Categories Blog Parentingowy

Tablice manipulacyjne – hit czy kit?

Tablica manipulacyjna doskonale rozwijają dziecko, a także zaspokajają jego ciekawość odkrywania. Czy warto kupić tablice manipulacyjne? Zdecydowanie! Oto kilka najważniejszych powodów.

tablica manipulacyjna cena

Tablica manipulacyjna dla chłopca i dziewczynki – hit

Tablice manipulacyjne składają się z drewnianej płyty, na której znajdują się różne elementy do zabawy. Najczęściej ma kształt kwadratu lub prostokąta np. na stronie MANIPULACYJNE.PL, ale można dostać również o innych, oryginalnych kształtach np. chmurki, zwierzaczka czy zupełnie innych. Jak wspomniałam, na tablicy przyczepione są różne elementy, które nie tylko służą do zabawy, ale przede wszystkim edukacji i rozwoju dziecka. Są to m.in. różnego rodzaju zamki, suwami, światełka led, klamra od paska, kłódki na kluczyk, zatrzaski, guziki, wtyczki i gniazdka, atrapa buta ze sznurowadłami, koła zębate, klamkami, włączniki, zegarek ze wskazówkami, minutnik, dzwonek do roweru, tablica kredowa i wiele innych.

Do wyboru macie kilka kolorów tablic. Wystarczy, że klikniecie w kolor, a będziecie mogli w dobrej cenie zamówić tablicę 🙂

1.Różowa (kup teraz) 2. Niebieska (kup teraz) 3. Zielona (kup teraz)

tablice manipulacyjne

Tablica manipulacyjna opinie

Mogę śmiało pokusić się o stwierdzenie, że tablice manipulacyjne to bez wątpienia hit. Dlaczego? Powodów jest naprawdę wiele. Zacznijmy od tego, że nasze małe szkraby w pewnym okresie zaczynają się interesować wszystkim dookoła. Oczywiście najmniej.. zabawkami. Nie wiem jak u Was, ale Maksysia ciągnęło do gniazdek, uwielbia otwierać klamki, czy wkładać kabel USB do telefonu. Niestety to bardzo niebezpieczne, co zawsze mu tłumaczę. Bezpieczną alternatywą jest właśnie tablica manipulacyjna, która jest całkowicie bezpieczna i nie ma tutaj zagrożenia. Ponadto nie ukrywajmy, ale wszyscy dobrze wiedzą, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. A tablice stanowią połączenie przyjemnego z pożytecznym 🙂  Jednak niesie ona za sobą wiele więcej korzyści. Przede wszystkim:

  • rozwija zdolności manualne,
  • uczy samodzielności,
  • pozwala ćwiczyć koncentrację,
  • uczy logicznego myślenia
  • rozbudza w dziecku kreatywność,
  • pozwala ćwiczyć koordynację ręka-oko,
  • wpływa na rozwój psychomotoryczny.

Dzięki zabawie, nasz maluszek nauczy się otwierać i zamykać, odkręcać oraz zakręcać, włączać i wyłączać. Dzięki zabawie, nasz maluszek nauczy się chociażby otwierać i zamykać, włączać i wyłączać,Wszystkie czynności, jakie dziecko wykonuje na tablicy, rozwija małą motorykę. Dzieci naciskają, przekręcają, przesuwają, a to wszystko stymuluje wszystkie zmysły i wpływa na rozwój dziecka. Dużym atutem jest to, że tablicę możemy położyć dosłownie wszędzie: na podłodze, oprzeć o ścianę czy zawiesić na ścianie. Ja obecnie przemeblowuje pokój Maksysia, więc na razie jest ona oparta na ścianie lub kładę ją na podłodze. Jak już zdecyduje, co gdzie postawię, to przyczepimy na ścianie, bo po prostu będzie mu wygodniej z niej korzystać 🙂

Gdzie kupić tablicę manipulacyjną? 

Tablicę manipulacyjną możecie kupić na stronie manipulacyjne.pl . Przede wszystkim mamy tam ogromny wybór gotowych tablic. Co więcej, możemy również sami stworzyć taką tablicę! Wystarczy, ze wybierzemy rozmiar naszej tablicy, a następnie elementy, które mają się na niej znaleźć. Sami je wybieramy oraz ustawiamy w konkretnym miejscu. Następnie projekt idzie do akceptacji. Dzięki temu tworzymy indywidualną tablicę, uzupełniając ją o elementy, które naszym zdaniem będą najbardziej praktyczne. Moim zdaniem to genialna sprawa! Tablice od manipulacyjne świetnie sprawdzą się nie tylko dla naszego malucha, ale również jako i prezent. Można je spokojnie podarować już na roczek. Warto wybrać elementy, które posłużą nie tylko na chwilę obecną, ale również i w przyszłość. Decydując się na zakup tablicy manipulacyjnej, warto wybrać taką, która będzie miała różne elementy np. te do otwierania/zamykania, przekręcania, świecące, wydające dźwięki, o różnych fakturach i kolorach. Dzięki temu podczas zabawy, zostaną pobudzone wszystkie zmysły malucha.

 

9 comments

Świat Pani Domu - Ola says:

Uważam, że tego typu tablice to super sprawa, które fantastycznie wpływają na rozwój motoryki małej u dziecka 🙂 Mój zdecydowany HIT.

Katsuumi says:

Mega fajna rzecz dla dziecka:)

https://www.secretaddiction.pl/ says:

Jak zwykle coś czego nie znam, ale rzeczywiście wygląda to na naprawdę rozwijające:)

Joanna Majchrzak says:

Mamy w domu taką tablice i synek ją uwielbia!

JednoSpojrzenie says:

Oj ta to jest mega wypasiona! Mój mąż robił sam, ale moje dziecko jakoś średnio się interesowało.

Kaśka - Poligon Domowy says:

Jak syn był mały to kupilismy elementy i chcieliśmy zrobić sami taką tablicę. Nie wyszło, Szymon bawił się elementami osobno 😀 teraz bym już wolała kupić. Może córce?

Ptysia says:

Ale macie tablicę! Uważam, że to jest naprawdę przydatne dla dzieci, przecież maluchy uwielbiają dotykać, wciskać, odklejać 🙂

Anna says:

Myślę, że takie tablice są super rozwijające dla dzieci i uczą ich wielu nowych umiejętności 🙂

manipulacyjna.pl says:

Bardzo fajny artykuł, warto byłoby też zastanowić się nad zamontowaniem tablicy np do ściany lub szafki tak aby uniemożliwoć jej się przewróceniu.
W razie gdyby ktoś nie miał możliwości samodzielnego wykonania tablic można zajrzeć na stronę https://manipulacyjna.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *