙂 Siedzisko jest niższe niż w innych spacerówkach. Przyznam szczerze, że miałam obawy w tej kwestii. Byłam przyzwyczajona, ze siedzisko jest trochę wyżej, a tu proszę -niepotrzebnie. Okazało się jednak, że Pan Maksymilian zaakceptował od razu! On kocha siedzieć w tym wózku 🙂 Poza tym, to wózek, który stworzono z myślą o starszych dzieciach, które same są w stanie wejść do wózka 🙂 I to chyba dla młodego było największą frajdą. Sam wchodzi, sam wychodzi 😀 Przy siedzisku znajduje się podnóżek, który ułatwi maluchom wejście do wózka. Ponadto, spacerówka przeznaczona jest dla dzieci do 22 kg – to jeden z największych atutów. Maksyś należy do większych dzieciaczków i tylko spacerówka do takiej wagi wchodziła w grę 🙂 Na inne nawet nie patrzyłam 🙂

Pięciopunktowe pasy

Pasy są regulowane aż na czterech poziomach. Są to też pasy, które służą do zrobienia z wózka plecaczka i założenia na plecy.

omnio

Wózek plecak

Warto wyjaśnić opcję plecaczka. A więc, wózek ten po złożeniu można zarzucić na plecy. Tak jak plecak 🙂 To doskonałe rozwiązanie, gdy jesteśmy w podróży lub wtedy, gdy brakuje Nam rąk. A jako rodzice dobrze wiemy, że dzieci z wózka wyjść chcą. I wtedy jest wózek i dziecko do ogarnięcia – trudne sprawy 😀 Tu nie musimy się martwić. Składamy wózek i bierzemy na plecy. Dzięki temu możemy swobodnie biegać za dzieckiem (dodatkowe obciążenie w postaci wózka tylko wpływa na korzyść z wysiłku haha) lub wziąć dziecko na ręce. Na pewno lepiej się dźwiga maluszka bez pchania wózka, prawda? 🙂 Oczywiście nie jest to opcja, którą warto praktykować na co dzień. jednak w sytuacjach wyjątkowych zdaje egzamin na celujący i to z plusem!

omnio

Samo składanie wózka na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowane. Na całe szczęście, po zapoznaniu się z instrukcją, jest banalne. Jak już złożymy te 2-3 razy, to wiadomo o co chodzi. Całość składa się w malutką kostkę, więc spokojnie możemy wziąć wózek na plecy i wnieść na 4 piętro czy też schować w bagażniku.

omnio

Czy warto kupić Omnio?

Mam już kilka spacerówek za sobą.Dzięki temu wiedziałam, czego oczekuję od kolejnej. Dla mnie spacerówka musi być przede wszystkim lekka. I Omnio to właśnie wózek, który prowadzi się z czystą przyjemnością. Jedzie naprawdę bardzo lekko, nie ma problemu ze sterowaniem, wjeżdżaniem pod krawężniki. Spokojnie przejdzie nawet przez trudny teren. Ba, on nawet w śniegu daje radę 🙂 Prowadzenie jedną ręką wózka, a drugą psa nigdy nie było tak łatwe – uwierzcie mi 😀 Do tego przednie koła są amortyzowane. To prawdziwa terenówka na każdy teren. Zastanawiałam się jak to będzie z kołami. Po pierwsze, są małe. Po drugie, ustawione do jazdy wprost. Jednak okazało się, że moje obawy były bez sensu. Wózek świetnie jedzie. Wszyscy się nim zachwycamy, nie tylko ja. Ze wszystkich spacerówek, Omnio jest zdecydowanie najlżejszy i najwygodniejszy. Maksyś go również uwielbia 🙂 Dla niektórych koszyk może wydawać się zbyt mały. Pamiętajmy jednak, że jest to wózek kompaktowy. Także coś za coś. Ja się przyzwyczaiłam 🙂 Poza tym zakupy robię i tak bez Maksia (jadę wtedy sama autem, by mieć chwilę na skupienie i święty spokój 😀 ). A jak idę z młodym to biorę po prostu plecak lub torbę, którą przyczepiam do wózka i już 🙂

omnio

Parametry techniczne

Na sam koniec podaję Wam najważniejsze parametry wózka:

  • waga wózka = 7,5 kg
  • max waga dziecka = max 22kg
  • max waga bagaży = max 3kg
  • wózek złożony (z kołami): 53 x 41 x 28 cm
  • wysokość oparcia: 52 cm, szerokość 30 cm, gł. 21 cm.
  • rączka: do 101 cm.

 

10 comments

Aleksandra Załęska says:

Przyznam szczerze, że zupełnie fajnie prezentuje się ta spacerówka, polecą ją bratu. Dla starszych dzieci i na wakacje jak znalazł 🙂

Aga says:

Jaka fajna i naprawdę kompaktowa spacerówka!

https://www.secretaddiction.pl/?m=1 says:

Dobrze, że jest taki funkcjonalny 🙂

Adam says:

Jeszcze nie tak dawno o takich udogodnieniach można było tylko pomarzyć. Podoba mi się.

Katsuumi says:

Genialna sprawa i jaka praktyczna 😉

Poligon Domowy - Kaśka says:

Jakie to jest genialne! aż żałuję, że nie wiedziałam o tym jak dzieci były młodsze! Polecę siostrze 🙂

Anna says:

Wow dawno nie widziałam tak fajnego i kompaktowego wózka 😉

JednoSpojrzenie says:

Ta opcja z plecakiem po prostu niesamowicie mi się podoba 🙂

kids says:

wygląda super! nie wiedziałam że wózki dziecięcie spacerowe tanie mogą mieć takie funkcje 😀

sandrak says:

ja też nie 😀

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *