Tajna misja – domowy Escape Room dla dzieci

Tajna misja to domowy escape room, która jest świetnym sposobem na zabicie nudy szczególnie w trakcie jesieni. Jak działa i dla kogo jest?

tajna misja

Co to jest Tajna Misja?

Nie raz już powtarzałam, że obecnie rynek jest zasypany zabawkami i grami dla dzieci. Trzeba byłoby mieć ogromny dom, aby pomieścić wszystko. Zdarza się, że niektóre gadżety nie są warte nawet złotówki i jedyne co mają dobre, to po prostu marketing. Z drugiej strony są również takie produkty, zabawki, które są naprawdę warte swojej ceny i dostarczają niesamowitych emocji, bawią, a jednocześnie uczą. Do takich gadżetów należy Tajna Misja. To wyjątkowa fabularna gra zagadkowa, która stanowi połączenie podchodów, escape roomu oraz harcerskich gier. Myślę, że każdy już wie, że to prawdziwa mieszanka wybuchowa, która dostarcza wiele emocji, buduje napięcie i z pewnością wywołuje adrenalinę!

A na hasło AGENTKASANDRA macie aż 15% zniżki na gry na www.tajnamisja.pl

Ten domowy escape room (choć można i bawić się również na dworze, więc przymknęłabym oko na słowo „domowy”) składa się z zestawu listów w formie pdf. Należy je pobrać, wydrukować, a na samym końcu rozłożyć w domu. Jak?

Masz dołączoną instrukcję, w której napisane jest, gdzie położyć dany list np. w lodówce, w kuchni, na kanapie czy też ogródku itd. Więc rozkładasz je zgodnie z instrukcją. Następnie dokładnie tłumaczysz dzieciakom zasady gry, aby wszystko było jasne. Starszaki z powodzeniem mogą grać same. Natomiast młodsze dzieciaczki będą potrzebować Twojej pomocy. Pamiętaj jednak, aby im nie podpowiadać, dopóki same oto nie poproszą! Daj im frajdę i zabawę i pomagaj tylko wtedy, gdy naprawdę będzie taka potrzeba np. gdy maluch jeszcze nie umie czytać, gdy jakaś zagadka okaże się za trudna 🙂

tajna misja recenzja

W każdym liście znajdują się łamigłówki, które dziecko lub Ty razem z dzieckiem, musicie odgadnąć, ponieważ są one zagadkową trasą. Podróżując, zbieracie wskazówki po to, aby zdobyć np. kod do sejfu, a następnie uratować świat! Brzmi odpowiedzialnie, prawda?

Na czym polega domowy escape room?

Tajna Misja dostępna jest w kilku wersjach, w zależności od wieku naszego maluszka. Do wyboru mamy grę dla:

  • od 3 do 5 lat,
  • od 5 do 8 lat,
  • od 7 do 12 lat,
  • od 8 do 14 lat,
  • opcje dla dorosłych +18 lat.

Dzięki temu mamy możliwość wyboru odpowiedniego poziomu do wieku dziecka. Na stronie tajnamisja.pl jest podany przedział wiekowy oraz poziom: podstawowy lub zaawansowany.

Tak jak już wspomniałam, najpierw należy przeczytać instrukcję i przygotować grę na jej podstawie. W następnym kroku wytłumacz maluchom co i jak i możecie rozpocząć świetną, pełną emocji zabawę! 

W pierwszej kolejności czytamy list w wyjaśnieniami. To dzięki niemu dowiadujemy się, o co chodzi. Przykładowo, w grze „W jeden dzień dookoła świata” naszym zadaniem jest znalezienie cyfr do kodu, które są rozsiane po całym świecie. A to wszystko dlatego, że zaginął bardzo ważny przedmiot dla całego ludu plemienia Salejmos. Dostajecie trasę wyprawy, a także kartkę, na której wpisujecie cyfry kodu i zaczynacie swoją wyjątkową podróż dookoła świata!

zagadki gra dla dzieci tajna misja gra fabularna

Od tego momentu musicie (a w sumie to dzieciaki :D), rozwiązywać różne zagadki, aby otrzymać dalsze wskazówki. Dla przykładu pokazuję Wam zdjęcia poniżej – to akurat gra fabularna „W jeden dzień dookoła świata” przeznaczona dla dzieci od 5 do 8 lat.

tajna misja gra domowa tajna misja gra fabularna

Tajna misja – czego uczy?

Tajna misja to nie tylko świetna zabawa, ale również gra, która uczy współpracy. To fenomenalna forma integracji między dziećmi lub dziećmi i rodzicami. Wszyscy muszą ze sobą współpracować, aby dobrze rozwiązać zagadkę i móc wykonać misję. Ponadto, zagadki uczą m.in. spostrzegawczości – zadania ze znalezieniem różnic, dopasowanie cieni do zwierząt, znalezienie zwierząt, które mają cztery łapy itd.

Ponadto, gra kosztuje maksymalnie 20 złotych. Poza tym często są fajne promocje, gdzie grę można kupić jeszcze taniej albo wybrać pakiet, który jest bardzo opłacalny 🙂

A na hasło AGENTKASANDRA macie aż 15% zniżki na gry na www.tajnamisja.pl, więc za grę zapłacicie grosze 🙂

tajna misja opinie

Wpis powstał we współpracy z tajnamisja.pl . Moja recenzja i opinia jest obiektywna. Pomimo współpracy mogę szczerze polecić grę!

6 comments

Prezenty dla dwulatka - 5 najlepszych pomysłów na upominek dla dziecka says:

[…] Tajna misja – domowy Escape Room dla dzieci […]

Chicco Baby Hug 4w1 - recenzja, opinie, do ilu kg, gdzie kupić says:

[…] Tajna misja – domowy Escape Room dla dzieci […]

Jak wybrać buty dla dziecka? - 5 skutecznych porad says:

[…] Tajna misja – domowy Escape Room dla dzieci […]

Jak odpieluchować dziecko? Sprawdzone patenty says:

[…] Tajna misja – domowy Escape Room dla dzieci […]

Paulina says:

Rewelacyjny pomysł! Jestem pod wrażeniem!

Personalizowany film od Świętego Mikołaja. Wideo, list dla dziecka. Elfi says:

[…] Tajna misja – domowy Escape Room dla dzieci […]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *