Wózek dziecięcy 2w1 czy 3w1?

Wózki 2w1 to komplet gondoli i spacerówki, z czego górna część konstrukcji wpinana jest w tę samą ramę. Modele 3w1 zawierają jeszcze jeden dodatkowy element, mianowicie fotelik samochodowy, często również wpinany w ramę wózka, co ułatwia jego użytkowanie. Czy kupowanie wszystkich elementów w jednym komplecie to dobre i oszczędne rozwiązanie? A może istnieją powody, dla których warto poszukać któregoś z nich osobno? Oto zbiór przydatnych informacji dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców.

wózek dziecięcy 2w1

Czy wózek wielofunkcyjny to oszczędność?

Nie ma co ukrywać, że wyprawka dla noworodka wiąże się z wysokimi kosztami. Potrzebnych jest cała masa rzeczy, od tak drobnych, jak pieluchy czy ubranka, aż po wózek i meble dziecięce. Wielu rodziców jest zainteresowanych wózkami wielofunkcyjnymi głównie ze względu na ich atrakcyjną cenę, która rzeczywiście jest zwykle niższa, niż w przypadku zakupu każdego z elementów oddzielnie.

Pod kątem oszczędności warto także przemyśleć użyteczność każdego z elementów. Najkrócej używanym jest z całą pewnością gondola, w której maluch podróżuje w pozycji leżącej przez kilka pierwszych miesięcy swojego życia. Kiedy nauczy się samodzielnie siedzieć, zacznie korzystać ze spacerówki, by już nigdy nie wrócić do głębokiej gondoli. To dlatego wózki 2w1 są polecanym wyborem – osobny zakup gondoli często okazuje się nieopłacalny na tak krótki czas.

Czy na foteliku samochodowym także można zaoszczędzić, wybierając wózek 3w1 posiadający w zestawie i ten element wyprawki? Można, choć należy robić to z rozsądkiem – fotelik to element, który jak żaden inny odpowiada za bezpieczeństwo malucha podczas podróży.

Fotelik lub nosidełko w modelach 3w1

Trzecim elementem dołączanym do zestawu w wózkach 3w1 jest fotelik samochodowy, który często przybiera formę nosidła dla niemowląt. Kupienie go razem z wózkiem jest wygodne i oszczędne, jednak przy wyborze zawsze należy zwracać uwagę na jakość fotelika i posiadane przez niego atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo stosowania.

Chcąc oszczędzić na zakupie fotelika, pamiętaj także o tym, że nosidła dla niemowląt pojawiające się w zestawach 3w1 są odpowiednie dla dzieci ważących zwykle nie więcej niż 9 kg, co może lekko się lekko różnić w zależności od wybranego modelu.

Choć osobny zakup fotelika wiąże się z większym wydatkiem, pozwala na wybór modelu z większym zakresem wagowym dzieci, które mogą z niego bezpiecznie korzystać. Wyższa cena wiązać się więc będzie z dłuższą przydatnością takiego fotelika, choć z drugiej strony to właśnie nosidła poleca się jako najbardziej odpowiednie dla niemowląt pod kątem ich naturalnego ułożenia ciała.

Wózki 2w1 i 3w1 pod kątem funkcjonalności

Komplet trzech elementów z jednego zestawu ładnie się prezentuje, kiedy wszystkie są wykończone tym samym materiałem i wizualnie do siebie pasują. Pod kątem funkcjonalności rodzice doceniają możliwość wpięcia każdego elementu zestawu w tę samą ramę wózka. Pamiętaj jednak, że w sklepach takich jak Mama i Ja oferujących akcesoria dziecięce dostępne są różnego rodzaju adaptery, dzięki którym jesteś w stanie dopasować do siebie nawet elementy od dwóch różnych producentów.

Warto także pamiętać o tym, że wybór wózka 3w1 w pewien sposób ogranicza możliwość doboru każdego z elementów pod kątem własnych preferencji. Szukasz fotelika samochodowego z bazą, w którą możesz go wygodnie wpiąć, nie wyjmując z niego dziecka? Może się zdarzyć, że do wybranego modela wózka dołączony jest model, który umożliwia jedynie przypięcie dziecka w standardowy sposób, korzystając z pasów samochodowych. Czy w takiej sytuacji warto zrezygnować z wymarzonego produktu dla oszczędności? Wybór należy wyłącznie do Ciebie!

 

*artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *