Ćwieki

Wikipedia definiuje ćwiek jako gwóźdź z szeroką, płaską lub wypukłą główką lub szewska szpilka drewniana do przybijania podeszew. Jednakże współcześnie ćwiekiem określa się metalowe kolce, które służą do ozdabiania ubrań, butów oraz dodatków tj. paski, torebki. Jeszcze jakiś czas temu nie cieszyły się one taką popularnością jak obecnie. Dzisiaj mamy wysyp odzieży, akcesoriów ozdobionych ćwiekami Nawet tak znane i globalnej sławy  marki jak: Jason Wu, Versace, Frankie Morello, Valentino, Burberry Prorsum czy Marc by Marc Jacobs ogłosiły wielki powrót ćwieków (przede wszystkim na nieodzownym elemencie kobiecej garderoby – torebki). W ich kolekcjach  na sezon jesień/zima 2012/2013 możemy znaleźć kopertówki, jak i również większe modele torebek. 
Torebkę z ćwiekami, złotymi czy srebrnymi, możemy połączyć zarówno z elegancką sukienką, jak i z jeansami i koszulką. Nawet wśród gwiazd pojawia się coraz więcej celebrytów, którzy noszą ciuszki z ćwiekami: Ewa Farna, Jessica Biel, Demi Lovato( bardzo podoba mi się katan Demi- zdjęcie powyżej- i zamierzam przerobić tak swoją ). 
Co więcej, ćwieki również wykorzystywane są do ozdabiania biżuterii. Tak więc,  w tym roku zadomowiły się nie tylko w naszych szafach, ale nawet w biżuterii. I jak dotąd nie widać, żeby sobie „poszły”. 
przedstawiam Wam teraz kilka rzeczy z ćwiekami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.