Categories Bez kategorii

SPOSOBY NA PIĘKNY I ZDROWY UŚMIECH

Zdrowe zęby i piękny uśmiech dodają nie tylko uroku, ale pewności siebie. Marzy o tym nie jedna osoba, zarówno Panie, jak i Panowie Należy pamiętać, że zdrowe, białe zęby to nie tylko dar natury, ale przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej i dbanie o zęby.  Dziś pod lupę wzięłam sposoby na piękny i zdrowy uśmiech.

SPOSOBY NA PIĘKNY I ZDROWY UŚMIECH

Aby uśmiech był czarujący, konieczne są zadbane i zdrowe zęby. Oprócz higieny jamy ustnej, bardzo ważne są regularne wizyty u stomatologa.  Wiele osób dotyka problem m.in. szpary między górnymi jedynkami, przebarwień czy krzywych zębów, przez co tracą pewność siebie i wstydzą się uśmiechać. Na szczęście jest na to kilka sposobów.

HIGIENA JAMY USTNEJ:
Najważniejsza jest higiena jamy ustnej. Mamy powtarzane już od najmłodszych lat, że zęby myjemy minimum dwa razy dziennie i po 2 minuty. To jest MINIMUM!

APARAT ORTODONTYCZNY:
Za pięknym uśmiechem kryje się również właściwe ustawienie zębów. Borykasz się z krzywym uzębieniem? Nie masz się o co martwić! Obecnie stomatologia oferuje szeroką gamę aparatów ortodontycznych, a ich noszenie wcale nie musi być wstydliwe! Pamiętaj jednak, że nosząc aparat musisz zapoznać się z wymogami higieny jamy ustnej z aparatem. Wszystkiego dowiesz się wchodząc na stronę kliniki http://www.orto-magic.eu/ , która oprócz zajmowania się leczeniem ortodontycznym,  jest ogromną bazą wiedzy.

REGULARNE WIZYTY U STOMATOLOGA:
Najważniejsze, abyś regularnie odwiedzał gabinet stomatologiczny. Stomatolog będzie obserwował Twoje uzębienie i dzięki regularnym wizytom nic mu nie umknie 🙂

USUWANIE KAMIENIA:

Kamień nazębny to nic innego jak twarda płytka, która tworzy si na naszych zębach w wyniku zaniedbań. Usuwa się go za pomocą ultradźwiękowego laseru.

UZUPEŁNIENIE BRAKUJĄCYCH ZĘBÓW:
Ludzie borykają się również z problemami brakujących zębów. Niektóre stracili przez chorobę, niektóre przypadkiem – np. uderzenie. Jednak zamiast chodzić bz zęba, warto po prostu uzupełnić jego brak. Możliwości jest wiele, zależy to od uszkodzenia zęba, a także kwoty, jaką dysponujemy. Jednak pamiętaj, że na zębach nie oszczędzamy! W przypadku niewielkich uszkodzeń wystarczą licówki. Zaś w innych przypadkach sprawdzą się np. korony czy most protetyczny.

10 comments

kosmetykofanki says:

Ostatnio miałam pisakowanie i usuwanie kamienia nazębnego 🙂

Maleńka bloguje says:

Zdrowy uśmiech to w większości przypadków piękny uśmiech – należy o niego dbać :]

Agnieszka says:

Oj tak, chodzenie na kontrole to podstawa – co pół roku!
pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

Megly says:

Ach, ale mi się spodobały te sposoby/
Super, z chęcią bym je przetestowała.
Jak zwykle – piękny uśmiech masz!
Pozdrawiam cieplutko! 🙂

Angelika i Monika (Candy Pandas) says:

Wygląda zębów jest dla nas bardzo ważny. Zwłaszcza, że od zawsze miałyśmy je słabe i leczone kanałowo od wczesnych lat. Dużo pieniędzy włożyłyśmy w nasze uśmiechy ale zdecydowanie warto. Zęby to wizytówka człowieka 🙂

LianaLaurie says:

Amazing post, dear! A big hello from Germany!
Hugs ♥
LIANA LAURIE

Magda&Mateusz says:

Niestety, duzo osob traci w oczach gdy tylko sie usmiechnie, bo nie dba o uzebienie 🙁

Maria says:

Bardzo ważna sprawa- nasz uśmiech jest wizytówką. Trzeba o nią dbać 🙂

Leyla says:

Marchewka jest świetna i pomaga nie tylko na zęby, ale też wpływa na kolor skóry i na dobre widzenie.
Zdecydowanie polecam, mam własnie marchewkową fazę i jeszcze jedzenie jej codziennie po 3 razy dziennie od 2 tygodni nie zbrzydło 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *