Categories Blog Parentingowy

Rowerek biegowy – 5 powodów dla których warto kupić rowerek biegowy Kinderfeets

Rowerek biegowy to jeden z największych hitów w ostatnich sezonach. Czy to hit czy kit? Oto 5 powodów dla których warto kupić rowerek biegowy Kinderfeets.

rowerek biegowy

Rowerek biegowy – czym się charakteryzuje?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że już od wielu lat, rowerki biegowe wzbudzają zainteresowania. Od pewnego czasu widzimy je praktycznie wszędzie, często zamiast tradycyjnego modelu. Przyznam szczerze, że kiedy pierwszy raz je zobaczyłam, byłam zdziwiona. Rower bez pedałów? Czego to nie wymyślą! gdy zaszłam w ciążę, zgłębiłam wiedzę na ich temat i wiedziałam, że na jakąś uroczystość Maksyś dostanie taki rowerek na prezent 🙂 Zanim przejdę do tego, dlaczego są one hitem, wyjaśnię czym modele te są. Rowerki biegowe to modele, które sowim wyglądem przypominają tradycyjne modele, dobrze nam wszystkim znane. Jednak wyróżnia ich jedna cecha. Nie mają one pedałów. Chcąc wprawić rowerek w ruch, dziecko musi dotykać stopami ziem i odpychać się stopami od podłoża. Rowerki idealnie sprawdza się podczas spaceru. Dziecko może samodzielnie sterować kierownicą, a także decydować o drodze.

biegowy rowerek rower biegowy

5 powodów dla których warto kupić rowerek biegowy Kinderfeets

Rowerki biegowe niosą za sobą wiele korzyści. Dziś przedstawiam Wam 5 powodów, dla których warto je kupić:

1.Wspiera rozwój motoryczny dziecka: ćwiczy równowagę, kształtuje koordynację, organizację ruchu, ocenę bezpieczeństwa

W przypadku tradycyjnych modeli, dziecko najpierw opanowuje pedałowanie. W przypadku rowerków biegowych, dziecko zaczyna naukę od utrzymania równowagi, a dopiero później (gdy już przesiądzie się na normalny rower) uczy się pedałowania. Zamiana takiej kolejności usprawnia naukę. Nasza pociecha szybciej nauczy się jeździć na tradycyjnym rowerze. I zdecydowanie da maluchowi więcej satysfakcji 🙂 Ponadto, dziecko nabywa umiejętność planowania i organizacji ruchu. Uczy się oceny bezpieczeństwa, a także odległości. To wszystko pozytywnie wpływa na jego rozwój.

2.Przygotowują dziecko do jazdy na tradycyjnym rowerku

Rowerek biegowy to najskuteczniejszy sposób na przygotowanie naszych maluszków do korzystania ze zwykłych rowerów, o czym pisałam w artykule: jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze. Tak jak wspomniałam wcześniej, brak pedałów działa tutaj na korzyść. Dziecko uczy się przede wszystkim równowagi, która jest niezwykle istotną cechą w trakcie nauki jazdy na tradycyjnych modelach. Ponadto pociechy zdobędą inne ważne umiejętności jak ocenianie odległości, samodzielność czy orientacja w terenie.

3.Jest bezpieczny

Jedną z głównych zalet jest bezpieczeństw. Rowery biegowe są bezpieczne. Wiąże się to z tym, że dziecko koncentruje się przede wszystkim na utrzymaniu równowagi, a nie na pedałowaniu jak w przypadku tradycyjnych modeli. (o czym wspomniałam już w punkcie pierwszym). W efekcie nasze pociechy są bardziej przygotowane na ewentualną utratę równowagi i mniej podatne na upadek z roweru.

4.Stanowi rodzaj aktywności fizycznej

Nie ma wątpliwości, że w życiu każdego człowieka, niezwykle istotna jest aktywność fizyczna. Rowerek biegowy stanowi doskonały sposób na wprowadzenie wysiłku do życia naszego malucha. Dziecko może się wyszaleć, a jednocześnie dostaje odpowiednią dawkę ruchu.Przyjemne z pożytecznym! Podczas jazdy, współpracuję mięśnie, co zapewnia sprawność motoryczną.

5.Uczy samodzielności

W przypadku zwykłych rowerów, zazwyczaj montujemy kij i trzymamy go, dopóki dziecko nie opanuje podstawowych umiejętności. Natomiast rowerki biegowe od samego początku uczą dziecko samodzielności. Oczywiście pomagamy maluszkowi, pokazując jak skręcać kierownicą. Ale to on sam jedzie rowerem.

rowerek dla dziecka rowerek dziecięcy rowerek biegowy

Rowerek biegowy Kinderfeets

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerków. Mamy do wyboru praktycznie całą gamę kolorystyczną. Do tego wzory oraz materiał. Przyzna szczerze, że długo się nie zastanawiałam, jaki wybiorę. Jak jeszcze byłam w ciąży, trafiłam na kilka recenzji rowerków marki Kinderfeets. Poczytałam opinie, weszłam na stronę i dalej już nie szukałam. Wiedziałam, że to będzie strzał w 10! Postawiłam na drewniany rowerek biegowy i trójkołowiec w jednym Kinderfeets Tiny Tot Plus. Doskonale sprawdza się dla maluchów w wieku od 18 miesięcy aż do 4 lat! Także to inwestycja na lata, nie na sezon 🙂

Wracają do marki..  Kinderfeets to marka, którą stworzył holenderski projektant Oscar V. Mulder. Na chwilę obecną jest to zaufana renomowana marka globalna klasy premium. Rowerki marki wykonane są z ekologicznego drewna brzozowego,pozyskanego z odnawialnych źródeł, a bezdętkowe opony są biodegradowalne. Bardzo mi się spodobał fakt, że Kinderfeets sadzi jegno drzewo za każdy sprzedany rowerek. To przepiękna inicjatywa! Nie można nie wspomnieć, że markę nagrodzono Toy Man® Eco-Recognition Seal. To odznaczenie, które przyznaje się produktom oraz usługom przyczyniającym się do rozwiązywania problemów ekologicznych.


7 comments

Amanda Niedrich-Rak says:

Moje dzieciaki do teraz kochają biegówki! Te rowerki dają tyle frajdy, że szok. Piękne zdjęcia i rowerek, cudny jest!

Joanna Majchrzak says:

Mój synek również ma podobny i często korzystamy 🙂

JednoSpojrzenie says:

O rany świetny ten rowerek, fajnie że można tak regulować siedzonko 🙂

https://www.secretaddiction.pl/ says:

Że też za moich czasów nie było takich fajnych rzeczy:D

Anna says:

Myślę, że taki rowerek to super sprawa dla dzieci 🙂

Kaśka - Poligon Domowy says:

Jest piękny, ma fajne wygodne siodełko, ale jak kupowałam rower synowi i siostrzeńcowi to priorytetem był hamulec.

Byłam świadkiem jak dziecko pod Wawelem zjeżdżalo z gorki wprost na ulicę, a za nim biegli rodzice i nie mogli go dogonić…

rowerowa says:

idealny post w idealną porę 😀 właśnie taki rowerek biegowy drewniany dla 2 latka chciałabym kupić i szukałam czegoś polecanego 😀

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *