POMYSŁ NA PREZENT: CHRZEST

POMYSŁ NA PREZENT: CHRZEST

Jaki prezent wybrać na chrzciny?” – to pytanie stawiają nie tylko rodzice chrzestni, ale również goście. Każdy ma nieco inne wyobrażenie o tym, jaki prezent można uznać za właściwy. Jedni poszukują czegoś oryginalnego, ponadczasowego, inni praktycznego, a jeszcze inni p prostu dają pieniądze w kopercie. Moim zdaniem prezent wybierany na chrzciny powinien być praktyczny i stanowić pamiątkę, po którą dziecko może sięgnąć za kilka lat. Dziś podzielę się z Wami moimi pomysłami – przedstawię nie jeden prezent na chrzest, który można obdarować maluszka. Mam nadzieję, że moje propozycje Wam się spodobają.
Medaliki, zawieszki, bransoletki:
Za czasów naszych rodziców (i jeszcze moich) rolę obowiązkowego prezentu z okazji Chrztu pełnił złoty łańcuszek z medalikiem. Choć obecnie często się od tego odchodzi, nadal łańcuszek lub medalik są wybierane jako prezent. Oprócz łańcuszka i medalika, obecnie można także wybrać bransoletkę z blaszką z imieniem dziecka. Jestem fanką personalizowanych prezentów, także taka bransoletka to bardzo trafny wybór.

Obrazki:
Kolejny prezent stanowią obrazki  z sakralnym symbolem matki z dzieciątkiem, Świętej rodziny lub aniołkiem. To połączenie wyszukanego i nietuzinkowego upominku który może towarzyszyć dziecku przez wiele lat. Obrazki z pewnością ozdobią dziecięcy pokój -można je także zawiesić na ścianie, nad łóżeczkiem lub postawić na półce.  Dodatkowo możemy zdecydować się na grawerowanie – z tyłu obrazka lub dołączając płytkę. Warto wygrawerować kilka słów na pamiątkę, a także informację od kogo jest prezent.
obrazki

Album na zdjęcia:
Album na zdjęcia to zdecydowanie jedna z najpiękniejszy pamiątek, bowiem zawarte są w nim nasze wspomnienia. Choć obecnie zdjęcia przechowujemy w pamięci komputera, to i tak uważam, że album to album – mam sentyment.  Ponadto mamy możliwość również wygrawerowania własnych życzeń.
album
Ramki
Ramka do zdjęć, wykończona skóra lub srebrnymi czy złotymi dodatkami to również świetny pomysł na prezent. Najlepiej jeśli do ramki dołączymy zdjęcie maluszka, któremu ramkę podarujemy – to będzie na pewno udany prezent.
ramka

Źródło: murrano.pl

20 Comments

  1. Taki uroczy album to moim zdaniem świetny pomysł 🙂 Kiedyś też taki prezent dołączyłam do innych upominków z okazji chrztu. Fajnie, żeby to było coś osobistego!

  2. Jeszcze w tym roku zaliczę chrzest, a nawet (tak zakładam) będę mamą chrzestną, więc zajrzę tu jeszcze po inspirację:)

  3. Ale śliczne te pomysły !!! i ten z mini albumikiem też bardzo fajny. cudne propozycje ma ten limiQ ! Zamówiłam aż 6 takich mini albumików bez graweru i będą jak znalazł na prezent dla dziadków i kuzynostwa :))

  4. Albujm to jak dla mnie najlepsza pamiatka – nie dość, ze na lata to jeszcze tak pięknie się prezentuje w bieli i z grawerem. tyle tego na rynku, ze nie wiaodmo co wybrać, ja ostatecznie kupiłam na allegro taki biały albumik na 4 zdjęcia od limiq, bo czytalam ze maja specjalne kwasy, ktore utrwalaja zdejcia i dzieki nim nie blakna, a to chyba wazne;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *