PIKOWANA KURTKA

PIKOWANA KURTKA


Zobacz stylizację w – MODNAPOLKA.pl
Wygodne, ciepłe i nadal modne. Uniwersalne i ponadczasowy model kurtki. Mowa o kurtkach pikowanych, które stanowią must have w naszej jesienno-zimowej garderobie. Kultową kurtkę zawdzięczamy pułkownikowi amerykańskiemu Stephenowi Guylasowi. Po odejściu na emeryturę osiadł się na angielskiej wsi w hrabstwie Suffolk i stworzył model kurtki, która miała sprawdzić się na polowania, jazdę konną itd. Model ten miał być praktyczny, wygodny i ciepły. Pikowane kurtki nazywa się złośliwie „kufajkami”, ale ich prawidłowa nazwa to Husky, tak jak rasa psa.Kurtka w skośne kwadraty, robimy cieszy się popularnością, zwłaszcza w okresie jesiennym. Początkowo dostępna była głownie w stonowanych kolorach. Dziś pełni funkcję również modową i dostępna jest w całej gamie kolorystycznej jak i różnych wariacjach wzoru. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Kurtki pikowane kupujemy dopasowane do naszej figury, aby uniknąć optycznego powiększenia. W mojej szafie zagościła kurtka w pięknym zielonym odcieniu. To prezent od mojej chrzestnej, która niewątpliwie ma świetny gust. Postawiłam na spodnie z dziurami, aby dodać charakteru całej stylizacji. Do tego torebka -worek. Co sądzicie?

bag – Manzana / shoes – Czasnabuty

74 Comments

  1. Powiem Ci, że energetyczny kolorek tej kurtki bardzo mi się podoba. Mam koszulę w podobnym odcieniu i bardzo ją lubię.
    Super! Dla blondynek fajny kolor.
    Pozdrowionka serdeczne! 🙂

  2. Za pikowaną kurteczką rozglądam się już od dłuższego czasu, ale jak zmierzę to nic mi się nie podoba. Masz szczupłą i zgrabną sylwetkę i w takiej kurteczce wyglądasz ładnie, ja wyglądałabym jak kołek 🙂 Kolorek ma niesamowity 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.