Mycie włosów dwa razy – zalety

Mycie włosów w teorii wydaje się być prostą czynnością. Jednak wraz ze zdobywaniem kolejnej wiedzy o włosach, zdasz sobie sprawę, że potrzeba do tego trochę więcej zaangażowania. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie Ci tzw. podwójne mycie włosów.

mycie włosów dwa razy

Jak myć skórę głowy?

Mycie to proces, w którym powinnaś skupić się głównie na skórze głowy. Niezbędne jest zaangażowanie w ten etap, gdyż skuteczne oczyszczenie pozwoli na uwolnienie skalpu od zanieczyszczeń i naturalnych wydzielin. Jednocześnie nie powinnaś tego wykonywać zbyt agresywnie, gdyż wszelkie podrażnienia nie są czymś pożądanym.

Jednak zanim zaczniesz mycie, zwróć uwagę na rodzaj szamponu, z jakiego korzystasz. Wyróżnia się kilka typów o różnej mocy. Do codziennego korzystania warto wybrać produkt łagodny. Od czasu do czasu warto jednak sięgnąć po szampon mocny. W szczególności sprawdzi się w pierwszej fazie podwójnego mycia, gdyż pozwoli na pozbycie się różnorodnych zanieczyszczeń i osadzonego sebum.

Gdy masz już wybrany szampon, postaraj się delikatnie wcierać go w skórę głowy. Okrężne ruchy i podbicie włosa od nasady pozwolą na skuteczniejsze oczyszczenie. Nie zapomnij także o dokładnym spłukaniu produktu myjącego. Niedokładne wykonanie tego kroku może przyczynić się do powstawania podrażnień. Jeśli natomiast chcesz więcej dowiedzieć się o metodach mycia włosów, zajrzyj między innymi na stronę: https://onlybio.life/blog/jak-prawidlowo-myc-wlosy/.

Zalety podwójnego mycia włosów

Wielu trychologów twierdzi, że podwójne mycie ma pozytywny wpływ na skórę głowy. To stwierdzenie dotyczy zarówno osób z problematyczną skórą, jak i normalną. Przede wszystkim mycie dwa razy przyczynia się do podniesienia włosa od nasady. Dzięki temu po wysuszeniu nie będziesz martwić się o oklapniętą fryzurę.

Podwójne mycie sprawia, że możesz poczuć tę świeżość po myciu jeszcze przez długie godziny. Ponadto skóra jest lepiej przygotowana wtedy do przyjmowania składników aktywnych zawartych w innych kosmetykach, takich jak olejki czy odżywki. Co jednak najważniejsze podczas drugiego mycia możesz się zrelaksować i swobodnie masować już oczyszczoną skórę głowy z dużą ilością piany.

Dlaczego mycie włosów dwa razy to nie wszystko?

Podwójne mycie włosów to świetne rozwiązanie na kompleksowe oczyszczenie skóry głowy. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś go stosować przy każdej okazji na mycie. Daj włosom odrobinę odpocząć od intensywnej pielęgnacji. Ponadto samo mycie to nie wszystko. Warto do tego od czasu do czasu nakładać na kosmki bogate w składniki odżywcze maski czy odżywki. Te pozostaw na kilka minut na głowie, aby wchłonęły, a następnie dokładnie spłucz.

Pielęgnacja włosów powinna opierać się na kompleksowej liście zadań, w której bardziej intensywne kosmetyki będą przeplatały się z łagodnymi. W ten sposób masz pewność, że nie przeciążysz struktury włosa. Wypróbuj podwójne mycie, a w szczególności, gdy przez długi czas nie miałaś okazji, aby oczyścić skórę głowy. Pamiętaj o dobraniu szamponu dopasowanego do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *