SkrzAsie – wywiad z właścicielką, Joanną Kadej #NIEZWYKLEMAMY

SkrzAsie to wyjątkowe skrzaty, które potrafią spełnić najskrytsze marzenia. Kim są te wyjątkowe skrzaty i kto je założył? oto wywiad z właścicielką – Joanną Kadej w ramach akcji #NIEZWYKLEMAMY.skrzaty na boże narodzenie

Joanna Kadej – wywiad

Niedoskonała Mama: Jak narodziły się skrzAsie? Skąd pomysł na taki biznes?

Joanna Kadej: SkrzAsie® są postaciami, które szyję z pełnym zaangażowaniem, pasją i wiarą, że powstają po to, by nieść światu radość. Sama mówię o nich, że są „śmiechowe,” i kto nie wierzy niech zajrzy na stronę ? Są wśród nich skrzaty z samymi nosami bez oczu tajemnicze, albo skrzaty z twarzami, które szyję ręcznie. Są małe i bardzo duże. Są anioły, zwierzątka, są także podobizny tworzone na podstawie nadesłanych zdjęć. Jestem magistrem matematyki z dyplomem obronionym z astrofizyki, pracowałam 20lat jako doradca klienta w sieci telekomunikacyjnej. Codzienna praca z ludźmi, podpisywanie umów wszelkiego rodzaju wymagała ode mnie ciągłego skupienia i odporności na stres.

Aby zbalansować te czynniki wykonywałam różne rzeczy rękodzielnicze na prezenty dla bliskich. W 2018 r koleżanka z pracy Magda poprosiła mnie, abym uszyła Jej skrzaty. I tak się zaczęło. Reszta współpracowników też chciała, potem zbliżały się święta i kolejni znajomi chcieli na prezenty. Poczta pantoflowa szybko się rozchodzi. Uszyłam kilka więcej i pokazałam je na fb ?

skrzasie

Założyłam stronkę i zaczęłam sprzedawać również osobom obcym. W pewnym momencie miałam polemikę, że skrzaty już są i moje nie są niczym specjalnym. Dlatego zrobiłam konkurs na nazwę moich uszytków. Pewna Małgosia wygrała go wymyśliła, że są to SkrzAsie ® połączenie słów skrzat i Asia ?

Dla mnie stały się one odskocznią od codzienności , bajkowym światem koloryzującym szarość codziennej rutyny. W tym roku dzięki coachingowi z panią Sylwią zrozumiałam, że to może być jedyne moje zajęcie i złożyłam wypowiedzenie współpracy ? 

Niedoskonała Mama: Śledząc Panią na FB mam wrażenie, że nie ma dla Pani rzeczy niemożliwych. Tradycyjne skrzaty, z wizerunkiem Mikołaja, lekarza, do tego słodkie jeżyki… Co było dla Pani największym wyzwaniem?

Joanna Kadej: Niemożliwe podobno nie istnieje. A wyobraźnia pięknie kreuje rzeczywistość w moim przypadku. Bywają trudności. Dla osób konsekwentnych w działaniach – a taka jestem, dla osób, które słuchają klienta i zapisują oraz trzymają się terminów efekt przychodzi sam. Trudności czasem są w zdobyciu określonego materiału, a także w terminie jego dostawy. Wszystkie moje prace są opatrzone logo i mam prawa jego przeniesione na siebie. Każdy SkrzAsiek jest wyzwaniem.

skrzaty joanna kadej

Po uszyciu wysyłam zdjęcie do osoby, która go zamówiła. Wtedy ten czas przeżywam najmocniej na świecie. Czy się spodoba? Czy taki miał być? Najtrudniej tworzy się postaci personalizowane ze zdjęć. Podobieństwo zawsze uprzedzam, że jest znikome, ale jaka potem radość ? Chłopak zamówił dla dziewczyny aby, gdy on podróżuje ona mogła się tulić do jego śmiesznej podobizny. Żona zamówiła do domu, żeby dzieci pamiętały jak wygląda tata, który pojawia się tylko na noc do domu i widzą go tylko w weekendy. Po realizacji Jej zamówienia przeczytałam: „mega jest, kocham go, jest tak piękny jak mój mąż.”

Sama radość tworzyć w takich sytuacjach. Oczywiście są to prezenty dla ludzi z dystansem ? Wyzwanie uszycia podobizny Dziadka pewnej Pani Danusi było szczególnym przełomem. Załączam po uzyskanej zgodzie oryginał Jego twarzy i obok SkrzAsiek ® stworzony przeze mnie…? 

Niedoskonała Mama: Przy wstawianiu zdjęć skrzAsi na facebooku dołącza Pani bardzo fajne wierszyki. Zawsze je czytam i wywołują uśmiech na twarzy. Skąd pomysł na taki dodatek?

Joanna Kadej: Wiele postów posiada u mnie dołączone wierszyki, które sama tworzę w momencie wystawiania postu. Niektóre posiadają motto, inne są pytaniem do odbiorców i obserwatorów strony. Lubię angażować społeczność do pozostawienia reakcji pod postem. Wtedy czuję, że tam po drugiej stronie ktoś jest, do kogo trafia to co szyję i piszę. Żaden komentarz nie pozostaje bez odpowiedzi. Uwielbiam te wirtualne relacje, spostrzeżenia oparte na uśmiechu i radości ♥️ Często uczestniczę w aukcjach charytatywnych.

skrzasie gdzie kupić

Miło jest, gdy kogoś cieszy posiadanie SkrzAsia ® w swoim domu. Warto pielęgnować w sobie duszę dziecka, świat jest pełen cudnych barw i wrażeń, a moje SkrzAsie są tego przykładem (-; Spełniają marzenia po głaskaniu po brodzie i włosach i nadaniu imienia – z taką sentencją wyruszają w świat. Tez samym nosem uczą, że na świat można patrzeć jak Mały Książę – sercem. Są też SkrzAsie z twarzami , które szyję ręcznie. Wybrane mają drugą dodawaną dedykację : „Usiądź w ciszy, zamknij oczy , pozwól by świat mojej wyobraźni Ciebie również zauroczył.”

Niedoskonała Mama: Jak można zamówić skrzAsia?

Joanna Kadej: Jest kilka możliwości. Poprzez wiadomość menedżer na stronie fb https://www.facebook.com/profile.php?id=100059259475145 .

Można też poprzez formularz email na stronie internetowej www.skrzasie.pl I zwyczajnie można zadzwonić do mnie 731113317 lub wysłać wiadomość sms. Podczas kontaktu można załączyć wzór, zdjęcie, bądź opis jaki to ma być SkrzAś. Nie ma SkrzAsi®  od ręki, bo każdy tworzony jest na specjalne zamówienie.

skrzasie joanna kadej

Realizacja zamówienia to ok 14 dni od wpłaty. Wystawiam paragon lub fakturę. Jestem płatnikiem VAT. 8211194436 Patent na stelaż stworzył Daruś mój partner .

Obszywam go ja czyli Asia i tworzę je z serca, bez szablonów. SkrzAsiek ® nie będzie nigdy identyczny jak inny, może być tylko podobny. To rękodzieło tworzone z zamiłowania do pasji SkrzAsiowej.

W zasadzie SkrzAsie ® skrzAsiują się same jak chcą i trwa to od 4 godzin do 4 dni w zależności od wielkości i fantazji przyszłego właściciela.

SkrzAsie ® wykonane są z polaru, futra, sztruksu, płótna, juty, wypełnione kulką silikonową na stelażu drewnianodrucianym. Używamy do ich tworzenia również nici, kleju, wstążek, korali, koronek i co najważniejsze duchowości i serca♥

Nie nadają się do prania w pralce. Można je czyścić pianą na gąbce delikatnie bez przemoczenia. Nie nadają się do zabawy dla małych dzieci, gdyż zawierają małe elementy, które mogłyby zostać przez dzieci połknięte.

Służą jako dekoracja niczym stroik z kwiatów. Nie nadają się do postawienia na dworze, gdyż warunki atmosferyczne oraz zwierzęta np ptaki je unicestwią. Zapraszam Cię serdecznie do naszego SkrzAsiowego miejsca na Ziemi. SkrzAsie® spełniające marzenia po głaskaniu po brodzie i włosach nadaniu imienia są Jedyne na świecie, zanim wyjadą od nas nabierają mocy , by lecieć do Ciebie ku pomocy Warto wiedzieć też, że kilka razy w roku organizuję rozdania nagród, w których można wygrać SkrzAsia. Zapraszam serdecznie kolejne już wkrótce ♥️

Serdecznie dziękuję za rozmowę! Sama mam w domu skrzAsia i Wam polecam 🙂 Joanna to wyjątkowa kobieta o wyjątkowym sercu, a jej prace powinien znać każdy!

P.s. Joanna ma dziś urodziny, dlatego chciałabym życzyć samych cudowności, dużo zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń!
Zobacz również:

 

2 comments

Joanna Kadej says:

Dziękuję bardzo za piękny wpis. Zapraszam serdecznie na fb, stronę. Polecam się na przyszłość ♥️

Joanna Kadej says:

Dziękuję bardzo za wsparcie 🍀💛💚💙
Zapraszam serdecznie na fb

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *