Dermaveel opinie – Dermaveel Krem na atopowe zapalenie skóry, recenzja

Dermaveel opinie – Dermaveel Krem na atopowe zapalenie skóry, recenzja

Dermaveel opinie. Atopowe zapalenie skóry to choroba skóry, która dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych na całym świecie. to przewlekły stan charakteryzujący się suchą, spierzchniętą, skłonną do podrażnień skórą i okresowymi zaostrzeniami choroby z bardziej dokuczliwymi objawami. Niestety AZS spotkało i mnie. U mnie objawiało się przez suchą skórę na łokciach, dłoniach i kolanach, która przede wszystkim zimą pękała i tworzyła rany.

Wraz z wiekiem problem na szczęście zmniejszył się. Obecnie nie mam tak dużego problemu, jaki miałam. Niestety od czasu do czasu AZS daje o sobie znać poprzez podrażnienia na łokciach. Miesiąc temu w moje ręce wpadł krem Dermaveel przeznaczony dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Bardzo się ucieszyłam i od razu przystąpiłam do testowania go na łokciach. 

Dermaveel opinie

Dermaveel krem na atopowe zapalenie skóry – od producenta

Producent zapewnia, że krem Dermaveel jest innowacyjnym rozwiązaniem terapeutycznym, bez sterydów, które wypełnia lukę w leczeniu dzieci z atopowym zapaleniem skóry, a dokładnie lukę, która powstaje pomiędzy emolientami a sterydami. Krem stanowi unikalne połączenie trzech substancji czynnych pochodzenia naturalnego:

  • ektoiny,
  • wyciągu z kory leszczyny,
  • kremu lamellarnego,

Dermaveel krem na atopowe zapalenie skóry przede wszystkim:

  • wspomaga odbudowę powierzchniowej warstwy skóry,
  • wzmacnia, a do tego wspiera utrzymanie funkcji ochronnej skóry.

W ten sposób ułatwia odnowę naskórka, a także redukuje objawy, które towarzyszą łagodnej lub umiarkowanej postaci AZS czyli m.in. świąd, stan zapalny, zaczerwienienia skóry, nadmierne przesuszenia skóry. Dermaveel krem nie zawiera sterydów, a jego składniki mają właściwości zapewniające przywrócenie prawidłowej funkcji bariery skórnej, sprawiając, że jest ona bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Produkt nie  zawiera barwników, substancji zapachowych, konserwantów (np. parabenów) oraz olejów mineralnych. Co więcej, krem może być stosowany u dzieci.

Dermaveel opinie

Dermaveel krem na atopowe zapalenie skóry – opinie

Dużym plusem jest skład – nie zawiera parabenów i innych paskudztw. Po stosowaniu kremu na łokciach, skóra przestała być sucha, a podrażnienia powoli zanikały. To bardzo fajny produkt, który działa lepiej niż niektóre balsamy nawilżające. Nie zostawiała tłustego filmu ani nie brudzi. Wydajność natomiast nie jest zbyt duża. Tuba ma 15 ml, ja smarowałam tylko łokcie, a kosmetyk dość szybko poszedł. W przypadku większych zmian chorobowych, na miesiąc potrzeba by było ok 3 tub, a cena jednej wynosi ok 30 zł. Mimo wszystko uważam, że to ciekawy produkt, który polecam tym, co mają problemy z AZS – pomoże i na pewno nie zaszkodzi.

Możecie również pobrać aplikację dermavell, z którą będziesz kontrolować przebieg choroby. Menu jest bardzo bogate – dodajemy pacjenta (siebie bądź dziecko). Możemy ustawić alarmy. Aplikacja umożliwia zaznaczenie na grafice miejsc, które mamy smarować, częstotliwość, inne leki, terminy wizyt u lekarza. Do tego mamy również w menu „wiedza” – zawiera podstawowe informacje o AZS – świetna sprawa! 🙂

Sposób użycia:

Nanosimy go na zmienione chorobowo miejsca.  Może być używany w połączeniu z innymi preparatami miejscowymi, takimi jak sterydy czy emolienty, czy też samodzielnie w trakcie całego cyklu zaostrzenie-remisja w przebiegu AZS, zależnie od stopnia zaawansowania choroby. Można go stosować długotrwale na miejsca zmienione chorobowo, aby te szczególnie wrażliwe okolice ciała stały się bardziej odporne na nawroty choroby.

Dermaveel opinie
Dermaveel opinie

Opakowanie/zapach/konsystencja:

Opakowanie stanowi tuba z zakrętką. Krem dobrze się wyciska. Jedyny minus – trzeba go szybko zakręcić, aby nie wydobywał się nadmiar produktu. Konsystencja dość gęsta, krem fajnie się rozsmarowuje. Zapach średnio intensywny, przypomina mi krem, który już kiedyś używałam przy atopowym zapaleniu skóry. Mnie nie drażni.

Zobacz również:

 

 

 

 

 

35 Comments

  1. Nie miałam nigdy atopowego zapalenia skóry, ale mam delikatną zmianę dermatologiczną na dłoni i przydałoby mi się coś takiego. Miałam kiedyś inną maść na atopowe zapalenie skóry i mi pomogło. Teraz nie mam już takich problemów, ale dobrze wiedzieć o świetnej maści. Dziękuję za taką renecję tego kosmetyku. POzdrowieńka cieplutkie. Megly.

  2. Krem Dermaveel jest świetny i pomógł mi już niejednokrotnie w walce z AZS. Ostatnio natrafiłam na informacje o darmowej aplikacji pod tym samym tytułem i ją również mogę śmiało polecić, zwłaszcza dzieciakom 🙂 Podsumowując – według mojej oceny jest to krem numer 1, który stosuję z powodzeniem od wielu lat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.