Categories Blog Parentingowy

Jakie kolczyki wybrać dla dziecka?

Zastanawiasz się jakie kolczyki wybrać dla swojego dziecka? Znalezienie odpowiedniej biżuterii może wydawać się nieco skomplikowane. Nie może to być przypadkowa para kolczyków. Biżuteria dziecięca powinna być nie tylko atrakcyjna i przyciągająca uwagę dzieci, ale też lekka i przede wszystkim bezpieczna. Nie powinna mieć żadnych wystających elementów, które mogłyby zagrażać naszym pociechom. Biżuteria może być wspaniałym prezentem na takie okazje jak Chrzest czy Dzień Dziecka, jednak trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Jakie więc kolczyki będą dobre dla małego dziecka? Z poniższego tekstu dowiesz się, jaka biżuteria dziecięca sprawdzi się najlepiej.
biżuteria dziecięca

Wybierając odpowiednią biżuterię musimy mieć na uwadze jej wygląd, ponieważ jest to pierwsza rzecz, na jaką zwrócą uwagę dzieci. Warto wybrać takie kolczyki, które na pewno spodobają się naszemu dziecku. Trzeba więc się zastanowić, co lubią nasze dzieci. Jedne uwielbiają oglądać bajki i tylko czekają, aby poszerzyć swoją kolekcję, związaną z ulubioną postacią fikcyjną. Innym dzieciom z kolei spodobają się standardowe wzory, takie jak serduszka czy kwiatki. W przypadku biżuterii dla dzieci bardzo ważne jest, aby nie była ona ciężka i przytłaczająca. Dla wielu dorosłych osób noszenie ciężkich, topornych kolczyków jest bardzo niewygodne, a co dopiero mają powiedzieć małe dzieci? Szukając odpowiedniej biżuterii należy sprawdzić wagę, aby nie być później niemile zaskoczonym. Ważny także jest surowiec. Należy wybrać taki, który jest bezpieczny dla naszego dziecka i dostosowany do jego wieku. Trzeba też pamiętać, że wiele surowców może powodować uczulenie. Ważna jest także jakość biżuterii. Nietrwałe i mało solidne błyskotki nie będą służyć naszym pociechom przez zbyt długi czas. Jeśli szukamy kolczyków należy też zwrócić uwagę na ich zapięcie. Najlepiej wybrać takie, które nie zaplącze się we włosy ani nie zaczepi się o ubranie. Warto też zastanowić się na jakie okazje mogą się przydać szukane przez nas kolczyki. Czy mają być one uniwersalne, które będą pasować zarówno na przyjęcie urodzinowe koleżanki z klasy, jak i święta czy może mają być przeznaczone specjalnie do stroju na bal przebierańców?

Piesek czy Myszka Minnie?

Należy się zastanowić, jaką postać z bajki lubi dana pociecha i poszukać odpowiedniego modelu. Twoja córka szaleje za Myszką Daisy? W takim razie wybierz kolczyki w kształcie Myszki Daisy z czerwoną kokardą. Są wykonane ze srebra i ważą naprawdę niewiele, więc masz pewność, że nie będą powodować uczucia dyskomfortu. A może Twoja córeczka od postaci z bajek woli zwykłe zwierzątka? W takim razie na pewno ucieszy się z kolczyków w kształcie piesków lub motylków. Takie modele są bardzo uniwersalne i sprawdzą się na każdą okazję. Są lekkie i łatwo je dopasować do każdego rodzaju stroju, niezależnie od tego czy jest będzie to eleganckie ubranie czy bardziej codzienne. Biżuteria dziecięca potrafi zachwycić swoją różnorodnością!

Jakie kolczyki wybrać dla rocznego dziecka?

Wybór kolczyków dla najmłodszych dzieci powinien być dobrze przemyślany. Najważniejszy jest tutaj surowiec. Najlepiej wybrać kolczyki wykonane ze złota, ponieważ mają one kontakt z raną, która powstaje w wyniku przebicia uszu, a w takich przypadkach łatwo o infekcję. Złoto przyspieszy gojenie i będzie zapobiegać zakażeniu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować ze srebrnych kolczyków lub bransoletek. Żadna dobrej jakości biżuteria nie powinna uczulać (pod warunkiem, że dziecko nie ma alergii na metale!).

Jakie kolczyki dla małych dzieci?

W przypadku dzieci, które mają więcej niż rok, sprawa jest nieco prostsza, ponieważ wybór jest dużo bardziej zróżnicowany. Nie oznacza to jednak, że można sięgnąć po pierwsze lepsze kolczyki. Dalej bardzo duże znaczenie ma surowiec. Najbezpieczniejszym wyborem będzie złoto lub srebro. Surowce te są bezpieczne i zapobiegają powstawaniu infekcji. Warto wybrać lekkie modele, takie jak kolczyki srebrne dziecięce z sową, dostępne w różnych kolorach.

Biżuteria dziecięcia powinna podobać się przede wszystkim dziecku, dlatego to do naszej pociechy należy ostatnie słowo. Najczęściej małe dziewczynki wybierają kolorowe kolczyki, które nie przeszkadzają w codziennej zabawie, a jednocześnie stanowią delikatną ozdobę.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *