Categories Blog Parentingowy

Pielęgnacja skóry dziecka zimą

Skóra dziecka jest bardzo cienka, a do tego delikatna. Dlatego niezwykle istotna jest jej właściwa pielęgnacja. Jak wygląda pielęgnacja skóry dziecka zimą?

Pielęgnacja skóry dziecka zimą

Zima to pora roku, w której temperatura spada poniżej zera. Kaloryfery, które mają służyć przede wszystkim do ogrzewania mieszkania, mają również skutki uboczne, bowiem wpływają na niską wilgotność powietrza w domu. O ile my – dorośli, jesteśmy w stanie się na to przygotować, o tyle nasze pociechy nie. Skóra maluszka jest bardzo cienka, a do tego delikatna. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie jest to trudne zadanie. Najważniejsze jest stosowanie się do kilku zasad. Wbrew pozorom niebezpieczeństwo zimą to nie tylko odmrożenia, ale również inne dolegliwości, takie jak odparzenia oraz przesuszenia skóry. Skóra maluszka jest narażona na niesprzyjające działanie czynników zewnętrznych: wiatru, niskich temperatur, suchego powietrza w pomieszczeniu, jak i ciepłych ubrań. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry dziecka zimą? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawilżenie.

1.Stosuj odpowiednie produkty

Pielęgnacja skóry opiera się na stosowaniu odpowiednich produktów, które przeznaczone są dla dzieci. ich skład jest właściwy dla cienkiej i delikatnej skóry.

2.Kąp dziecko

Higiena w postaci kąpieli, usuwa gromadzący się na skórze pot i kurz. Pamiętaj jednak, że zbyt długie i częste kąpiele w ciepłej wodzie, mogą spowodować jej wysuszenie. Po kąpieli nałóż balsam lub krem nawilżający. Jeśli dziecko nie ma problemów skórnych, nie muszą być to emolienty.

3.Ubieraj dziecko właściwie

Pielęgnowanie skóry wiąże się również z jego odpowiednim ubieraniem na dwór. Bardzo dużo rodziców przegrzewa swoje dzieci. To, że na dworze jest niska temperatura, nie oznacza, że dziecko musi być w kombinezonie, śpiworku, a do tego przykryte kocem lub kołdrą! Dziecko należy ubrać adekwatnie do pogody!

4.Zmieniaj pieluszkę

Ta zasada nie zmienia się niezależnie od pory roku. Zadbaj oto, aby dziecko miało systematycznie zmienianą pieluszkę. W ten sposób unikniesz podrażnień i zapewnisz swojemu maluszkowi komfort.


Jak pielęgnować skórę dziecka zimą?

Latem przed wyjściem na dwór, sięgamy po kremy z filtrem UV, aby chronić buzię dziecka. niestety w jesienno-zimowym okresie, zapominamy o takiej formie pielęgnacji. A przecież pielęgnacja skóry dziecka zimą jest również ważna, tak jak i latem. Wystarczy wybrać tylko inny preparat. Znalezienie idealnego kremu to nie lada wyzwanie. Skóra dziecka jest wrażliwa, delikatna, a do tego każdy maluszek jest inny. U nas do tej pory nie ma problemu i Maksymilian stosuje produkty różnych marek. Jednak cały czas go obserwuję, ponieważ ja mam problemy skórne. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór. Podczas wyboru odpowiedniego kremu, przede wszystkim zwróć uwagę na produkty, które:

  • mają naturalnych skład,
  • posiadają filtr UV,
  • są wolne od substancji zapachowych,
  • są hipoalergiczne,
  • łagodzą podrażnienia,
  • są przebadane dermatologicznie,

Pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością kosmetyków. Przed wyjściem na dwór stosuj kremy z filtrem. Należy je wsmarować w skórę dziecka przed wyjściem na zewnątrz.

pielęgnacja skóry dziecka zimą

Pielęgnacja skóry dziecka zimą – co warto wiedzieć?

Pielęgnacja skóry dziecka zimą to nie tylko stosowanie kosmetyków. To również wspomniana kąpiel, regularna zmiana pieluszek czy odpowiednie ubieranie dziecka. Na kondycję skóry ma również wpływ temperatura w domu. Pamiętaj, aby nie było zbyt ciepło. optymalna temperatura wynosi ok 21 stopni Celsjusza. Warto stosować również dobry nawilżacz powietrza. Nie zapomnij również o odpowiedniej diecie, która ma ogromny wpływ na maluszka. Dieta powinna być bogata w witaminy i minerały, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *