Categories Blog Parentingowy

Sesje rodzinne – dlaczego warto zrobić sesję rodzinną?

Sesje rodzinne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Rodzinna sesja zdjęciowa to wspaniała pamiątka na lata.

sesje rodzinne

Sesje rodzinne – czy warto ją wykonać u fotografa?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że czas mija bardzo szybko. Dni lecą jak szalone. W związku z tym moda na zdjęcia nie przemija. I choć obecnie większość z nas przetrzymuje je na komputerze, to wciąż istnieje grono zwolenników wywoływanych zdjęć. Papier to papier 😉 Tym bardziej, że obecnie mamy szeroki wachlarz tworzenia pamiątek fotograficznych od klasycznych odbitek, po fotoksiążki, fotokalendarze po fotopuzzle.Co więcej, wielu fotografów m.in. https://www.paulinareczek.pl/sesje-rodzinne/, oferują zdjęcia rodzinne. To nic innego jak sesja z udziałem wszystkich członków rodziny w plenerze lub studio bez zbędnego przygotowania i pozowania. To przede wszystkim uchwycenie naturalnych emocji. Dlaczego warto wykonać zdjęcia z rodziną u profesjonalisty? Oto 4 główne powody:

Zachowujemy wspomnienia na zawsze.

Decydując się na sesję zdjęciową, zatrzymujesz wspomnienia na chwilę. Nie ma nic piękniejszego niż za kilka lat, wrócić pamięcią do tak pięknych dni i wspominać wspaniałe chwile.

Fotograf posiada profesjonalny sprzęt.

Nawet jeśli mamy najlepszy aparat i telefon, to nie zrobimy dobrych zdjęć bez umiejętności fotograficznych. Dlatego tak ważne momenty jak świąteczne zdjęcia z rodziną, zdjęcia rodzinne z roczku i innych ważnych wydarzeń życiowych lepiej powierzyć profesjonaliście. Fotograf dysponujemy profesjonalnym sprzętem, studiem oraz niezbędnymi akcesoriami.

Fotograf potrafi uchwycić naturalność.

Jednym z największych atutów profesjonalistów jest zdolność do uchwycenia naturalności. zdjęcia rodzinne nie wymagają pozowania. To zadaniem fachowca jest uchwycenie najpiękniejszych momentów, pełnych miłości i pozytywnych uczuć.

Możemy wykorzystać jako pomysł na prezent.Na co zwrócić uwagę, wybierając fotografa na sesje rodzinne?

Jeżeli interesuje Cię rodzinna sesja zdjęciowa, wystarczy że znajdziesz odpowiedniego fotografa. Podczas poszukiwań zwróć uwagę na:

  1. Portfolio – każdy dobry fotograf posiada stronę internetową z portfolio. Na podstawie zdjęć ocenisz czy dany fotograf rzeczywiście spełnia Twoje oczekiwania.
  2. Studio – zdjęcia w plenerze są piękne. Niestety czasami pogoda nie dopisze i zdjęcia rodzinne trzeba wykonać w studio.Dlatego warto, aby fotograf posiadał własne studio i w razie niesprzyjających warunków pogodowych, umożliwił zrobienie sesji w studio.
  3. Ilość zdjęć – przed zamówieniem sesji, zawsze pytamy o ilość zdjęć, jaką dostaniemy. Jeśli zależy nam na tym, aby było ich więcej, zapytajmy o możliwość dopłaty.

Jak przygotować się na sesję zdjęciową?

Jeśli wybierzemy już fotografa, to kolejnym krokiem jest ustalenie terminu. Robimy to wspólnie z profesjonalistą. Fotograf doradzi miejsce zdjęć, ubiór. Decydując się na zdjęcia rodzinne w plenerze, kluczową rolę odgrywa pogoda. Musimy pamiętać, że jeśli będzie padał deszcz, to sesja zostanie odwołana lub przeniesiona do studia. Weź to pod uwagę!

 

3 comments

Świat Pani Domu - Ola says:

Mi się marzy taka rodzinna świąteczna sesja, ale mojego Męża nie idzie namówić 🙂

fotka says:

moim zdaniem to świetna sprawa, bo dostajemy piękne pamiątki na lata 🙂 sesja dziecięca czy rodzinna to także doskonały prezent np. na chrzest dziecka czy na urodziny, fotografowie zwykle oferują vouchery 🙂

sandrak says:

dokładnie tak!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *