Jeżeli szukasz zdrowego deseru, to przepis na serniczki z nerkowców z musem truskawkowy thermomix (lub w opcji z blenderem) są dla Ciebie idealne! To pożywna przekąska, którą, wbrew pozorom, robi się szybko i łatwi.
Jak zrobić serniczki z nerkowców?
Gdybym kilkanaście lat temu miała zjeść serniczki z nerkowców, pewnie bym wyśmiała osobę, która mi to proponuje. “Przepraszam, serniczki bez twarogu? Co to w ogóle jest?”. Dziś sama je polecam i powtarzam ludziom, żeby najpierw spróbowali, a potem oceniali. Często też nie mówię, że są to serniczki bez sera i uwierzcie mi, że ludzie się zajadają wege deserami. Przykładowo moje fit brownie z fasoli smakuje wielu osobom. A przypomnę, że jest z fasoli (wiem, sama nazwa wskazuje) i bez cukru. Zrobiłam kiedyś je dla wujka (pozdrowienia) i co prawda trochę cukru mu brakowało, ale zjadł. Dałam je tez innym osobom, nie mówiąc z czego, bo gdybym powiedziała, to by nie spróbowali.
Do sedna… Chodzi mi o to, że wege desery są naprawdę pyszne, a do tego zdrowe! Możecie jeść sami, a także przygotować dzieciom — wtedy spód mocno zblendujcie, aby rozdrobnić jak najmocniej orzechy (wtedy na thermomix polecam Ci w pierwszej kolejności funkcję rozdrobnienia migdałów — sama tego używam, gdy robię takie spody do ciast). Sam deser jest syty. Maksymilian uwielbia te serniczki! Już w trakcie robienia mi podkrada spód (kocha takie połączenie :p) i mus, więc zawsze robię trochę więcej.
Dlaczego warto przygotować mini serniczki z orzechów nerkowca? A to dlatego, że orzechy nerkowca mają wiele korzyści dla naszego zdrowia
Mini serniczki z nerkowców z musem owocowym są szybkie i łatwe w przygotowaniu. Poradzisz sobie z nimi, nawet jeżeli wcześniej nie korzystałaś/eś z wege przepisów. Ja robię je akurat w thermomixie, ale spokojnie zrobisz je w porządnym blenderze. Wybór należy do Ciebie. Serniczki są też świetną opcją dla osób, które nie jedzą twardego.
To, co jest ważne w przepisie to OLEJ KOKOSOWY, który jest niezamienialnym składnikiem. Nie zamienisz go na żaden innych olej. Dlaczego? Dlatego, że to dzięki niemu mini serniczki z nerkowców są kremowe i puszyste. Z tego względu on MUSI znaleźć się w przepisie!
Polecam Ci także kupić ekstrakt z wanilii (dostaniesz m.in. w netto). Absolutnie go nie zamieniaj na cukier wanilinowy, bo on nie odda tego wyjątkowego smaku! Oczywiście obejdziesz się bez ekstraktu, ale uwierz mi, że to on robi robotę w kwestii smaku.
Przepis na serniczki z nerkowców z musem owocowym
Głównym składnikiem są nerkowce, które kupisz w Schronisku Bukowina. Znajdziecie tam również gotowy mus z malin, który możecie wykorzystać do przepisu, a także mnóstwo innych produktów, takich mąka do pizzy — taka włoska, dzięki której pizza wychodzi o wiele lepsza!
Aby nie przedłużać, przedstawiam Ci prosty, szybki przepis!
Składniki:
Spód:
- szklanka daktyli,
- pół szklanki płatków owsianych
- szklanka migdałów.
Masa:
- 1,5-2 szklanki nerkowców
- dwie łyżeczki (wedle uznania — ja zawsze dodaje 2-3) ekstraktu z wanilii
- dwie łyżki oleju kokosowego (obowiązkowo, ponieważ to dzięki olejowi nerkowce są puszyste!)
- czubata łyżka miodu
- szczypta soli
Mus owocowy
- truskawki (lub inne owoce, jeśli nie macie truskawek)
Wykonanie:
Spód:
- Daktyle zalej wrzątkiem na około 20 minut.
- Wszystkie składniki wrzuć do blendera i zblenduj.
- Jeżeli robisz mini serniczki z nerkowców w thermomix, to wrzuć je do naczynia miksującego, a następnie ustaw miksowanie na 6 na 20 sekund, zgarnij kopystką i znów to samo. Rozdrobnienie dobierz do indywidualnych potrzeb.
- Gotową masę przełóż na dno przygotowanych słoiczków/szklanek.
Masa:
- Nerkowce przełóż do miski i zalej wodą na całą noc.
- Odcedź nerkowce, wrzuć je do blendera lub naczynia miksującego i zblenduj na gładką masę. W thermomixie robiłam mieszanie 6 obroty na 30 sekund x 2.
- Gotową masę przełóż do słoiczków/szklanek.
Mus owocowowy:
- Truskawki lub inne owoce zblenduj.
- Gotowy mus przełóż do słoiczków/szklanek.
- Mini serniczki z nerkowców z musem truskawkowym schowaj w lodówce — niech się chłodzą. minimum 4 godziny.
- Możesz się delektować smakiem!
*Artykuł powstał we współpracy ze Schronisko Bukowina
1 comment
Ale wyglądają apetycznie! zrobię dziś 😀