WYBIELANIE ZĘBÓW Z KLINIKĄ STOMATOLOGICZNĄ FROE

WYBIELANIE ZĘBÓW Z KLINIKĄ STOMATOLOGICZNĄ FROE

Białe zęby marzą się każdemu z nas. Niestety nie każdy je ma. Przyczyn, dla których nie mamy śnieżnobiałego uśmiechu jest wiele. Powstałe przebarwienia mają charakter zewnętrzy jak np. płytka bakteryjna, kamień nazębny, co jest wynikiem picia kawy, herbaty, produktów spożywczych kolorowych, paleniem papierosów lub wewnętrzny, powstały np. na skutek obumarcia miazgi zęba i przebytego leczenia kanałowego. Trudne do usunięcia, nieestetyczne przebarwienia mogą być wynikiem stosowania antybiotyków (szczególnie w dzieciństwie). W związku z tym wiele osób decyduje się na wybielanie zębów, które jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Coraz szersza gama produktów i zabiegów wybielania jest dostosowana do każdej kieszeni, ram czasowych, dzięki czemu usatysfakcjonuje każdego pacjenta.
Stomatologią estetyczną zajmuje się Klinika Dentystyczna Froe, mieszczącej się w Szczecinie, która oferuje kilka sposób wybielania zębów. Dziś chciałabym przedstawić pokrótce je opisać i zatrzymać się krótko przy ostatniej, która najbardziej mnie interesuje.

 1. Instrumenty i urządzenia
  Przebarwienie o charakterze zewnętrznym usuwa się za pomocą specjalistycznych instrumentów i urządzeń. Sprawdza się tutaj m.in. piaskarka (air-flow), która daje doskonały efekt.
 1. Szyny wypełnione żelem
  Przebarwienia wewnętrzne można usunąć pojedynczo lub grupowo. Stosuję się tutaj szyny do których aplikuje się żel,. Szyny są indywidualnie dopasowane do uzębienia pacjenta. Cały zabieg jest przeprowadzany przez lekarza i trwa kilkadziesiąt minut.
 1. Metoda Beyond
  Metoda Beyond cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Zabieg ten trwa bardzo krótki (45 minut) i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel pod wpływem światła z akceleratora Beyond uskutecznia przenikanie żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza  proces wybielania poprzez zwiększenie częstotliwości i  powoduje rozbijanie związków nadtlenku wodoru oraz błyskawiczny efekt utleniania wewnątrz struktury zęba. trwałość zabiegu zależy w dużym stopniu od higienicznego trybu życia pacjenta. Efekt wybielania utrzymuje się  około 2 lat, , jednak efekt ten można podtrzymać stosując odpowiednie preparaty, a także wybierając prawidłowe produkty spożywcze. Cena takiego zabiegu w Klinice Dentystycznej Froe to 999 zł (góra i dół).

O wybielaniu zębów myślę od długiego czasu. Czytałam dużo pozytywnych opinii o wybielaniu metodą Beyond i myślę, że w przyszłości na nią się skuszę. Jest przede wszystkim bezpieczna, skuteczna i utrzymuje się sporo czasu. Jeśli się na nią zdecyduję, z pewnością pokażę rezultaty, ale to jeszcze trochę potrwa. Tymczasem zaprasza Was do odwiedzenia strony Kliniki i zapoznania się z bogatą ofertą z zakresu: profilaktyki, rentgenodiagnostyki, wybielania zębów, leczenia kanałowego, chirurgii stomatologicznej, protetyki, Implantologii, ortodoncji, periodentologii, Stomatologii zachowawczej. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć kliniki.

klinikasandicious podpis

33 Comments

 1. Planuję na wiosnę profesjonalnie wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym. Nie narzekam na odcień swoich zębów, ale piję dużo zielonej herbaty, czerwonego wina i zęby nie są już tak białe jak kiedys..
  pozdrawiam

  1. To bardzo proszę daj znać czy polecasz:) Ja również pije bardzo dużo zielonej herbat i do tego kawa.

  1. Cena niska nie jest to prawda, ale nie jest też aż tak tragicznie:p Oczywiście jeśli efekt nas zadowala, bo gorzej jak wyda się pieniązki, a efekt niezbyt nas usatysfakcjonuje:p

 2. Oj to prawda. Teraz gabinety stomatologiczne mają bardzo bogatą ofertę technik wybielania zębów. Z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie w odpowiadającej mu cenie. Sama jeszcze nie wykonywałam takiego zabiegu, ale mam wielu znajomych, którzy są bardzo zadowoleni z efektów.

  1. Ja tak samo, zwłaszcza, że mam nieco ciemniejsze szkliwo. A jeszcze jestem kawoszką, więc pogarszam tylko.

 3. Używałam kiedyś pasty wybielajacej i też się całkiem nieźle sprawdziła 🙂
  Bardzo pomocny post, nawet nie widziałam że jest tyle metod stomatologicznych 🙂

  1. Ja używałam nakładek z żelem i też działały tylko to było w tamtym roku i efekt już mało widoczny 🙁

 4. Właśnie w tym roku planuje wybielić zęby i nie mam pojęcia na jaką metodę postawić. Fajnie, że opisałaś kilka sposobów, dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat 😉

  1. Mi dużo osób poleca metodę Beyond i myślę,że w przyszłości przy wolnych funduszach wypróbuję;p

 5. Bardzo ciekawy i przydany wpis, ja używałam kiedyś pasków wybielających i dały całkiem niezły efekt:)

 6. Możliwe, że kiedyś się skuszę. Jak na razie to planuję keratynowe prostowanie włosów 🙂 Polecasz czy raczej nie ?

 7. Już kilka razy przymierzałam się do pójścia na taki zabieg. Może w końcu się skuszę 😉
  Pozdrawiam, miłego weekendu :*

 8. Masz bardzo fajnego bloga, piszesz bardzo interesująco z chęcią bedę czekać na kolejne posty ! 🙂
  ja juz obserwuje i zapraszam do mnie
  nowy post
  dblazkowska.blogspot.com

 9. Niestety mój uśmiech pozostawia wiele do życzenia więc prędzej czy później będę musiała skorzystać z wybielania. Na razie stosuję pasty wybielające, lecz przy dużej ilości herbat i kawy efekt jest mizerny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *