Sesje rodzinne – dlaczego warto zrobić sesję rodzinną?

Sesje rodzinne – dlaczego warto zrobić sesję rodzinną?

Sesje rodzinne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Rodzinna sesja zdjęciowa to wspaniała pamiątka na lata.

sesje rodzinne

Sesje rodzinne – czy warto ją wykonać u fotografa?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że czas mija bardzo szybko. Dni lecą jak szalone. W związku z tym moda na zdjęcia nie przemija. I choć obecnie większość z nas przetrzymuje je na komputerze, to wciąż istnieje grono zwolenników wywoływanych zdjęć. Papier to papier 😉 Tym bardziej, że obecnie mamy szeroki wachlarz tworzenia pamiątek fotograficznych od klasycznych odbitek, po fotoksiążki, fotokalendarze po fotopuzzle.Co więcej, wielu fotografów m.in. https://www.paulinareczek.pl/sesje-rodzinne/, oferują zdjęcia rodzinne. To nic innego jak sesja z udziałem wszystkich członków rodziny w plenerze lub studio bez zbędnego przygotowania i pozowania. To przede wszystkim uchwycenie naturalnych emocji. Dlaczego warto wykonać zdjęcia z rodziną u profesjonalisty? Oto 4 główne powody:

1. Zachowujemy wspomnienia na zawsze.

Decydując się na sesję zdjęciową, zatrzymujesz wspomnienia na chwilę. Nie ma nic piękniejszego niż za kilka lat, wrócić pamięcią do tak pięknych dni i wspominać wspaniałe chwile.

2. Fotograf posiada profesjonalny sprzęt.

Nawet jeśli mamy najlepszy aparat i telefon, to nie zrobimy dobrych zdjęć bez umiejętności fotograficznych. Dlatego tak ważne momenty jak świąteczne zdjęcia z rodziną, zdjęcia rodzinne z roczku i innych ważnych wydarzeń życiowych lepiej powierzyć profesjonaliście. Fotograf dysponujemy profesjonalnym sprzętem, studiem oraz niezbędnymi akcesoriami.

3. Fotograf potrafi uchwycić naturalność.

Jednym z największych atutów profesjonalistów jest zdolność do uchwycenia naturalności. zdjęcia rodzinne nie wymagają pozowania. To zadaniem fachowca jest uchwycenie najpiękniejszych momentów, pełnych miłości i pozytywnych uczuć.

4. Możemy wykorzystać jako pomysł na prezent.

Rodzinna sesja zdjęciowa to idealny pomysł na prezent. Wywołane zdjęcia to ie tylko podarunek dla nas, ale dla najbliższych: rodziców i dziadków. Co więcej, możemy sprezentować samą sesję rodzinną u fotografa. Także jeśli nie mamy pomysłu na świąteczny upominek dla siostry lub brata i jego rodziny, wystarczy zamówić sesję u fotografa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotografa na sesje rodzinne?

Jeżeli interesuje Cię rodzinna sesja zdjęciowa, wystarczy że znajdziesz odpowiedniego fotografa. Podczas poszukiwań zwróć uwagę na:

  1. Portfolio – każdy dobry fotograf posiada stronę internetową z portfolio. Na podstawie zdjęć ocenisz czy dany fotograf rzeczywiście spełnia Twoje oczekiwania.
  2. Studio – zdjęcia w plenerze są piękne. Niestety czasami pogoda nie dopisze i zdjęcia rodzinne trzeba wykonać w studio.Dlatego warto, aby fotograf posiadał własne studio i w razie niesprzyjających warunków pogodowych, umożliwił zrobienie sesji w studio.
  3. Ilość zdjęć – przed zamówieniem sesji, zawsze pytamy o ilość zdjęć, jaką dostaniemy. Jeśli zależy nam na tym, aby było ich więcej, zapytajmy o możliwość dopłaty.

Jak przygotować się na sesję zdjęciową?

Jeśli wybierzemy już fotografa, to kolejnym krokiem jest ustalenie terminu. Robimy to wspólnie z profesjonalistą. Fotograf doradzi miejsce zdjęć, ubiór. Decydując się na zdjęcia rodzinne w plenerze, kluczową rolę odgrywa pogoda. Musimy pamiętać, że jeśli będzie padał deszcz, to sesja zostanie odwołana lub przeniesiona do studia. Weź to pod uwagę!

 

3 Comments

  1. moim zdaniem to świetna sprawa, bo dostajemy piękne pamiątki na lata 🙂 sesja dziecięca czy rodzinna to także doskonały prezent np. na chrzest dziecka czy na urodziny, fotografowie zwykle oferują vouchery 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.