Categories Bez kategorii

JAK WYBRAĆ KANCELARIĘ PRAWNĄ?

W życiu zdarzają się sytuację, w której przyda się pomoc prawnika. Wtedy pojawia się pytanie,: jaką kancelarię prawną wybrać? Czym się kierować przy wyborze kancelarii? Oczywiście nie ma złotej recepty, ale warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Doświadczona kadra:
Dobra kancelaria prawna wyróżnia się doświadczonymi pracownikami

Nastawienie na klienta:
Bardzo ważną cechą dobrej kancelarii jest nastawienie na klienta, traktowanie go indywidualnie, a nie hurtowo. W walce o dobro klientów korzystających z usług kancelarii, najważniejsze jest, aby pracownicy w pełni zaangażowali się w sprawę. Dzięki temu osiąga się sukcesy.  Ponadto musi posiadać wysokie umiejętności negocjacyjne oraz szeroką wiedzę prawniczą, a szczególnie obejmującą zakres konkretnej sytuacji klienta.

Certyfikaty:

Jeśli kancelaria prawna posiada certyfikaty, nagrody, oznacza to, że jest godna zaufania. Zazwyczaj takie certyfikaty np. wiarygodności, można znaleźć na stronie danej kancelarii.

Internet:
Nie ma wątpliwości, że najlepiej korzystać z usług kancelarii, z której już korzystali nasi znajomi. Nie zawsze jednak mieli oni potrzebę. W takim razie gdzie szukać  opinii? Oczywiście w internecie. Sieć internetowa to źródło wiedzy i kopalnia opinii na temat różnych kancelarii prawnych. Opnie możecie czytać na profilach kancelarii w mediach społecznościowych, a także na forach i blogach. Znajdziecie tam doświadczenia ludzi dotyczące współprac z konkretnymi kancelariami, a także prawnikami. Wiadomo, że nigdy nikomu się w pełni nie dogodzi. Al jeśli dana kancelaria, będzie miała prawie same pozytywne opinie, to warto umówić się na spotkanie. Pamiętaj jednak, rekomendacje są bardzo pomocne, ale to Ty podczas spotkania musisz podjąć ostateczną decyzję. Jeśli nie jesteś przekonany, umów się na spotkanie z inną kancelarią.

Prawnik-specjalista:
Niewątpliwie świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług prawnika, który specjalizuje się w danej dziedzinie np. występujesz do sądu przeciwko swojemu pracodawcy, zorientuj się, czy masz w okolicy prawnika, który się w tym specjalizuje.

2 comments

Sabrina says:

Ja na szczęście nie musiałam jeszcze korzystać z takiej kancelarii.

Megly says:

Wiele dobrych, przydatnych rad.
Super, że tak to wszystko zebrałaś.
Pozdrawiam ciepło 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *