Categories Blog Parentingowy

Teatr cieni Jaś i Małgosia – niezwykłe wydanie

Teatr cieni to doskonały sposób na spędzenie jesiennego wieczoru z dzieckiem. Przedstawiam Wam teatr cieni Jaś i Małgosia, który z Maksysiem pokochaliśmy już od pierwszego użycia.

teatrzyk cieni jaś i małgosia

Teatr cieni – dlaczego warto?

Myślę, że większość z Was się ze mną zgodzi, że teatrzyk dla dzieci jest magiczny. Ja mam szczególny sentyment do teatru, ponieważ będąc dzieckiem i nastolatką, chciałam zostać aktorką. Uczestniczyłam w wielu warsztatach teatralnych, które miały mnie przygotować do studiów aktorskich. Do dziś wspominam z uśmiechem na twarzy! Jednak ostatecznie do szkoły aktorskiej nie poszłam – nawet nie startowałam. Mimo to nadal jest mi bliski, a to, czego się na warsztatach nauczyłam, zostało do dziś. I jak tylko Maksymilian będzie gotowy, zabiorę go na prawdziwy spektakl – nie mogę się już tego doczekać! Oczywiście za każdym razem to ja się z nim wybiorę, żeby sama przypomnieć sobie młodzieńcze lata.

Teatr pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości i przenosi nas do magicznej krainy, niezwykłego świata, w którym nie ma rzeczy niemożliwych. Dziecko może odgrywać różne scenki, być bohaterem i uwolnić swoje emocje. Poznaje również, czym jest dobro, a czym zło. Warto wiedzieć, że zabawa w teatr dla dzieci niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim:

 • kształtuje wyobraźnie,
 • doskonali umiejętności logopedyczne,
 • rozwija kreatywność,
 • wzbogaca słownictwo,
 • uspokaja,
 • poznaje dziecko z literaturą.

Oczywiście zalet jest wiele więcej, a ja pozwoliłam sobie wymienić tylko te najważniejsze 🙂

Teatr cieni Jaś i Małgosia

Jasia i Małgosi nie musze nikomu przedstawiać. Chyba każdy zna bajkę o tym tytule. Pamiętam, jak najpierw czytała mi ją mama, a potem ja. Dziś chciałam przedstawić Wam wydanie, którego jeszcze (tak przypuszczam) nie znacie, a mianowicie teatr cieni Jaś i Małgosia, << KUPISZ TUTAJ >>,  który moim skromnym zdaniem, jest arcydziełem! To wyjątkowa propozycja od Wydawnictwa Skrzydło Wyobraźni, zapakowana w kartonowe, solidne pudełeczko. W środku znajdziemy książkę oraz wycięte laserowo ilustracje, które składają się w harmonijkę. Aby zapoznać malucha z historią słynnego rodzeństwa, musimy użyć latarki. Jeśli nie macie jej w domu, możecie włączyć latarkę w telefonie – niech się na coś nasz smartfon przyda 🙂 Gasimy światło w pomieszczeniu, a światło z latarki kierujemy na ścianę, najlepiej gładką. Prosimy kogoś np. tatę, aby trzymał wycięte ilustracje albo kładziemy je na czymś, co je podtrzyma. Ilustracje na ścianie dają fenomenalny efekt! Gdy już jej to zrobione, zaczynamy czytać dziecku książkę, jak najlepiej wcielając się w rolę narratora 🙂

NA HASŁO NIEDOSKONALAMAMA MACIE 10% RABATU!

teatr cieni jaś i małgosia

Poprzez teatr cieni, nasza pociecha jeszcze bardziej odczuwa emocje, które wywołuje historia Jasia i Małgosi.

Przyznam szczerze, że jestem miłośniczką takich zabaw. I z niecierpliwością czekałam aż Maksymilian będzie na tyle duży, aby móc bawić się z nim w teatrzyk. Podoba mi się, że mogę opowiedzieć Maksysiowi niezwykłą bajkę, a jednocześnie pokazać za pomocą świetnych ilustracji, które są dopracowane w każdym calu! Dodam jeszcze od siebie, że każda ilustracja jest wycinana osobno, a nie w procesie masowej produkcji. Tym bardziej teatr cieni Jaś i Małgosia zasługuje na pozytywną opinię!

jaś i małgosia teatr cieni

Muszę przyznać, że Wydawnictwo Skrzydło Wyobraźni stworzyło coś niesamowitego i pomyślało o wszystkim. Po pierwsze, mamy tu białe litery na czarnym tle, dzięki czemu dobrze czyta się książkę nawet przy słabszym oświetleniu. Po drugie, użyty papier jest bezpieczny dla dzieci, bowiem posiada certyfikaty bezpieczeństwa oraz jakości. Po trzecie, harmonijkowe ilustracje są idealnie wykonane. Wycięcia są perfekcyjne i na śniacie prezentują się fenomenalnie!

jaś i małgosia teatrzyk

Teatrzyk cieni – idealny pomysł na prezent

Jestem miłośniczką niebanalnych upominków. Dlatego uważam, że teatr cieni Jaś i Małgosia będzie doskonałym podarunkiem dla dzieciaczka. Nie tylko swojego, ale również chrześniaka czy dziecka koleżanki 🙂

Zobacz również:

 • Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?
 • Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać?
 • Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?
 • Sesja świąteczna rodzinna. Mini sesje świąteczne. Jak się przygotować
 • Prezenty dla 6 latka – najlepsze pomysły. Top

 

 

 

1 comment

Sabina Semesin says:

Świetna pozycja. Myslę, że na pewno dzieciaki ją pokochają. Mi bardzo się podoba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *