Wesołe pierniki – kolorowe pierniczki na każdą okazję

Czy jest ktoś, kto nie lubi pierniczków? Jeśli kochacie, to poznajcie wesołe pierniki — kolorowe pierniczki Justyny Wujewskiej!

wesołe pierniczki

Wesołe pierniki — wywiad z założycielką, Justyną Wujewską

Niedoskonała Mama: Jest Pani z zawodu tkaczką artystyczną. W takim razie… Skąd pomysł na pieczenie pierniczków i wesołe pierniki?

Justyna Wujewska: Ponieważ sytuacja na rynku zmusiła mnie do  przebranżowienia się, więc musiałam znaleźć inne zajęcie. Od dziecka lubiłam dekorować ciasta, dlatego postanowiłam, że zajmę się pieczeniem pierniczków.

Niedoskonała Mama: Dlaczego akurat pierniczki?

Justyna Wujewska: Pierniczkami zajęłam się dlatego, że spodobały mi się, jak je pierwszy raz zobaczyłam w internecie. Pomyślałam sobie, że fajnie by było robić coś takiego. A poza tym lubię rysować, i  teraz mogę na nich wyzywać się artystycznie, a zarazem pozostałam w artystycznym zawodzie

Niedoskonała Mama: Kto zaraził Panią miłością do pieczenia?

Justyna Wujewska: Piec nauczyłam się sama, dekorować ciasta też  lubiłam. Dlatego podjęłam decyzję, że zajmę się dekoracyjnymi piernikami

Niedoskonała Mama: Czy ma Pani własny, autorski przepis na pierniczki „wesołe pierniki”?

Justyna Wujewska: Na początku korzystałam z przepisu, który otrzymałam na jakimś szkoleniu, później z przepisu znalezionym w necie, który to sama zmodyfikowałam  i już od paru lat z niego tylko piekę.

Niedoskonała Mama: Obserwuję Pani profil Wesołe Pierniki od dawna i mam wrażenie, że nie ma pierniczka, którego Pani nie zrobi… dziewczynki, chłopcy, kredki, piernikowe świeczniki, sowy, kalkulatory i mogłabym tak wymieniać bez końca… Co było największym wyzwaniem dla Pani?

Justyna Wujewska: Przyznam się szczerze, że nie potrafię wszystkiego, co można zrobić z piernika. Są wzory, których nie potrafię wykonać. Największym wyzwaniem byłoby dla mnie na malowanie portretu żywej osoby ze zdjęcia, jednak nie podejmuje się takich zadań.  Staram się jednak poznawać i uczyć się jeszcze, aby moje prace były ciekawe i efektowne

Niedoskonała Mama: Gdzie można kupić Pani produkty? Są to gotowce czy można złożyć indywidualne zamówienie?

Justyna Wujewska:  Pierniczki można u mnie zamówić przez stronę na Fb, messenger, telefonicznie. Wzory można wybrać te, które są w ofercie, ale również wykonam te zaprojektowane przez klienta, lub zaprojektuje na specjalne życzenie

Niedoskonała Mama: A może ma Pani ulubioną pracę lub kilka prac, którymi chciałaby się pochwalić? 🙂

Justyna Wujewska: Mam kilka prac i wzorów, które lubię wykonywać. Podsyłam kilka takich moich prac.

wesołe pierniki

wesołe pierniki justyna wujewska

Niedoskonała Mama: Co powiedziałaby Pani kobietom, które chcą tworzyć własny biznes, ale się boją? Jakaś cenna rada?

Justyna Wujewska: Hmmm? Co bym mogła powiedzieć, może to, żeby się nie bały realizować i spełniać swoich marzeń. Na moim przykładzie mogę pokazać, że w każdej chwili i w wieku można założyć własną firmę. Ja moją założyłam po 30 latach pracy w moim zawodzie i wykonuje zupełnie coś odrębnego do tego czym zajmowałam się wcześniej.

 

Justyno, bardzo dziękuję Ci za wywiad! Nadal będę Cię bacznie śledzić na Twoim Fb, a swoich czytelników zapraszam do odwiedzenia profilu, polubienia i skosztowania. Jestem pewna, że wesołe pierniki przypadną każdemu do gustu!

1 comment

wolna sobota says:

jakie śliczne! arcydzieło!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *