Zabawki interaktywne na roczek – idealny prezent

Zabawki edukacyjne na roczek to doskonałe rozwiązanie, z którego cieszyć będą się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Dlaczego? To najczęściej pięknie przygotowane pluszaki, które nie nudzą się po kilku minutach. Uczą przez zabawę, pomagając rozwijać dziecku wiele przydatnych w dalszym życiu umiejętności. Wpływają korzystnie na rozwój mowy, motoryki czy zauważania związku przyczynowo-skutkowego. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze zabawki interaktywne dla dzieci.

Choć zabawki interaktywne znamy od wielu lat, dopiero współcześni rodzice doceniają cały ich potencjał. Wiemy bowiem, jak wiele korzyści czerpie z nich dziecko, ucząc się prostych a istotnych umiejętności w najbardziej naturalny dla siebie sposób. Co ważne, są nie tylko pięknie i ciekawe, ale także bezpieczne, dlatego stanowią doskonały prezent na roczek. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać najlepsze interaktywne zabawki dla dzieci.

Zabawki edukacyjne na roczek – jak wybrać najlepsze?

Zabawki na roczek to poważna sprawa, dlatego nie powinno się wybierać go pochopnie. Pamiętaj, że musi przypaść do gustu obdarowanemu, powinien także wspierać jego rozwój, a przede wszystkim być bezpieczny dla maluszka. Zabawki interaktywne nie mogą posiadać żadnych małych elementów, które mogłyby zostać oderwane czy wręcz odgryzione przez naturalnie ciekawe ich dziecko. Powinny również być wykonane z atestowanych materiałów – zawsze sprawdzaj, czy mają certyfikat CE.

zabawki interaktywne dla dzieci

Wybierając zabawki edukacyjne na roczek, pamiętaj, że potrzeby i możliwości dziecka na tym etapie bardzo szybko się zmieniają. To czas intensywnego rozwoju – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zabawki interaktywne muszą oferować więc kilka poziomów trudności i wdrażać dziecko w coraz trudniejsze wyzwania, by maluch był nimi zainteresowany dłużej niż kilka dni. Ich funkcjonalność ma ogromne znaczenie.

zabawki interaktywne dla dzieci

Należy podkreślić, że dobrze dopasowane zabawki edukacyjne na roczek uwzględniają wiek i możliwości dziecka. To ważne, by umiało podjąć się aktywności z nimi w momencie ich otrzymania. Kolejne poziomy trudności powinny pojawiać się z czasem, niczego natomiast nie warto przyspieszać, kupując bardziej zaawansowane gadżety. Roczne dziecko po prostu się nimi nie zainteresuje.

Zabawki na roczek

Gdy przeglądasz zabawki interaktywne dla dzieci, zwróć uwagę na ich głośność. Choć zdecydowana większość rocznych maluszków lubi, gdy gadżety wydają dźwięki, niektóre z nich mogą być przerażone. Rodzice również docenią wybór, który nie stanie się dla nich codzienną torturą. Zwróć uwagę na modele, które dają możliwość regulacji poziomu głośności.

Zabawki na roczek

Równie istotne okazują się kolory. Choć gust to sprawa indywidualna i kształtuje się już na wczesnych etapach życia, należy zdawać sobie sprawę, że mózg rocznego malucha nie może być narażony na zbyt krzykliwe barwy. Jednocześnie pamiętaj, że przesadnie stonowane zabawki interaktywne będą dla niego nudne. Najlepiej wybierać podstawowe kolory – czerwony, żółty czy niebieski. Przyciągną uwagę maluszka i nie przestraszą go.

Zabawki interaktywne Wonder Buddies

Jeśli zależy ci na tym, by wybrane zabawki interaktywne oferowały różnorakie funkcjonalności, wspierając rozwój dziecka wielotorowo, doskonałym wyborem okaże się nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love. Znajdziesz w niej kolorowe zabawki Wonder Buddies oraz aż 7 kart tematycznych z propozycjami zabaw – zarówno indywidualnych, jak i z opiekunem. To starannie przygotowane zabawki, które stymulują wszystkie zmysły, oddziałują na emocje i wspierają rozwój umiejętności komunikacyjnych.

Zabawki na roczek zabawki edukacyjne na roczek zabawki edukacyjne na roczek

Nowe zabawki interaktywne Wonder Buddies to idealne rozwiązanie w pierwszych trzech latach życia, kiedy naturalna dziecięca ciekawość pozwala chłonąć maluchom wiedzę bardzo intensywnie. Dzięki kolorowym zwierzątkom jeszcze łatwiej przyjdzie im uczyć się nowych, przydatnych w życiu umiejętności.

Zabawki edukacyjne na roczek to doskonałe rozwiązanie, z którego cieszyć będą się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Dlaczego? To najczęściej pięknie przygotowane pluszaki, które nie nudzą się po kilku minutach. Uczą przez zabawę, pomagając rozwijać dziecku wiele przydatnych w dalszym życiu umiejętności. Wpływają korzystnie na rozwój mowy, motoryki czy zauważania związku przyczynowo-skutkowego. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze zabawki interaktywne dla dzieci.

zabawki edukacyjne na roczek

 

1 comment

Szumiący króliczek Moonie says:

W dzisiejszych czasach możemy sobie pozwolić na zakup różnych zabawek dla naszych najmłodszych pociech. Zwracajmy uwagę na to, czy rozwijają one nasze dzieci interaktywnie. Już od najmłodszych lat (w tym wypadku nawet i miesięcy) możemy wpłynąć na pozytywny rozwój intelektualny naszych dzieci. Szczególnie popularną zabawką jest szumiący króliczek Moonie oraz inne szumiące misie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *