Kosmetyki dla niego: jak wybrać odpowiedni zestaw dla mężczyzny

Mydło i woda kolońska? Te czasy odeszły do lamusa. Dziś panowie mogą przebierać w różnych produktach, które dostosowane są do ich potrzeb. Kosmetyki dla mężczyzn tworzone są pod różne rodzaje skóry, upodobania zapachowe lub konkretny styl. Jak zatem wybrać idealny zestaw dla niego?

Zadbaj o swoją codzienną pielęgnację

Odpowiednia higiena wszystkich partii ciała to podstawa zdrowego wyglądu. Codzienna pielęgnacja składa się z oczyszczania i nawilżania. Pierwsza część ma na celu usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Druga powinna nawilżać skórę, odżywiać ją, wspierać regenerację, łagodzić podrażnienia oraz chronić przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. 

Jak wybrać idealne kosmetyki dla niego? Które produkty są niezbędne, a które nadprogramowe i nie do końca potrzebne?

Podręczny zestaw mężczyzny

W gąszczu produktów trudno zdecydować, które kosmetyki są dla mężczyzny niezbędne. Przygotowaliśmy więc listę produktów, które są koniecznością w męskiej kosmetyczce.

  • Antyperspirant

Skóra mężczyzny wytwarza o wiele więcej potu i łoju niż u kobiety. Jest to więc obowiązkowy kosmetyk dla każdego pana! Najlepiej bezzapachowy, odświeżający lub o klasycznym aromacie. 

  • Żel do twarzy

Istnieje błędne przekonanie, że wystarczy umyć całe ciało mydłem. Mydło ma odczyn zasadowy, czyli zupełnie inny niż pH skóry twarzy. Powoduje ono odwodnienie oraz stany zapalne. Zanieczyszczenia z twarzy najlepiej usunie specjalny żel lub pianka do mycia twarzy. Raz w tygodniu można użyć peelingu, aby usunąć martwy naskórek.

  • Żel pod prysznic

W przypadku mało wymagającej, zdrowej skóry wystarczy zwyczajny żel odświeżający o dobrym składzie.  Natomiast przy tendencji do przesuszania lepiej wybrać produkt nawilżający.

  • Szampon do włosów

Należy go dopasować do rodzaju włosów. Najlepiej jeśli będzie wzbogacony o witaminy A, B, E. Uniwersalnym szamponem jest lekki, nieobciążający produkt, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Przy okazji ma wzmacniać włosy i chronić je przed wypadaniem oraz łupieżem.

  • Krem nawilżający

Wielu mężczyzn skarży się przesuszanie skóry. Głównie po goleniu lub podczas lata. Warto wyposażyć się w krem nawilżający, który oprócz odżywienia zapewnia wygładzenie cery i ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. 

  • Kosmetyki do golenia

Większość panów się goli. Idealnym zestawem dla takiego mężczyzny jest pianka lub żel do golenia oraz preparat odkażający. Warto również kupić balsam kojący podrażnienia. Bez tych trzech kosmetyków trudno o poprawne i zdrowe golenie.

  • Kosmetyki do pielęgnacji brody

Zapuszczenie brody to jedno, a jej pielęgnacja to drugie. Kosmetyki do brody dla mężczyzn są obowiązkowe przy dłuższym zaroście. Zaliczyć można do nich specjalny szampon oczyszczający, balsam nawilżający do skóry pod brodą oraz olejek zmiękczająco – wygładzający.

Posiadając te kosmetyki, każdy facet może być pewien, że prawidłowo zadba o swoją higienę. Jest to potrzebne minimum, które w zupełności wystarczy do regularnej pielęgnacji. 

Kosmetyki dla niego – podsumowanie

Mydło nie jest dobre na wszystko, dlatego producenci oferują kosmetyki dla niego dostosowane do różnych potrzeb zdrowotnych i typów skóry. Każdy mężczyzna powinien wyposażyć się w kilka kosmetyków, które są niezbędne do codziennej higieny i pielęgnacji. Ważne, aby posiadać produkty dobrej jakości dostosowane zarówno do oczyszczania, jak i nawilżania. 

*Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *