Jak zlikwidować zmarszczki w okolicach oczu?

Zmarszczki w okolicach oczu pojawiają się jeszcze przed 30. rokiem życia. Skóra jest tam bowiem wyjątkowo cienka, a także pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego łatwiej ulega przesuszeniu. Nieestetycznie prezentujące się bruzdy nie muszą być jednak powodem do niepokoju — wystarczy zastosować kilka prostych trików, aby pozbyć się ich w krótkim czasie.

Jak zlikwidować zmarszczki w okolicach oczu

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki wokół oczu?

Kobiety najczęściej zauważają u siebie pierwsze zmarszczki w okolicach oczu pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. Skóra jest tam bowiem o wiele cieńsza, niż w pozostałych partiach twarzy. Ponadto pozbawiona jest gruczołów łojowych, przez co o wiele łatwiej o jej przesuszenie, a kolejno zaczerwienienie i złuszczanie. Nieodżywiony, skłonny do podrażnień naskórek traci jędrność i napięcie. Jednocześnie z wiekiem w organizmie spada ilość kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego między innymi za właściwy poziom nawilżenia skóry. To, kiedy u konkretnej kobiety pojawią się zmarszczki pod oczami, jest kwestią indywidualną — wiele zależy tutaj od prowadzonego stylu życia, czynników genetycznych oraz sposobu pielęgnacji skóry twarzy. Nieco później pierwsze bruzdy zauważają kobiety, które:

  • zdrowo się odżywiają,
  • rezygnują z używek – alkoholu, papierosów, kawy,
  • przesypiają przynajmniej 7-8 godzin w ciągu dobry,
  • regularnie stosują kosmetyki nawilżające, nie zapominając o okolicach oczu.

Jak poradzić sobie ze zmarszczkami w okolicach oczu?

Walkę z drobnymi zmarszczkami należy rozpocząć od wdrożenia odpowiednich zasad pielęgnacji. Podstawową jest dokładne usuwanie resztek makijażu przy pomocy delikatnych kosmetyków, najlepiej o działaniu nawilżającym. Skóra w okolicach oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego łatwo doprowadzić do jej przesuszenia. Jeśli ma ona kontakt z wodą, to dobrze, aby ta została uprzednio przegotowana. W kolejnym kroku należy zaaplikować na skórę wysokiej jakości krem przeciwzmarszczkowy. Kosmetyk powinien zapewniać właściwy poziom nawilżenia, a jednocześnie posiadać lekką konsystencję, która ułatwi jego wchłanianie. Niektóre z nich można stosować nie tylko na noc, lecz również na dzień. Warto wziąć pod uwagę, że kremy przeciwzmarszczkowe dedykowane są nie tylko osobom, które zauważą u siebie pierwsze bruzdy. Pierwsze oznaki starzenia się skóry są widoczne o wiele wcześniej i już wtedy warto sięgnąć po odpowiedniej jakości produkty pielęgnacyjne. Jeśli skóra w okolicach oczu jest wyraźnie przesuszona, traci swoją elastyczność, a także staje się mniej napięta, warto uczynić codziennym rytuałem stosowanie kremu typu anti age, działającego przeciwzmarszczkowo.

Jak wybrać odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy?

Wybierając krem pod oczy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na typ cery, jakiemu jest on dedykowany. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek skóry wrażliwej, która ma skłonność do alergii i podrażnień. Ponadto wysokiej jakości kosmetyk powinien być oparty na naturalnych, łatwo przyswajalnych przez skórę składnikach. Doskonałym wyborem są produkty oparte na kwasie hialuronowym – substancji występującej w ludzkim organizmie, zatem charakteryzującej się wysokim stopniem tolerancji. Należy przy tym pamiętać, że kremy przeciwzmarszczkowe dedykowane są nie tylko kobietom z cerą dojrzałą. Wręcz przeciwnie – o stosowaniu kosmetyków pod oczy powinny pomyśleć nawet 20-latki, które zauważą u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *