Momentic – pamiętnik rodzinny

Wiadomość o potomku i urodzenie dziecka to jedne z najpiękniejszych chwil w życiu rodziców. A macierzyństwo, choć bywa wymagające, to jest cudownym, pełnym miłości okresem. Aby na stałe uwiecznić wspólne chwile, warto je zatrzymać na dłużej w wyjątkowym pamiętniku, jakim jest Momentic.

momentic

Jak zachować wspomnienia na dłużej?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wspomnienia to jedne z najpiękniejszych niematerialnych rzeczy, jakie posiadamy. Dzięki nim cudowne chwile zostają z nami na zawsze, a my możemy w każdej chwili do nich wrócić. Aby je zachować na dłużej i mieć zawsze pod ręką, warto skorzystać ze specjalnych albumów i pamiętników.

Najlepszym spadkiem, jaki możemy pozostawić naszym dzieciom, są szczęśliwe wspomnienia.
(Og Mandino).

Nie wiem jak Wy, ale ja całkowicie zgadzam się z tym cytatem. Nie ma nic wspanialszego niż piękne wspomnienia z dzieciństwa. A mając możliwość ich uwiecznienia w pamiętniku Momentic, stworzymy dla naszego dziecka prawdziwy wehikuł czasu. Moja mama robiła fotografie ze wspólnych wyjazdów i różnych ważnych wydarzeń np. pasowanie na ucznia. Wywołała fotografie i umieściła w albumie, co pozwala mi na wrócenie pamięcią do tych chwil i przypomnienie sobie, jakie miałam cudowne dzieciństwo. Z tego względu jestem przekonana, że Momentic będzie dla naszych pociech czymś w rodzaju albumów na zdjęcia, które my znamy — powrotem do przeszłości.

Czym jest pamiętnik Momentic?

Momentic to jedyny w swoim rodzaju, interaktywny Pamiętnik wypełniony przemyślanymi wskazówkami, które pomogą udokumentować piękną historię, jaką są narodziny maluszka. 

 • składa się z 5 głównych rozdziałów i to od momentu zapoznania się przyszłych rodziców, przez okres oczekiwania na maluszka, pierwsze lata dziecka, aż po jego 18. urodziny
 • daje możliwość personalizacji. Możemy wyjmować karty, których np. nie chcemy uzupełniać lub tych, które nie dotyczą naszej historii, a także zmieniać kolejność, co z kolei pozwala zachować chronologię
 • pozwala na uporządkowanie wspomnień, dzięki temu, że każda karta jest przemyślana. Mamy tutaj stworzony szablon/wzór, który należy uzupełnić i wkleić zdjęcie, dotyczące danej sytuacji np. „zdjęcie z pierwszych urodzin”. To świetny i prosty sposób na zachowanie wspomnień.

Kod rabatowy: MOMENTIC15 na 15% rabatu na całe zakupy w sklepie Momentic

nasz pamiętnik skarbie

Tak, jak wspomniałam wyżej, w albumie znajdziemy 5 rozdziałów. Poniżej przytoczę Wam ich tytuły:

 1. Historia pewnej miłości — tutaj wklejamy zdjęcia, będące wspomnieniami rodziców z okresu ich dzieciństwa, początków znajomości, narzeczeństwa, a także ślubu.
 2. Najlepsze dopiero przed nami — to jeden z wyjątkowych okresów, czyli oczekiwanie na maluszka i towarzyszące emocje.
 3. Witaj na świecie Skarbie — w tym rozdziale mamy miejsce na wspomnienia pojawienia się maluszka w rodzinie.
 4. Tak szybko dorastasz — w tym rozdziale zachowujemy wspomnienia z dzieciństwa aż do ukończenia 18. roku życia. Są tutaj miejsca, przeznaczone na istotne wydarzenia.
 5. Twój świat — zawiera wszelkie dziecięce pasje, zainteresowania, a także chwile spędzone w przedszkolu, szkole. Nie brakuje również pierwszych odniesionych sukcesów oraz przyjaźni.

Dlaczego warto kupić lub podarować Momentic?

Myślę, że powyższy akapit odpowiada Wam na pytanie, dlaczego warto sięgnąć po Momentic. Natomiast jego podstawowe zalety to:

 • ponad 116 stron,
 • 100% polska produkcja,
 • wygodna forma segregatora, co pozwala na wpinanie, wypinanie kartek i zmienianie ich kolejności,
 • ponadczasowa i niebanalna pamiątka,
 • solidne wykonanie,
 • grube, wytrzymałe karty o gramaturze 300g/m2.

Album zawiera aż 116 stron, także naprawdę jest sporo do wypełnienia. Jeżeli któraś ze stron nie dotyczy naszej rodziny, to albo jej nie wypełniamy, albo ją wypinamy z segregatora. Możemy również ozdobić ją w inny, dowolny sposób i dodać własne treści. Mamy możliwość zmienienia kolejności kartek, co pozwoli na zachowanie odpowiedniej chronologii.

momentic album rodzinny

Przyznam, że przejrzenie albumu i dopasowanie fotografii do konkretnych wydarzeń to piękne, zabawne i bardzo wzruszające momenty. Porządkując fotografie, przypomniałam sobie dzień, w którym dowiedziałam się o ciąży, dzień narodzin Maksa, jego pierwsze umiejętności, wypowiedziane słowa czy urodziny. Wspólnie przeglądaliśmy zdjęcia, a niektóre wydarzenia Maksyś pamiętaj m.in. wycieczkę do Jura Parku czy wizytę w Kołobrzegu u ulubionej cioci.

Momentic – idealny pomysł na prezent

Jak wiecie, jestem zwolenniczką praktycznych, a do tego personalizowanych upominków. Uważam, że takie podarunki sprawdzają się zawsze, bo są jedyne w swoim rodzaju. Pamiętnik to idealny pomysł na prezent na:

 • chrzest,
 • baby shower,
 • pierwsze urodziny dziecka,
 • święta.

Doskonale sprawdzi się jako upominek dla par, które spodziewają się dziecka, a także dla świeżo upieczonych rodziców.

Jeśli więc chcecie sprawić radość sobie lub komuś, to polecam ten wyjątkowy pamiętnik i album w jednym!

*wpis sponsorowany – współpraca reklamowa

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *