Superfarmer De Lux Granna recenzja

Superfarmer De Lux Granna to popularna gra planszowa, która zapewni całej rodzinie mnóstwo radości i emocji podczas hodowli zwierząt i zdobywania kolejnych punktów.

superfarmer de lux

Historia gry superfarmer De Lux Granna

Zanim napisze Wam, na czym polega gra i jak się u nas sprawdziła, opowiem Wam jej historię, ponieważ jest ciekawa. Wszystko zaczęło się w 1943 roku, kiedy to wybity polski profesor, będący jednym z najwybitniejszych matematyków, Karol Borsuk, stworzył pierwszą wersję planszówki. Wtedy nazywała się ona „Hodowla Zwierzątek”, która w bardzo szybkim tempie zyskała rzeszę zwolenników. Jednak to nie wszystko! Gra miała być źródłem utrzymania Karola, który stracił pracę po zamknięciu przez Niemców Uniwersytetu Warszawskiego. W przygotowaniu gry pomagała mu jego, żona Zofia oraz Janina Śliwicka, która tworzyła rysunki. Podczas wojny niestety egzemplarze gry spłonęły, ale odnalazł się jeden, który powrócił dol rodziny. Fantastyczna historia, prawda?

Dzięki swojej popularności zaczęto wydawać jej wznowienia. Z kolei Superfarmer De Lux to specjalna edycja, którą wprowadzono ze względu na pewną rocznicę. Co ciekawe, inicjatorką tej odsłony była Zofia Borsuk, żona profesora.

Na czym polega Superfarmer De Lux? Zasady gry

W środku gry znajdziemy:

  • 120 kartoników z obrazkami zwierząt,
  • 4 plansze,
  • 4 małe psy,
  • 4 duże psy,
  • 2 dwunastościenne kostki,
  • instrukcję.
granna superfarmer de lux

Gra Superfarmer De Lux dedykowana jest dla 2-4 osób w wieku 7+ i kupisz ją w sklepie TaniaKsiazka.pl.

Zasady gry Superfarmer De Lux są proste i łatwe do zrozumienia, tym bardziej że do zestawu dołączona jest instrukcja, a tam wszystko dokładnie opisane. Każdy gracz wciela się w rolę rolnika, który próbuje hodować różne zwierzęta, takie jak króliki, owce, świnie i krowy. Twoim celem jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez handel, rozmnażanie i obronę swojej farmy przed niebezpieczeństwami.

Każdy gracz otrzymuje pusta plansze — bez żadnych zwierzątek. Następnie rzuca dwoma kostkami. Jeżeli na obu kostkach będzie to samo zwierzę np. królik, to gracz otrzymuje żeton z wizerunkiem zwierzaka, który trafia do jego zagrody. Przy kolejnych rundach jest już łatwiej, ponieważ po rzucie kostką gracz otrzymuje tyle zwierząt wyrzuconych na kostce, ile ma pełnych par np. jeśli gracz ma 4 króliki i 1 krowę, a wyrzucił królika i krowę, to dostaje 2 króliczki i 1 świnkę. Jednak, żeby nie było tak łatwo, na gracza, a właściwie zwierzaki, czekają pułapki. Jeżeli gracz wyrzuci kostkami wilka, to traci wszystkie zwierzęta z wyjątkiem konia oraz małego psa. Jeśli wyrzuci lisa — traci wszystkie króliki. Na całe szczęście gracz może zabezpieczyć swoje stado, kupując psa. Duży chroni przed wilkiem, a mały przed lisem. Niestety cena za niego jest dość spora, więc chwila minie, zanim uda się zebrać odpowiednie żetony i zrobić wymianę krowy na psa.

Wygrywa gracz, który zbierze stado, składające się z królika, owcy, świni, krowy oraz konia.

Zalety gry:

  • Prosta w nauce,
  • Wciągająca i zabawna,
  • Idealna dla rodzin z dziećmi,
  • Wzmacnia umiejętności strategicznego myślenia i planowania.

Gra Superfarmer De Lux recenzja i opinia

Ta gra planszowa jest przeznaczona dla starszych dzieci, ale postanowiłam, że zagram ją z Maksymilianem, wykorzystam do nauki liczenia — przy zamianie zwierzątek. I przyznam, że poszło nam całkiem fajnie!

Nie można nie wspomnieć o wykonaniu gry. Jest bardzo solidnie wykonana, co przy dzieciach jest niezwykle istotne. Spodobało mi się to, że na każdej planszy znajduje się ściągawka dotycząca wartości poszczególnych zwierząt. Ułatwia grę, bo nie trzeba zaglądać do instrukcji. Osobiście zachwycam się także figurkami piesków — jestem psiarą, więc mnie to nie dziwi.

recenzja superfarmer de lux

Gra Superfarmer De Lux zapewnia wiele godzin zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Jest to idealna gra rodzinna, która zachęca do interakcji, negocjacji i strategicznego myślenia. Możesz zagrać w nią w większym gronie lub w mniejszym gronie przyjaciół. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym graczem planszowym, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, ta gra z pewnością dostarczy Ci wiele radości i emocji.

Podsumowując, Superfarmer De Lux Granna to fantastyczna gra planszowa, która pozwoli Ci poczuć się jak prawdziwy rolnik. Wysoka jakość wykonania, proste zasady i dodatkowe elementy strategiczne sprawiają, że jest to doskonały wybór dla miłośników gier planszowych. Weź udział w tej ekscytującej przygodzie rolniczej i zbuduj swoją farmę od podstaw, zdobywając zwierzęta i punkty!

Grę do testów otrzymaliśmy od TaniaKsiazka.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *