Categories Blog Parentingowy

Jak dobrać pierwsze buty dla dziecka?

Maluch nie od razu potrzebuje bucików. W pierwszych tygodniach życia najwygodniej maleństwu funkcjonuje się w śpioszkach. Po jakimś czasie jednak maluszek potrzebuje bucików do osłony nóżek na przykład w wózku podczas spaceru. Kupujemy wtedy pierwsze nuty dla dziecka, czyli buciki niechodki. Jakie buty wybrać dla dziecka, które jeszcze nie chodzi i jakie buty dobrać dla dziecka, które jeszcze uczy się chodzić? To bardzo ważne dla dalszego prawidłowego rozwoju stóp u dziecka.

jak dobrać pierwsze buty dla dziecka

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak wybrać pierwsze buty dla dziecka?
  • Stopa dziecka- co warto o niej wiedzieć?
  • Dlaczego pierwsze buty nie powinny krępować stóp dziecka?

Pierwsze buciki powinny chronić stopę dziecka przed chłodem i urazami. Jednak z kupnem pierwszych butów nie należy się zbytnio śpieszyć. Dla prawidłowego rozwoju malucha i jego stópek dobrze jest, jeśli dziecko jak najdłużej będzie poruszało się boso lub w skarpetach antypoślizgowych. Skarpety antypoślizgowe wskazane są jedynie w momencie, gdy jest za zimno na chodzenie boso i po to, aby maluch nie poślizgnął się na śliskiej powierzchni domowej podłogi.

Stopy dziecka potrzebują wyjątkowej ochrony

Kiedy dziecko uczy się chodzić, stopa dziecka powinna dotykać podłoża bezpośrednio. Dlatego specjaliści zalecają, aby dziecko jak najdłużej poruszało się boso. Inną kwestią jest poruszanie się po chodniku czy trawie. To podłoże nie sprzyja wygodzie malucha, więc dobrze jest kupić mu baciki, w których chód będzie jak najbardziej zbliżony do chodzenia na bosaka. Stópki dziecka na samym początku potrzebują jak najwięcej swobody, aby jak najlepiej opanować sposób prawidłowego stawiania stópek. Dlatego w przypadku pierwszych butów, warto patrzeć przede wszystkim na to czy chód w bucikach będzie jak najbardziej przypominał chodzenie boso.

Jak dobrać pierwsze buty dla dziecka?

Pytanie jak kupić pierwsze buty dziecku i czym kierować się przy wyborze obuwia? Dręczy niemal każdego rodzica, który właśnie debiutuje w roli mamy lub taty. Najprostszym rozwiązaniem będą buciki niechodki.  To buciki, które ubieramy dziecku na spacer, ba przykład do wózka. Nie są przeznaczone do chodzenia, ale chronią stopę malucha przed działaniem temperatury i pogody w trakcie wyjścia na zewnątrz. Po bucikach niech odkach przychodzi czas na kupno pierwszych butów do właściwego chodzenia. W tym przypadku odłóż do lamusa rady o kupowaniu dziecku butów sznurowanych, które będą trzymać kostkę. Na samym początku dziecko potrzebuje obuwia z elastycznym zapieckiem i zapięciem, które nie będzie krępować jego ruchów. Buty ponad kostkę przydadzą się później na przykład do przedszkola.

Gdzie kupić pierwsze buty dla dziecka?

Pierwsze buciki dla dziecka możemy kupić online lub stacjonarnie. Jednak, aby wiedzieć jaką wielkość buta wybrać, warto zmierzyć stopę maluszka. Sklepy na swoich stronach internetowych udostępniają specjalne instrukcje, w których opisano krok po kroku jak zmierzyć stopę dziecku. Buty do nauki chodzenia powinny być wykonane z materiałów jak najlepszej jakości. W zależności od pory roku nie powinny obcierać delikatnej skóry maluszka. U dziecka każde uszkodzenie naskórka powoduje spity dyskomfort. W sklepach internetowych i sklepach stacjonarnych znajdziemy setki par butów, wyprodukowanych socjalnie dla maluszków, które spełniają wysokie standardy jakości. Buty powinny być jak najlepiej dopasowane do stopy małego dziecka. Jęli nie jesteśmy pewni, czy dobrze dopasowaliśmy buciki, warto poprosić o pomoc sprzedawcę pracującego w sklepie. Dzięki bogatemu asortymentowi w sklepie znajdziemy zarówno buty zimowe jak i obuwie letnie, przeznaczone dla najmłodszych.

2 comments

Anna says:

Mała stopa jest dosć wymagająca. Na pewno nie powinniśmy kupować najtańszego obuwia dla dzieci z chińskiego sklepu. NIe wiemy czy nie ma w skladzie szkodliwych subtancji i czy przypadkiem nie będzie szkodliwe dla małej stópki.
Dobrze jest zwrócić uwagę na
odpowiedni rozmiar
stabilną podeszwę
materiał z jakiego wykonane jest obuwie ( polecana jest naturalna skóra).

Zerknijcie sobie tutaj https://e-butydladzieci.pl/i11-Kapcie.html W sklepie znajdziecie wiele dobrych butów dla dzieci. Chetnie również doradzą co wybrać.

Iwona says:

Pierwsze buciki są NAJWAŻNIEJSZE, tak samo jak każde kolejne. W sklepie http://www.chwalipietka.pl znajdziecie starannie wyselekcjonowane buciki dziecięce szyte z najlepszych naturalnych skór bez użycia chromu czy chemicznych barwników. Chwali Piętka – dla szczęścia dzieci 🙂 Pozdrawiam

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *