Jak wybrać śpiworek do wózka na zimę? – Śpiworek Sensillo

Jak wybrać śpiworek do wózka na zimę? – Śpiworek Sensillo

Podstawowym elementem zimowej wyprawki jest śpiworek do wózka, który chroni dziecko przed wiatrem, śniegiem i niską temperaturą. Jak wybrać śpiworek do wózka na zimę?

Jak wybrać śpiworek do wózka na zimę?

Ubieranie dziecka na cebulkę zajmuje sporo czasu i jest niewygodne dla naszego maluszka. Chyba każda mama wie, że ubieranie i rozbieranie malucha stanowi  nie lada wyzwanie 🙂 Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest śpiworek do wózka, który zapewni dziecku ciepło oraz wygodę, nie krępując jego ruchów. Śpiworek musi być przede wszystkim funkcjonalny, odporny na zużycie, wygodny i oczywiście estetyczny. Zanim wybierzesz model, koniecznie zwróć uwagę na kilka kwestii:

 • odpowiedni rozmiar – śpiworek nie może być zbyt ciasny. Powinien zapewnić dziecku swobodę ruchu.
 • otwory na pasy – śpiworek powinien posiadać otwory, aby bez problemu przeszły przez niego pasy od wózka. Dzięki temu dziecko będzie bezpiecznie zapięte.
 • sposób zapinania – mechanizm zapinania jest również istotny. Najlepszym rozwiązaniem są modele zapinane na zamki błyskawiczne.
 • łatwy w utrzymaniu w czystości.
 • grubość – dostosuj grubość śpiworka do pory roku. Śpiworek na zimową porę powinien być cieplejszy niż na jesień.

Śpiworek Sensillo – dlaczego warto go kupić?

Doskonałym rozwiązaniem jest śpiworek Eskimo, dostępny w ofercie marki Sensillo. Na zewnątrz znajduje się nieprzemakalny materiał. Wnętrze śpiworka stanowi miły i ciepły polar. Między warstwą zewnętrzną a wewnętrzną, znajduje się dodatkowa warstwa ociepliny, dzięki której  mamy pewność, że dziecku będzie ciepło nawet w najgorsze mrozy. Śpiworek znajdzie swoje zastosowanie w spacerówkach, gondolach, ale także sprawdzi się w trakcie wypraw na sanki z maluchem. Dla mnie również istotny jest fakt, że śpiworek posiada otwory na 5-punktowe pasy. Maksysia zapinam i nie wyobrażam sobie, by śpiworek takowych nie miał. Jego najważniejsze cechy to:

 • 3-warstwowa budowa: nieprzemakalny materiał, ocieplina i wnętrze z polaru,
 • Funkcjonalność – Nadaje się do wózków głębokich, spacerowych oraz jako śpiworek na sanki,
 • Otwory na pasy 5-punktowe umożliwiają bezpieczne przypięcie dziecka,
 • Zapinany na zamek błyskawiczny,
 • 3 wzory kolorystyczne – łatwo dobrać śpiworek pod kolor wózka,
 • Produkt polski

Uważam, że śpiworek do wózka to najlepszy wybór w kwestii ochrony maluszka przed wiatrem, niską temperaturą, czy śniegiem.

12 Comments

 1. My nie mieliśmy śpiworka, mieliśmy specjalne kocyki. Ale u nas jest cieplej zimą. Kochana, bardzo mi się podobają takie śpiworki! Pozdrowienia.

 2. Oj jak tęsknię do czasów kiedy można było dziecko „opatulić” w wózku i iść na spacer..a teraz tylko marudzi i marudzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *