Categories Blog Parentingowy

Czy warto kupić laktator elektryczny?

Laktator to urządzenie, które ma na celu odciągnąć mleko. Czy warto kupić laktator elektryczny? Zanim jednak odpowiem na pytanie, kilka podstawowych informacji.

Jak działa laktator?

Laktator to urządzenie do odciągania mleka. Laktatory, zarówno elektryczne, jak i ręczne posiadają lejek, który przykłada się do piersi. Wtedy pokarm jest wysysany przez podciśnienie. Używa się go, gdy z różnych przyczyn nie można karmić dziecka piersią, w przypadku nawału lub, gdy wychodzimy z domu na kilka godzin. W ten sposób ściągamy mleko do butelki i malec może pić nasze mleko 🙂

Rodzaje laktatorów

Na rynku obecnie są dwa rodzaje laktatorów:

Laktator ręczny:

Ten rodzaj laktatora przeznaczony do okazjonalnego odciągania mleka. Jest tanio, jednakże odciąganie jest dłuższe i bardziej pracochłonne.

Laktator elektryczny:

Laktatory te sprawdzają się wtedy, gdy chcemy regularnie odciągać mleko, bo są łatwiejsze w użyciu i zdecydowanie wygodniejsze. Bardzo dobry jest laktator Medela, który cieszy się pozytywną opinią wielu mam.

Czy warto kupić laktator elektryczny?

Wiele kobiet w ciąży, zastanawia się czy warto kupić laktator jeszcze przed porodem. Jeśli szpital nie ma możliwości wypożyczenia laktatora, to kup go jeszcze przed porodem. Oczywiście wtedy, gdy jesteś przekonana, że chcesz karmić piersią. Dlaczego? Mogą się pojawić nieprzewidziane sytuacje, które będą wymagamy użycia tego gadżetu. A jaki wybrać? Świetnie sprawdzi się Laktator Medela Swing. To jednocześnie najmniejszy i najlżejszy laktator, który ma 2-fazowe odciąganie. Do tego odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka. Model ten jest wzbogacony o smoczek Calma, będący alternatywą do karmienia. Rozwiązanie opracował zespół Medela z pomocą ekspertów w dziedzinie karmienia piersią z zespołu badań nad laktacją Hartmann Human Lactation Research z Uniwersytetu Australii Zachodniej.

źródło:https://almamed.pl

 

2 comments

Beautiful Duty says:

oj t jeszcze temat kompletnie nie dla mnie ;D

Marta says:

Moim zdaniem kupić wcześniej zawsze można skoro i tak sie o tym myśli. W moim przypadku to się bardzo sprawdziło zwłaszcza w pierwszym tygodniu. I moim zdaniem elektryczne są zdecydowanie wygodniejsze a nie są wcale takie drogie. Ja kupilam z truelife model elektryczny który wcale nie kosztował dużo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *