JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Odpowiednio dobrany biustonosz ma znaczenie nie tylko dla wyglądu, ale i zdrowia piersi. Jak dobrać rozmiar biustonosza? Dziś dam Wam kilka wskazówek.

Na rynku mamy dostęp do wielu fasonów biustonoszy, o czym świadczy choćby bogata oferta sklepu mojafantazja.pl . Jednakże ładny biustonosz to nie wszystko. Ważne jest, aby był on dobrze dobrany.

 

JAK DOBRAĆ ROZMIAR BIUSTONOSZA?

Niestety wiele kobiet wciąż nosi nieprawidłowy rozmiar biustonosza. Jest on przyczyną niewygody, a także problemów estetycznych. Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze biustonosza jest zbyt szeroki obwód pod biustem oraz za mała miseczka. W ten sposób piersi nie są podtrzymane tak, jak powinny być i obwisają. Obciąża to kręgosłupa oraz ramiona. Rozmiar stanika składa się z dwóch parametrów: obwodu pod biustem i rozmiaru miseczki. Jak dobrać rozmiar biustonosza? Należy zmierzyć:

a)obwód pod biustem

Obwód pod biustem stanowi fundament podtrzymania piersi. Obwód pod biustem mierzymy stając prosto, na wydechu miarą krawiecką, którą układamy poziomo w miejscu bezpośrednio pod piersiami.  Pamiętajmy, aby obwód był mierzony dość ciasno (ale tak, aby pozwalał normalnie oddychać), bowiem biustonosz jest elastyczny w przeciwieństwie do miary krawieckiej. Zmierzony obwód zaokrąglamy: do 5 w dół, powyżej 5 w górę.

b) obwód w biuście

Obwód w biuście mierzymy za pomcoą centymetra, który przylega w najszerszym miejscu biustu. Miarę krawiecką przykładamy luźno, aby nie deformowała piersi. Przykładamy miarkę do ciała tak, by była na tej samej wysokości z przodu na piersiach oraz z tyłu na plecach. Obwód w biuście możemy mierzyć w biustonoszu o miękkich, nieusztywniających miseczkach, które zbiorą biust. W przeciwieństwie do obwodu pod biustem, obwodu w biuście niezaokrąglany

c)rozmiar miseczki

Następnie obliczamy różnicę między obwodem w biuście i rozmiarem pod biustem. (obwód w biuście – obwód pod biustem) . Następnie wynik znajdź w poniższej tabeli. Litera, którą otrzymasz to Twoja miseczka 🙂

ROZMIAR MISECZKI AA A B C D DD E F FF G
Wynik odejmowania: obwód w biuście – rozm. pod biustem 7-9 9,5-11,5 12-14 14,5-16,5 17-19 19,5-21,5 22-24 24,5-26,5 27-29 29,5-31,5

 

ROZMIAR MISECZKI H HH J JJ K KK
Wynik odejmowania: obwód w biuście – rozm. pod biustem 34,5-36,5 37-39 39,5-41,5 42-44 44,5-46,5 47-49

Biustonosze push-up mojafantazja.pl:

Jeśli masz już zmierzony obwód i wybraną miseczkę, czas na zakupy! Ciekawą ofertę biustonoszy znajdziesz w sklepie mojafantazja. Ja również się zdecydowałam na biustonosz ze sklepu. Z racji tego, że mam mały biust, wybór odpowiedniego biustonosza jest dla mnie wielkim problemem. Potrzebuję takiego, który ładnie zbierze i wyeksponuje moje piersi, lecz nie będzie tez przesadzonym push-up :p Wraz z Panią ze sklepu mojafantazja, wybrałam się biustonosz Nori marki Konrad, który wspaniale podkreśla kobiecy biust. To idealna propozycja dla Pań, które chcą optycznie powiększyć swój biust i wyeksponować go. Ma termicznie formowaną miseczkę osadzoną na fiszbinach. Dzięki temu, nadaje piersią ponętny kształt. Do biustonosza dobrałam stringi.

14 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.