Wideorejestrator samochodowy – dlaczego warto go kupić? 5 powodów

Wideorejestrator samochodowy, czyli kamerka samochodowa, to gadżet, który jest naprawdę bardzo praktyczny. Umożliwia nagrywanie tego, co dzieje się podczas jazdy, a nawet i na parkingu. Dlaczego warto go kupić? Oto 5 powodów.

Czym jest wideorejestrator?

Wideorejestrator samochodowy, inaczej kamera samochodowa czy rejestrator jazdy, to urządzenie elektroniczne, które zapisuje przebieg trasy samochodowej. Kamerka działa niemalże w identyczny sposobów co zwykła kamera. Mamy tu najczęściej kartę micro SD o pojemności od 8 do 64 GB. Kamerkę ustawia się w taki sposób, aby rejestrowana obraz przed samochochodem, a dokładnie przed przednią szybę.

kamerka samochodowa dlaczego warto kupić

Dlaczego warto kupić kamerkę samochodową? – 5 powodów

Przyznam szczerze, że przez długi okres nie miałam w planach zakupu wideorejestratora. uważałam go za zbędny gadżet. Jak bardzo się myliłam! Dlaczego warto kupić wideorejestrator samochodowy? oto 5 powodów:

Nieoceniona pomoc przy kolizji

Ogromną zaleta wideorejestratora samochodowego jest pomoc w razie kolizji i wypadku. Niestety bardzo często kierowcy nie chcą przyznać się do winy. Przez to zarówno policja, jak i ubezpieczyciel ma problem ze wskazaniem winowajcy, ponieważ nie potrafią odtworzyć zdarzenia w sposób właściwy. To z kolei prowadzi do długotrwałego postepowania. Nagrany przez kamerkę film jest dowodem, a policja może orzec winowajcę. Natomiast ubezpieczyciel wypłacić rekompesatę.

Kamerka samochodowa – dowód na niewinność

Kamerka samochodowa jest nieoceniona, gdy policjant albo inny uczestnik ruchu drogowego oskarży nas o niebezpieczną jazdę, przekroczenie prędkości lub wskaże nas, jako winowajcę wypadku. Niestety w sytuacji, gdy w danej lokalizacji nie ma monitoringu, będzie nam ciężko przekonać o naszej niewinności. Nagranie z wideorejestratora to obiektywny dowód, na to, że jesteśmy niewinni, co z kolei sprawi, że unikniemy nieprzyjemności.

Wideorejestrator to czarna skrzynka pojazdu

Nagrania z kamerki samochodowej są zabezpieczeniem, gdy zdarzy się poważny wypadek. rejestruje nie tylko obraz, ale również czas oraz prędkość jazdy, dźwięki, a także lokalizacje dźwięku. To pozwala odpowiednim służbom na zrekonstruowanie przebiegu wydarzeń. Szczególnie przydatne, gdy podczas wypadku nie ma żadnych świadków, a sam kierowca wie, co się wydarzyło.

kamerka samochodowa

Zabezpiecza auto przed złodziejami i uszkodzeniami

Niewątpliwą zaleta kamerki samochodowej jest zabezpieczenie przed złodziejami. Jeśli zamontujemy ją na lusterku czy przedniej szybie, zabezpieczamy nasz samochód przed uszkodzeniami, wandalizm czy kradzież. Nagranie pozwala zidentyfikować złodzieja lub sprawcę wypadku czy uszkodzenia np. zarysowania karoserii. Z kolei, gdy wybierzemy rejestrator z GPS, możemy namierzyć pojazd.

Daje poczucie bezpieczeństwa

Posiadając kamerkę samochodową, mamy poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Wiemy, że cała nasza droga jest nagrywana.

Jaki wideorejestrator samochodowy wybrać?

Kamerkę samochodowa kupisz m.in na stronie innpro.pl. Godnym uwagi modelem jest DDPAI X2S Pro GPS 2K 1440p/25fps + 720p/30fps WIFI. Model ten wyposażono w dwie kamery – przednią oraz tylną. Obie nagrywają wideo w rozdzielczości HD. Niewątpliwą zaleta kamerki jest długi czas pracy. Dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu zarządzania mocą, mamy możliwość korzystać z urządzenia w trybie 24-godzinnego monitoringu parkowania! Dodatkowo, do zestawu dołączono przycisk zdalnego sterowania. To z kolei pozwala na wykonanie zdjęcia albo krótkiego filmu. Z kolei wbudowany GPS i akcelerometr daje dostęp do informacji o trasie, a także prędkości jazdy.

wideorejestrator samochodowy

Wideorejestrator samochodowy DDPAI X2S Pro to zdecydowanie urządzenie, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających! Przede wszystkim:

  • chroni samochód przez 24 godziny – jak wspomniałam, kamerka umożliwia 24-godzinną rejestrację zarówno, gdy jedziemy, jak i podczas parkowania,
  • posiada dwie kamery – dzięki temu mamy możliwość nagrywania z różnych perspektyw oraz kątów,
  • świetna jakość obrazu – zdecydowanie mocnym punktem tego sprzętu jest bardzo wysoka jakość obrazu. Przednia kamera posiada obiektyw szerokokątny140° o przysłonie F1.8. Tylna ma natomiast szerokokątny obiektyw 120° o przysłonie F2.0. Obraz jest bardzo szczegółowy, a kolory żywe i naturalne. Całość dopełnia cyfrowa stabilizacja korekta zniekształceń geometrycznych oraz rozwiązania przeciwmgielne – petarda!
  • możliwość zdalnej kontroli kamery – jak na innowacyjny sprzęt przystało, mamy tutaj specjalny przycisk, który umożliwia zdalną obsługę kamery. Wystarczy, że na niego naciśniemy i możemy wykonać zarówno zdjęcie, jak i filmik z tras,
  • GPS – kolejną zaletą kamerki jest wbudowany moduł GPS, który wyróżnia się naprawdę wysoką precyzją. Bardzo dokładnie rejestruje dane jazdy m.in. lokalizację, prędkość czy przyśpieszenie. Co więcej, dane te możemy zapisać, a następnie zsynchronizować ze smartfonem,
  • dedykowana aplikacja – nikogo chyba nie zdziwi, ze kamerka łączy się z aplikacją. To apka DDPAI, która oferuje wiele możliwości. Możemy odtwarzać i edytować materiały, a także udostępniać je w social mediach.

wideorejestrator samochodowy dlaczego warto

Wpis sponsorowany

3 comments

fin says:

dobrze że mój mąż zna się na rzeczy, ja nie tykam nic związanego z techniką ani motoryzacją 😛 mąż to wybierze raz dwa kamerę czy telefon, olej wymieni, zajmie się oklejaniem aut, a ja mogę co najwyżej popatrzeć 😉

carbon says:

Rzeczywiście wiele przemawia za posiadaniem kamerki.

ToTemat says:

Samemu testowałem xblitza X5, jaka nie jest zła – mój test tego urządzenia totemat.pl/kamera-samochodowa-xblitz-x5-wifi-opinia-i-test – z czego niestety jest na taśmę klejącą do szyby a to mało praktyczne rozwiazanie. Przylep jest zbyt jednorazowy i problematyczny. Tą z mojego testu już pewnie nawet nie da się kupić. Mam wrażenie, że wszystkie firmy tworzące sprzęt tego typu, co roku wydają nowe modele – takie same lub podobne ale o nowych nazwach. Tak samo coraz lepsze niby parametry, a jakość obrazu finalnie i tak jest taka sama, lub podobna bez względu na rozdzielczość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *