Categories Blog Parentingowy

Psi patrol imiona bohaterów i rasy psów.

Psi Patrol to bajka uwielbiana przez dzieci. Jak się nazywają pieski z Psiego Patrola? Jakiej są rasy? I jak mają na imię inni bohaterowie?

psi patrol imiona

Jak się nazywają pieski z Psi Patrol?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Psi patrol to jedna z najpopularniejszych baje, którą dzieci pokochały! I choć premierę miała w 2013 toku, to wciąż jest jedną z najczęściej oglądanych animacji. A to wszystko za sprawą przeuroczych piesków, które w każdym odcinku mają niesamowitą przygodę. Zacznijmy jednak od początku. „Psi Patrol” to serial animowany, który wyemitowano w 2013 toku na kanale Nickelodeon.

Bohaterem animacji jest dziewięcioletni chłopiec — Ryder oraz jego czworonożni przyjaciele. Chłopiec i pieski wykazują się odwagą i dzielnie stawiają czoła niebezpieczeństwom i rozwiązują trudne sytuacje, ratując zarówno zdrowie, jak i życie potrzebującym. Nic dziwnego, że psiaki zdobyły sympatię najmłodszych (i nie tylko) widzów. Bohaterowie bajki mieszkają w Zatoce Przygód i mogę tu stwierdzić, że sama nazwa miejscowości nie jest przypadkowa. Co odcinek Ryder i psiaki mają przygodę. Jesteście ciekawi, kto należy do tej dzielnej ekipy Rydera? I jak mają na imię pieski z Psiego Patrolu?

Psi Patrol imiona bohaterów

Chase

Chase to pierwszy piesek Rydera, który jest doskonałym liderem grupy. A to wszystko dlatego, że jest on pieskiem policyjnym, na co wskazuje jego strój. Ma on policyjną czapkę, granatowy mundur, a także oznakę.

Warto tu dodać, że Chase to owczarek, jak dobrze wiemy, owczarki są szkolone na asystentów policjantów. Dlaczego? Dlatego, że są bardzo inteligentne, szybko się uczą, a do tego są silne. Maksyś bardzo lubi Chase i dostał w tamtym roku na prezent. Chase znalazł się także w moim rankingu — najlepsze prezenty na Mikołajki dla dzieci, do którego Was odsyłam!


Marshall

Marshall to niezwykle pocieszny piesek, który słynie ze swojej niezdarności. Mimo to jest świetnym ratownikiem. Marshall odpowiada za opiekę medyczną, a także jest strażakiem. Ubrany jest w czerwone elementy garderoby i czerwony kask. Do tego ma plecak, w którym trzyma swoje działko wodne – niezbędne podczas akcji ratunkowych. Jeździ wozem strażackim.

Rocky

Ten uroczy szary piesek stoi na straży ekologii. Jego zadaniem jest recykling, co widać już po jego wdzianku. Ubrany jest w zielony kostium i jeździ swoim eko-wozem. Jego zadaniem jest wyszukiwanie starych przedmiotów, którym można nadać nowe życie. TYo z pewnością ulubieniec tych, którzy cenią sobie ekologię!

Rubble

Rubble to pies, który specjalizuje si,ę w budownictwie. Jego ubranie to żóły kombinezon i kask ochronny. Jego pojazd to koparka, która doskonale sprawdzi się podczas rożnych akcji ratunkowych.

Sky

Sky to pies, który… lata! Suczka potrafi latać śmigłowcem, dzięki czemu wspiera akcje ratunkowe z powietrza! Ubrana jest w różowy kombinezon oraz ma różowe gogle, które przydają się podczas latania.

Zuma

Zuma to pies, którego specjalnością jest ratownictwo wodne. Nic dziwnego! W końcu uwielbia pływanie oraz nurkoweanie. Wyróżnia się swoim pomarańczowym wdziankiem oraz kaskiem. Z kolei na piersi dostrzeżemy oznakę z kotwicą. Ma plecak, w którym znajduje się profesjonalny sprzęt do nurkowania. Dzięki temu załoga Rydera radzi sobie nie tylko z misją na lądzie, w powietrzu, ale również i w wodzie!

Everest

Jak sama nazwa wskazuje, Everest to suczka, która jest ratowniczką górską. Doskonale radzi sobie w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak śnieg czy niska temperatura. Nie straszne jej także wysokości. Jej pojazd to pług śnieżny, który niejednokrotnie pomaga w akcjach ratunkowych.

Tracker

Ten piesek to jeden z najlepszych detektywów! W jego ekwipunku znajduje się lupa oraz szczypce.


Psi Patrol imiona pozostałych postaci

W bajce są także inne postacie.

Ryder

To szef całego psiego patrolu, który jest nie tylko przywódcą, ale przede wszystkim przyjacielem czworonogów. Szkoli ich, a także docenia ich sgtarania podczas misji ratunkowej, robiąc różne niespodzianki. Pojazdem Rydera jest skuter wodny, który w razie potrzeby zamienia się w skuter śnieżny! Jego cechami charakterystycznymi jest pozytywna energia oraz mnóstwo umiejętności, które potrzebne są dowódcy.

 • Pani Goodway -to burmistrz miasteczka. Jest ona praprapraprawnuczką Grover’a Goodway’a, który założył miasteczko. Jest niezwykle miła, uczynna, a jej ulubienicą jest kura Chickaletta.
 • Chickaletta — to biała kura PaniBurmistrz.
 • Jake — to człowiek, który niczego się nie boi. Kocha jazdę na snowboardzie, a jest szczęśliwy wtedy, gdy może swój czas poświecić na uprawianie tej dyscypliny.
 • Katie — to niezwykle miła i bardzo troskliwa dziewczyna, pracująca w klinice weterynaryjnej. Ma kota Cali
 • Wally – to mors o inteligencji lepszej niż choćby Kapitan Turbot. Doskonale radzi sobie w uczeniu nowych sztuczek swojego syna.
 • Yumi – to żona farmera, która uwielbia uprawiać marchewki, jabłka oraz dynie.
 • Farmer Al – zajmuje się hodowlą krów. Co więcej, ma pociąg.
 • Robo Pies – to pies robot, który stworzył Ryder. Jest kierowcą niemalże wszystkich pojazdów psiego patrolu.
 • Apollo – super piesek, który wyróżnia się turkusowymi oczami. Jego wrogiem jest król pająków.
 • Alex Porter – jest on wnukiem Pana Portera, który jest również dziadkiem Alexa.
 • Kapitan Turbot — zadaniem kapitana jest dbanie o prawidłowe funkcjonowanie latarni morskiej na Wyspie Fok. Swoją niezdarnością przypomina nieco Marshalla. Wykazuje się ogromną wiedzą na temat biologii morskiej.
Psi Patrol rasy psów

Czy wiesz, jakiej rasy są psy z Psiego patrolu? Jeśli nie, to już Ci podpowiadam

 1. Chase — to owczarek niemiecki.
 2. Marhall — to uroczy dalmatyńczyk, o czym świadczą czarne kropki na białym tle.
 3. Rubble — to buldog angielski, który wyróżnia się świetną pamięcią. Moja ciocia ma buldoga, który przypomina mi i Maksysiowi właśnie Rubble’a.
 4. Zuma — labrador.
 5. Sky — cockapoo , jest połączeniem pudla oraz angielskiego cocker spaniela.
 6. Tracker — chihuahua.
 7. Everest — husky syberyjski.

psi patrol rasy

Natomiast w filmie pełnometrażowym była jeszcze Libertty — jamnik, a w niektórych odcinkach serialu jest jeszcze:

 • Rex — berneński pies pasterski,
 • Tuck oraz Ella — golden retrevier

Czy Zuma to dziewczyna?

Czy Zuma to chłopak czy dziewczyna? To pytanie, które zadaje sobie większość osób, śledząca losy sympatycznych piesków. Okazuje się, że w oryginalnej wersji językowej Zuma jest chłopcem. Natomiast w polskim dubbingu jest… dziewczynką. I tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego. Jedna z tez mówi o tym, że w naszym ojczystym języku większość imion żeńskich kończy się właśnie literą „a”. Być może był to powód, aby robić z Zumy dziewczynę.

 

źródło zdjęć: https://www.imdb.com/title/tt3121722/mediaindex?ref_=tt_mv_close

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *