Edukacyjny prezent dla 3-latki – co wybrać?

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Jednak trzeba tutaj pamiętać, że należy wybierać takie, które po chwili nie staną się zbędne. Dobrze sprawdzą się upominki, które wyzwalają w dzieciach kreatywność. Dziś podpowiemy Wam, jaki prezent dla 3-latki będzie najlepszy. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Prezent dla 3-latki – co warto wybrać?

Dzieci w wieku 3 lat chętnie się uczą i zdobywają nowe umiejętności. To świetny czas, by zacząć dziecko uczyć jazdy na rowerku. Brzdące w tym wieku mają już sprawne rączki, ale jednak nadal należy wybierać zabawki, które poszerzają ich umiejętności motoryczne. Jaki prezent dla 3-latki sprawdzi się więc najlepiej? Tutaj macie całkiem duże pole do popisu. Możecie wybrać choćby zestawy ciastoliny, z których dziecko może robić dinozaury. Taka zabawa na pewno pobudza kreatywność, ale też sprawia, że dziecko ma lepszą wyobraźnię. Lepienie z ciastoliny można traktować jako dobry trening koncentracji. Rozwija się także motoryka i poprawia koordynacja ruchowa. Z ciastoliny można wykonywać nie tylko dinozaury, ale też inne postacie. Dzieci z chęcią też będą słuchać opowieści rodziców na temat dinozaurów czy też innych zwierząt, które ulepią. Zabawa sprawi im sporo przyjemności, ale też szybko się im nie znudzi.

Mniej ekranów, a więcej kreatywności

Prezent dla 3-latki powinien pobudzać kreatywność. W żadnym przypadku nie należy wybierać gier na PS czy też tabletów. To nie ten wiek. Wiadomo, że kolorowe ekrany zajmują dzieci, ale jednak nie są dla nich dobre. Dzieci, które spędzają dużo czasu przed ekranem, mają problemy z koncentracją, często też bardzo nudzą się na lekcjach i gorzej się uczą. Ale to nie wszystko. Otóż korzystanie z tabletów niekorzystnie wpływa także na posturę ciała i przyczynia się do schorzeń kręgosłupa. A więc takim prezentom mówimy stanowcze i zdecydowane „nie”. Znacznie lepiej wybrać edukacyjną grę typu puzzle magnetyczne. Polecamy układankę ubranka, które pobudza kreatywność, ale też dziecko może uczyć się nowych słów, kolorów czy kształtów. Warto wybierać puzzle, które wykonane są z drewna i nie mają ostrych krawędzi. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla dzieci.

Klocki konstrukcyjne – zabawa i nauka w jednym

Oczywiście w naszych zestawieniu nie może zabraknąć też klocków konstrukcyjnych. To naprawdę super zabawa, która szybko nie znudzi się nawet dziewczynkom. Otóż z klocków można budować różne konstrukcje, choćby zamki dla księżniczek czy domki. Swoją drogą dziewczynki równie chętnie bawią się klockami jak chłopcy. Dlatego też należy im zakupić większy zestaw klocków. Tutaj znowu polecamy Wam klocki wykonane z drewna. Jest to materiał ekologiczny i bezpieczny nawet dla małych alergików. Budowanie z klocków nie tylko poszerza zdolności manualne, ale też uczy dzieci cierpliwości i pokonywania pierwszych trudności. Dzieci uczą się większego skupienia, ale także rozpoznają nowe kształty czy kolory. Swoją drogą dzieci mogą wspólnie z rodzicami się bawić i ten sposób miło spędzać czas.

Zawsze dobrym prezentem są książeczki. Rzecz jasna dziecko jeszcze nie potrafi czytać, ale zawsze rodzice przed snem mogą poczytać mu bajki, a potem porozmawiać na temat treści. Warto wybrać książeczki, które są bogato ilustrowane. Dzięki temu dziecko uczy się nowych słów, ale też poszerza swoją wyobraźnię. Dzieci, którym rodzice dużo czytają, zdecydowanie lepiej się rozwijają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *