Categories Bez kategorii

JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ OLEJ SILNIKOWY?

Samochód to niezbędnik, który przydaje się każdemu z nas. Wiele osób nawet nie wyobraża sobie bez niego życia. Jednak o auto trzeba dbać. o ile Panowie mają sporą wiedze na ten temat, o tyle wiele Pań tej wiedzy nie ma – zwyczajnie się samochodami nie interesuje. Sama wie z własnego doświadczenia – cokolwiek nie tak z samochodem, wszystko załatwia mój facet. Dziś postanowiłam chć trszkę przybliżyć Paniom jedną z podstawowych rzeczy, o jakie należy dbać – olej. Jak prawidłowo dobrać olej silnikowy?

JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ OLEJ SILNIKOWY?

Jak zapewne wiecie, olej silnikowy ma kluczowe znaczenie dla żywotności silnika. Bardzo ważna jest jego regularna wymiana, ale i prawidłowo dobrany olej. Do wyboru mamy oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Różnią się od siebie bazami olejowymi, a także pakietem dodatków uszlachetniających.  Istotną kwestią jest także lepkość oleju silnikowego. To opór oleju przed płynięciem. Posiada on Wartość W np 5W-40. Indeks ten określa poziom lepkości w niskich temperaturach. Natomiast jeśli nie ma litery W, to oznacza lepkość w wysokich temperaturach. Oprócz oleju i utrata mocy silnika jest mniejsza, im niższy jest współczynnik lepkości. Należy więc pamiętać, że im wyższa lepkość tym lepsze zabezpieczenie silnika przed zużyciem. Pamiętaj także, że olej silnikowy musi spełniać wymagania lepkości, które określone są przed producenta samochodu. Skąd wziąć taką informację? Znajdziesz ją w instrukcji obsługi lub naklejce pod maską samochodu.
Często kupujemy samochód używany. Jeśli nie wiemy, jakiego oleju używał poprzedni właściciel, poprośmy mechanika, aby ocenił stan silnika. Jeśli nie stwierdza wycieków czy przedmuchów, kup olej droższy (syntetyczny lub półsyntetyczny)

CO JEST POTRZEBNE DO ZNALEZIENIA OLEJU?

-dowód rejestracyjny Twojego pojazdu – sprawdzisz w nim parametry swojego auta, które są niezbędne na stronach producentów.
– Wyszukiwarka olejów silnikowych preferowanego producenta
– Profesjonalny sklep z olejami i filtrami samochodowymi lub hurtownia,w którym kupisz wszystko, co niezbędne do wymiany oleju. Dobrze, aby wybrać sklep/hurtownię olejów silnikowych, które mają ogromny wybór. Przykład stanowi hurtownia petrostar.pl, mieszcząca się w Warszawie.

PETROSTAR:

Petrostal to prężnie rozwijająca się firma, która istnieje od 2007 roku. W swojej ofercie posiada oleje, płyny eksploatacyjne, chemię, rewitalizanty, akumulatory, materiały eksploatacyjne do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, skuterów, quadów, rowerów i łodzi. Firma mieści się w Warszawie -Praga, Mokotów, Bielany, Ursus, Wawer.

jak prawidłowo dobrać olej silnikowy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *