Categories Pomysł na prezent

Jaki prezent na chrzest dla chłopca?

Uroczystość chrztu świętego zazwyczaj odbywa się gdy dziecko ma od 1,5 miesiąca do kilku miesięcy. Zgodnie z tradycją, jest ona uroczyście obchodzona, na chrzciny zaprasza się gości i organizuje imprezę w domu lub lokalu. Jesteś zaproszony na chrzest w charakterze gościa? Zastanawiasz się, co kupić? Podpowiadamy kilka pomysłów na prezenty na chrzest dla chłopca.

prezent na chrzest dla chłopca

Prezent na chrzciny dla chłopca – pomysły

Prezent powinien być oczywiście dostosowany do okazji, jednak znaczenie ma też płeć dziecka i to, kto wręcza prezent. Naturalnie, inne oczekiwania w kwestii prezentów ma się od chrzestnych czy najbliższej rodziny, a inne od dalszych znajomych. Jeśli jesteś osobą z dalszej rodziny dziecka lub wywodzącą się z kręgu przyjaciół rodziców, małemu chłopczykowi możesz podarować uniwersalny prezent – często wręczany na chrzciny i dostosowany do okazji. 

Medalik lub krzyżyk na łańcuszku – prezent o tematyce religijnej

Przykładem takiego prezentu typowo na chrzciny jest tematyczny medalik lub krzyżyk na łańcuszku. Medalik może przedstawiać wizerunki katolickich świętych – zazwyczaj jest to Jezus, Matka Boska Częstochowska lub święty, który jest patronem dziecka (nosił to samo imię, co chłopiec). Taka biżuteria na chrzest wykonana jest zazwyczaj ze srebra i posiada spersonalizowany grawer. To element obowiązkowy – ważna jest chociażby krótka formułka, jak np. „Dla małego Michałka z okazji Chrztu Świętego” czy „Pamiątka Chrztu” z datą wydarzenia. Dzięki eleganckiemu grawerowi będzie to jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy upominek, który chłopiec będzie nosił także gdy dorośnie. Będzie on miał dla chrześniaka wartość sentymentalną.

Skrzyneczka-niezbędnik małego dziecka dostosowany dla chłopca

Innym świetnym pomysłem na prezent na chrzest dla chłopca jest tzw. niezbędnik. To elegancka, drewniana skrzyneczka z przegródkami. Powinna być wykonana z naturalnego drewna, dzięki czemu będzie prezentować się elegancko nawet po wielu latach (drewno starzeje się z klasą), a także będzie wytrzymała i odporna. W każdej z przegródek znajduje się po jednym drobnym przedmiocie, który symbolizuje jakiś moment z życia dziecka. Przedmioty różnią się w zależności od producenta, zazwyczaj też możliwych jest kilka opcji do wyboru. Wśród często spotykanych symboli jest np. pojedyncza skarpetka lub bucik na pierwszy krok, świeczka urodzinowa na pierwsze urodziny, pudełeczko na pierwszy mleczny ząbek, kupon Lotto – na szczęście itp.

Prezent na chrzest dla chłopca od dziadków

Dziadkowie to niezwykle ważne osoby w życiu dziecka. Chrzest to świetna okazja, by nieco rozpieścić małego wnuczka. Może to być np. elegancka skarbonka w kształcie dziecięcego bucika lub autka z początkową sumą pieniędzy w środku, oczywiście opatrzona wzruszającym grawerem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *