Categories Bez kategorii

Poznaj najsmaczniejsze kawy marki ASTRA

Dla niektórych kawa powinna po prostu być, nie ważne jaka, byleby tylko w dużej ilości. Jest to jednak opinia, która coraz bardziej odchodzi w niepamięć. Prawdziwi kawosze odróżniają smak każdego gatunku kawy, a różnice wychwytują także pomiędzy konkretnymi markami. Jest ich jednak zbyt wiele, aby wypróbować wszystkie z nich, dlatego też postanowiliśmy przedstawić najciekawsze opcje od firmy Astra. 

kawa

Astra jest producentem wysokiej jakości kawy i herbaty. Marka ta posiada swój własny sklep z kawami, w którym znajdują się także jej pozostałe produkty. Firma jest na rynku od 1973 roku i od tego czasu nieustannie stara się udoskonalać swoje receptury, nie zapominając przy tym o zachowaniu tradycyjnego smaku. Astra dba również o rozpowszechnianie szerokiej oferty kaw z najdalszych zakątków świata. Przyjrzyjmy się więc kilku oferowanym przez nich produktom.

ASTRA kawa Tradycyjna mielona

To pierwsza z dzisiejszych propozycji kawowych. Jest to rodzaj drobno mielonej kawy, będącej mieszanką ziaren arabiki z Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Jak sama nazwa wskazuje jest to idealna kawa dla miłośników tradycyjnych, delikatnych smaków i aromatów. Nie ma co ukrywać, że arabika jest najbardziej popularnym gatunkiem kawy. Nie każdemu odpowiada gorzki posmak robusty, dlatego też ASTRA kawa Tradycyjna mielona będzie dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Jej zaletą są też rozmaite możliwości zaparzania: za pomocą ekspresu ciśnieniowego, przelewowego, specjalnego zaparzacza (czyli metodą french press) oraz tradycyjnie. 

Kawa ASTRA Professional Crema ziarnista

Tym razem znaleźliśmy coś dla miłośników kawy ziarnistej. Produkt ten to w 100% arabika, powstała ze szlachetnych ziaren z Ameryki Łacińskiej i Afryki. Jej smak również, tak jak w przypadku poprzednie propozycji, jest bardzo delikatny. Charakteryzuje się on jednak dobrze wyczuwalnym, orzechowo-czekoladowym aromatem, który z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Zwłaszcza podczas chłodnych, zimowych poranków. Kawa ta nie jest na dodatek tak mocna, jak klasyczne espresso. Zdecydowanie lepiej komponuje się więc w wersji typu Cafe Crema, czyli z popularną pianką.

ASTRA kawa MORE Espresso ziarnista

Jest to nowość w ofercie sklepu z kawami Astra. To dość wykwintny rodzaj kawy, ponieważ składa się w 60% z arabiki i 40% robusty. Posiada więc wyrazisty (jak przystało na espresso), lekko kwaskowy smak, który jednak z pewnością znajdzie grono wielbicieli. Kawa posiada dodatkowo dość nietypową nutę smakową, w postaci połączenia aromatu kakao i suszonych owoców. Jest to więc nie lada gratka i obowiązkowy punkt na liście zakupów dla wszystkich kawoszy.

ASTRA kawa MORE GOLD rozpuszczalna

Na naszej liście nie mogło zabraknąć także przedstawiciela kawy rozpuszczalnej. Największą zaletą tego produktu jest bardzo wyraźny i aromatyczny smak. Dość nietypowym rozwiązaniem jest natomiast połączenie 95% liofilizowanej kawy rozpuszczalnej z 5% drobno mielonej kawy palonej. Nadaje ono oryginalności, podkreślając wykwintny charakter (mieszanka mocnej robusty i delikatnej arabiki).

Pozostałe kawy ASTRA też są godne uwagi!

Sklep z kawami Astra posiada bardzo bogatą ofertę, dlatego nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich produktów, które się tam znajdują. Warto jednak zastanowić się nad wypróbowaniem ich pozostałych kaw, takich jak:

  • kawa ASTRA ZIELONA mielona,
  • ASTRA kawa MORE Balance mielona,
  • kawa ASTRA ŁAGODNA Espresso drobno mielona,
  • kawa Poznańska ziarnista,
  • kawa Astra MARAGO drobno mielona.

Bardzo ciekawą opcją jest także kolekcja kawy świata m.in. z Brazylii, Etiopii, Tanzanii czy Kuby.

Sklep z kawami ASTRA – gdzie znaleźć?

Kawy marki Astra można kupić oczywiście stacjonarnie, lecz najwygodniejszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie internetowego sklepu z kawami Astra. Znajdują się tam wszystkie wspomniane wyżej produkty, a także wiele innych artykułów, w tym różnorodne herbaty. Szeroki wybór, sprawia, że z pewnością każdy znajdzie kawę czy herbatę idealną dla siebie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *