Categories Bez kategorii

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW – WADY I ZALETY

Budowa domu nie wiąże się tylko z jego postawieniem i aranżacją. W przypadku terenów nieskanalizowanych, musimy liczyć się z koniecznością samodzielnego poradzenia sobie ze ściekami, które pochodzą naszego gospodarstwa domowego. Przydomowa oczyszczalnia ścieków cieszy się sporym zainteresowaniem. Jakie są jej wady i zalety?

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW

Obecnie wiele osób decyduje się na mieszkanie na osiedlach, gdzie założenie własnej oczyszczalni jest bardziej korzystne niż podłączenie się do sieci kanalizacyjnej. Wybierając przydomową oczyszczalnie, musimy się kierować przede wszystkim dopasowaniem do warunków zarówno mieszkalnych, jak i gruntowych. Ostatnio popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie biologiczne, które są atrakcyjne ze względu na cenę i prostotę. Popularnością cieszą się biologiczne oczyszczalnie, gdzie proces filtracji ścieku odbywa się w obrębie urządzenia. Oczyszczanie ścieków polega na utlenianiu zanieczyszczeń, co powoduje wytwarzanie dwutlenku węgla oraz wody. Natomiast pozostała część jest wchłaniana a także wykorzystana do rozwoju mikroorganizmów., wydzielających enzymy, które są niezbędne w procesie oczyszczania ścieków. Biologiczne oczyszcza,nie cieszą się popularnością, ponieważ są prostym i efektywnym urządzeniem. Co więcej, ściek oczyszczony jest niemalże w 97%, zaś żywotność drenażu szacuje się na około 100 lat.

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA  – WADY I ZALETY

Zalety:

  • wartość ekologiczna
  • wysoki komfort, jaki daje korzystanie z takiej technologii
  • eliminacja przykrych zapachów, jakie często pojawiają się przy tradycyjnym szambie
  • niższe koszty eksploatacji
  • nowsza technologia

Wady:

  • wysoki koszt wykonania
  • odpowiednia wielkość parceli

PRZYDOMOWA OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA – GDZIE?

Niewątpliwie liderem w zakresie oczyszczalni ścieków jest firma oczyszczalnie24.eu. Jej oferta obejmuje pełne doradztwo dotyczące wyboru właściwego urządzenia i oczywiście jego sprzedawać w korzystnej cenie. Co więcej, mamy zapewnioną dostawę, a także montaż produktu i serwis, co jest niezwykle ważne dla klienta.

 

1 comment

Ciekawska Magdalena says:

Myślę że wysoki koszt wykonania będzie się zwracał później

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *