Categories Blog Parentingowy

Pomoce do integracji sensorycznej – co to właściwie jest?

Do czego służą pomoce do integracji sensorycznej?

Samo słowo sensoryczny oznacza coś, co można poczuć zmysłami. Pomoce do integracji sensorycznej służą przywróceniu równowagi na linii psychika – fizyczność. Pomagają rozwija zdolności ruchowe, doskonalić działanie zmysłów, a także w razie potrzeby wyciszyć się i zrelaksować. Są bardzo przydatne dla dzieci w sposób naturalny pomagając im w rozwoju osobowości, ale również dorośli mogą z nich korzystać. Często stosowane są w rehabilitacji, są cennym uzupełnieniem ćwiczeń w sportach, w jodze czy w tańcu. Mogą również stanowić nietuzinkowy element wystroju wnętrza domu lub mieszkania służąc jako proste meble do wypoczynku i do pracy. Są to przedmioty nieskomplikowane, wolne od jakiejkolwiek elektroniki, a przy tym estetyczne. Nawet jeśli nie planujemy żadnych specjalnych ćwiczeń warto wypróbować na przykład pufy czy worki sensoryczne zamiast tradycyjnej kanapy.

pomoce do integracji sensorycznej

Gdzie można zamówić pomoce do integracji sensorycznej?

Pełna gama tego typu przedmiotów znajduje się na stronie intibag.eu. Jej twórcy zaczęli swoje eksperymenty od performatywnej instalacji w teatrze dla dzieci. Wkrótce zorientowali się, że był to pomysł, który można wykorzystać w zyciu codziennym i zaczęli projektować kolejne przedmioty. Intibag.eu oferuje między innymi pufy sensoryczne, różnego rodzaju worki i dziuple przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dal osób dorosłych. Wszystkie te pomoce do integracji sensorycznej zaprojektowane sa z nadzwyczajną dbałością o komfort użytkownika. Nie posiadają szwów ani zamków błyskawicznych, są miękkie i przyjemne w dotyku. Pastelowe kolory mają na celu wyciszenie i uspokojenie. Materiał używany przez firmę Intibag.eu został opatentowany jako Secondskin – nazwa mówi sama za siebie. Wypełnienie do puf to łuska gryki – materiał całkowicie naturalny i hypoalergiczny. Pomoce do integracji sensorycznej ze sklepu intibag.eu są w 100% bezpieczne.

Komu można polecić pomoce do integracji sensorycznej?

W zasadzie każdemu. Są to przedmioty przyjazne człowiekowi pod każdym względem. Doskonale służą relaksowi i wyciszeniu, pomagają również znaleźć optymalną pozycję do pracy – na przykład do pisania na komputerze. Stanowią atrakcyjny element wystroju zarówno strefy relaksu w domu jak i pokoju dziecinnego. Mają szerokie zastosowanie w fizjoterapii, rehabilitacji i różnego rodzaju ćwiczeniach. Pomagają w razie potrzeby odizolować się całkowicie od bodźców zewnętrznych i skoncentrować. Pomoce do integracji sensorycznej naprawdę warto wypróbować w praktyce.

 

1 comment

Aleksandra says:

bardzo ciekawy temat! fajnie, że na rynku pojawia sie coraz więcej podobnych artykułów, które mają na celu wspieranie rozwoju od najmłodszych lat 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *