Categories Zdrowie & sport

JAKI ROWER TRENINGOWY WYBRAĆ?

Rower treningowy to jeden z najbardziej uniwersalnych i cieszących się popularnością sprzętów. To opcja dla osób, które lubią ćwiczyć w domu. Jaki rower treningowy wybrać i na co zwracać uwagę?

JAKI ROWER TRENINGOWY WYBRAĆ?

Obecnie istnieje wiele modeli rowerów stacjonarnych, o czym świadczy bogata oferta sklepu https://www.hop-sport.pl/rowery-treningowe/ . Sprzęt zachwyca nie tylko nowoczesnym designem, ale również funkcjami. Dzięki temu każdy, od amatora do zaawansowanej osoby, wybierze coś dla siebie. Jak wybrać rower treningowy? Należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Wymiary i dopuszczalna waga

Zanim zdecydujesz się na wybór roweru treningowego, ustal jak dużo miejsca możesz przeznaczyć na sprzęt. Koniecznie sprawdź dopuszczalną wagę osoby ćwiczącej, aby mieć pewność, że rower jest dostosowany do Twojej wagi ciała i nie ulegnie uszkodzeniu z powody przeciążeń. Możesz dodatkowo zweryfikować czy jest on dostosowany do Twojego wzrostu tzn. ma możliwość regulacji siodełka i kierownicy.

Rower mechaniczny, magnetyczny, elektromagnetyczny – jaki rower treningowy wybrać?

Do wyboru masz rower mechaniczny, magnetyczny i elektromagnetyczny. Różnica między nimi dotyczy systemu generowania opory. W tych pierwszych system oporowy działa na zasadzie tarcia i jest nieco hałaśliwy. Dodatkowo, tarcie powoduje się nagrzewaniem mechanizmu, wskutek czego można odczuć nieprzyjemny zapach palonego plastiku. Jednak w porównaniu do innych, jest tańszy. Będzie dobrą alternatywą dla osób początkujących, które nie mają w planach zbyt intensywnych treningów. Jeżeli ktoś poszukuje rankingu dobrych rowerów treningowych to zapraszam  🙂

Źródło: www.hop-sport.pl

Mechanizm magnetyczny lub elektromagnetyczny sprawdzi się u osób, które wykonują zaawansowane treningi. Ich zaletą jest cicha, a jednocześnie płynna praca. Nie ma tarcia, ponieważ system hamowania opiera się na tym, ze silne pole magnetyczne hamuje metalowe koła zapachowe. Jednak mają one wyższą cenę.

Źródło: www.hop-sport.pl

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne rowery treningowe wyposażone są w różne akcesoria. Znajdziemy wśród nich wielofunkcyjne komputery LCD, uchwyt na tablet, Bluetooth czy aplikacje. Zastanów się czy takie dodatki Ci się przydadzą, czy są zbędne.

Gdzie kupić rower stacjonarny?

Ogromny wybór rowerów stacjonarnych znajdziesz w sklepie hop-sport. Co więcej, już 23 listopada będą specjalne promocje „black friday”, dzięki którym możesz skusić się na sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach!

5 comments

Angelika i Monika (Candy Pandas) says:

Na właśny nas nie stać 😛 Więc zadowalamy się tym co oferują nam kluby 😛

Alkopomocni says:

Blog pełen ciekawych informacji i pozytywnej energii. Warto tutaj zaglądać 🙂 Sport to zdrowie!

Agnieszka says:

Mam rowerek w domu i nie żałuję zakupu – nie zawsze mamy czas i ochotę iść na siłkę, a tu rower czeka na nas w naszym domu:D
pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

sandrak says:

Dokładnie! Ja myślę nad zakupem rowerka lub bieżni 😀

Ciekawska Magdalena says:

Ja i trening tinjsiert dwa różne światy hi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *