Czytaj z Albikiem opinie. Albik recenzja. Interaktywne pióro

Albik, Czytaj z Albikiem to wyjątkowa propozycja. Interaktywne pióro nauczy dziecko liczyć i wiele innych. To idealny pomysł na prezent dla dziecka.

Albik – co to jest?

Kiedy Maksymilian zaczął przedszkolem, ja rozpoczęłam poszukiwania książek i gier, które ułatwią mu naukę. Przypadkiem trafiłam na Czytaj z Albikiem. To seria książek, do której dołączone jest mówiące pióro, które swoim kształtem przypomina przesympatycznego duszka. Wbrew pozorom nie służy ono do czytania za dziecko, a jako podpowiedź. Opowiada ciekawostki, mówi, co jest na obrazku, gdy maluch kliknie np. na banana, odtwarza muzykę, a także naśladuje odgłosy zwierząt. Do tego dochodzą quizy o różnej trudności, które dopasowuje się do wieku dziecka.Ponadto, pióro jest bardzo wygodne do trzymania, co jest niewątpliwie jego zaleta. Aby pióro zaczęło mówić, wystarczy, że zbliży się jego końcówkę do wybranego miejsca w książce. Proste, prawda? 🙂

czytaj z albikiem

Książki są proste, ilustracje bardzo przyjemne dla oka. Nie ma tutaj żadnego przepychu, natłoku informacji. Mimo to, książki same w sobie są kopalnią wiedzy. Odkryjemy to, gdy tylko przybliżymy pióro do niej. Albik mówi różnymi głosami, recytuje, śpiewa i czyta bardzo wyraźnie. Uczy liczyć, alfabetu i wielu innych rzeczy.

Zestaw składa się z:

  • elektrycznego pióra
  • Książki,
  • ładowarki
  • kabla USB
  • przewodnika.

 

albik

Jak działa interaktywne pióro?

Działanie interaktywnego pióra jest banalne. Wystarczy, że je włączymy, a następnie nasz maluch przyłoży do książki. Wtedy czujnik aktywuje dźwięk, który zakodowany jest w danej części książki. Przyznam, że taka innowacyjna technologia od razu zyskała moją sympatię. Bardzo mi się spodobała prostota i funkcjonalność. Sama musiałam wziąć piór w ręce i przyłożyć do książek. Żałuję, że takich gadżetów nie było, gdy ja byłam młodsza. 

Co więcej, w każdej książce znajdziemy panel, w który możemy wybrać:

  • przesłuchanie krótkich nazw,
  • opis widzianych rzeczy,
  • nutkę, czyli rozmowy, odłogsy, piosenki,
  • kostkę, czyli quizy dostępne w 3 poziomach trudności – to genialny sposób nauki poprzez zabawę!

Dodam, że są jeszcze dodatkowe funkcje. Dziecko może podłączyć pióro do słuchawek przez kabel, który dołączono doz estawu. Wtedy usłyszy głos lektora. Ponadto, nasz maluszek ma możliwość stworzenia własnej książki. A to dzięki specjalnym naklejkom! Każda naklejka zawiera trzy ikony, umożliwiające stworzenie nagrania. To opcja dla starszaków.

albik interaktywne pióro

Czytaj z Albikiem – dla kogo?

Książki z interaktywnym piórem są idealne zarówno dla przedszkolaków, jak i starszych dzieci. Mamy tutaj kilka książek do wyboru, które dopasowujemy do wieku naszego maluszka. Przykładowo, „Moje pierwsze cyferki” są odpowiednie dla najmłodszych. Z kolei „Ciało człowieka” będzie dobrym wyborem dla starszaka, a „Atlas” już dla uczniów. Mogę śmiało pokusić się o stwierdzenie, że produkt ten rośnie wraz z dzieckiem. Im starsze jest dziecko, tym więcej odkrywa interesujących rzeczy w książce. Ponadto, interaktywne pióro i książeczki to idealne prezenty dla dwulatka z różnych okazji. Z powodzeniem możesz podarować dziecku na urodziny, pod choinkę czy z innych okazji 🙂

czytaj z albikiem recenzja

Obecnie do kupienia są małe książki, które są idealne dla najmłodszych, dzieci w wieku przedszkolnym, czyli dla Maksysia. Później są duże książki kartonowe, będące prawdziwą kopalnią wiedzy. Kupić możecie także grube książki, a także puzzle.

Czytaj z Albikiem – opinie, recenzja

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że obecnie jest przesyt gadżetów i zabawek. Nie ukrywajmy, ale rynek zalewa nas naprawdę wieloma produktami. Niektórych nawet nie zdążymy przetestować. Niestety wiele z nich jest warte swojej ceny, bo zwyczajnie nic nie wnosi. Jestem miłośniczką praktycznych gadżetów. Dlatego na dzień chłopaka wybrałam prezent dla dziecka, który jest nie tylko fajny, ale i uczy. Tym bardziej że w październiku rozpoczęliśmy przygodę z przedszkolem i padło na Albika. Czy jestem zadowolona? Zdecydowanie! A to dopiero początek naszej przygody. Maksyś ma dopiero 25, latka, więc wybraliśmy podstawowe książeczki. Po resztę sięgniemy później, gdy zacznie przyswajać wiedzę. W naszej biblioteczce znalazło się

Moje pierwsze literki

Książka ta jest świetnym wsparciem dla maluszków, które dopiero rozpoczynają naukę czytania. W środku znajdziemy litery alfabetu, kóre dziecko nie dośc, że może zobaczyć, to również usłyszeć. Bardzo mi się podoba, że litery pokazane są w formie drukowanej i pisanej. Dzięki temu dziecko od samego początku uczy się obu sposobów zapisu. Jednak to nie wszystko! W książce znajdziemy również zabawne wierszyki, różne ciekawostki, dialogi, a także zagadki. Kolejną świetną rzeczą jest podzielenie wyrazów na sylaby, co z kolei korzystnie wpływa na sztukę płynnego czytania. Nie zabrakło również quizów oraz interaktywnej gry planszowej.

interaktywne pióro albik

Moje pierwsze cyferki

W tej książeczce znajdziemy piękne ilustracje z postaciami baśni, które uczą liczb od 1 do 20, rozwijają umiejętność liczenia, dodawania i odejmowania. Podobnie jak w „Moje pierwsze literki” i tu znajdziemy interaktywną grę planszową. Nasz maluszek towarzyszy Jasiowi i Małgosi w drodze powrotnej do domu. Nie brakuje zagadek do rozwiązania oraz quizów, które utrwalają zdobytą wiedzę o cyfrach.

albik czy ting

Wesoła nauka

Ostatnia książeczka to Wesoła nauka, w której znajdują się liczby, kolory, pory dnia, części ciała i przeciwieństwa. Czyli wszystko to, co przedszkolak będzie się uczył. Przygoda z książką pozwala zwiedzić dom, sklep, teatr, podwórko oraz przedszkole. Dzięki przyłożeniu pióra do książki, dziecko może nauczyć się wielu nowych nazw przedmiotów. Do tego dochodzi quiz, piosenki i bajki.

czytaj z albikiem opinie

Jaka jest moja opinia? Zdecydowanie polecam. Nauka poprzez zabawę jest zdecydowanie najlepszym sposobem na przyswojenie wiedzy. Ponadto, dziecko może samo się uczyć, a magiczne pióro mu w tym pomaga. Jestem przekonana, że to nie  nasze pierwsze książeczki 🙂

 

Wpis powstał we współpracy ze stroną ww.czytajzalbikiem.pl . Natomiast moja recenzja jest obiektywna. Z czystym sumieniem mogę Wam polecić serię książeczek z interaktywnym piórem.
3 comments

kasia125 says:

Bardzo ciekawe są Pani recenzje. Sądzę, że wielu mamom pomogą wybrać odpowiednią książeczkę dla swojej pociechy. Poadrawiam. https://goodent.pl

Paulina says:

Uwielbiamy Albika od pierwszego dnia. U nas szczególnie syn zachwycony jest z książki o zwierzętach i z opcji odtwarzania własnej muzyki.

Prezenty dla dwulatka - 5 najlepszych pomysłów na upominek dla dziecka says:

[…] pojęcia, co kupić maluszkowi? Zależy Wam, aby prezent był praktyczny, a jednocześnie uczył? Czytaj z Albikiem to moim zdaniem jeden z najlepszych prezentów, jakie można podarować dwulatkowi! To interaktywne […]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *