Maty piankowe dla niemowląt — kiedy kupić?

Jak zapewnić małemu dziecku bezpieczne miejsce do zabawy, leżakowania i rozwijania swoich umiejętności ruchowych? Mata piankowa to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców. Kiedy warto pomyśleć o jej zakupie? Czy wyposażyć się w nią jeszcze przed narodzinami maluszka, czy lepiej trochę poczekać?

Mata piankowa – bezpieczne miejsce do leżakowania

Tuż po narodzinach maluszek staje przed dużym wyzwaniem, jakim jest przystosowanie się do nowego otoczenia. Aby poradzić sobie z licznymi bodźcami, pochodzącymi ze  świata zewnętrznego, większość czasu spędza w bezpiecznych ramionach mamy lub taty. Jego rozwój postępuje jednak niezwykle szybko i już wkrótce smyk będzie z ciekawością śledzić to, co dzieje się wokół niego.

Mata piankowa może okazać się przydatna już na tym etapie rozwoju dziecka. Można bowiem ułożyć na niej smyka, by mieć go na oku podczas wypełniania obowiązków domowych lub innych czynności życia codziennego. Mata jest bowiem mobilna – można ułożyć ją w salonie, w pokoju dziecięcym lub w sypialni. Aby jednak mieć pewność, że mata zapewni dziecku komfort podczas leżakowania, zdecyduj się na wysokiej jakości model, o odpowiedniej twardości i grubości.

Maty piankowe – wsparcie dla rozwoju motorycznego smyka

Specjaliści zwracają uwagę na konieczność układania maluszka na brzuszku tuż po odpadnięciu kikuta pępowiny. Takie postępowanie wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa. W pozycji na brzuszku smyk może ćwiczyć podnoszenie główki, a później także unoszenie się na rączkach i obracanie. Podejmując próby samodzielnego poruszania się, wzmacnia swoje mięśnie. Warto zadbać o to, by zapewnić mu bezpieczną przestrzeń do ćwiczeń.

Po raz kolejny rozwiązaniem jest mata piankowa. Rodzic może mieć pewność, że maluch nie zrobi sobie na niej krzywdy. Nie musi obawiać się także, że dziecko zmarznie. Mata bowiem znakomicie izoluje od podłogi. To również doskonały wybór ze względu na higienę. Utrzymanie maty piankowej w czystości jest niezwykle łatwe. Jej powierzchnia z reguły jest wodoodporna i błyskawicznie schnie.

Mata piankowa – źródło stymulacji dla dziecięcych zmysłów

Jak widzisz, mata piankowa może okazać się przydatna nawet noworodkom. Doskonałym wyborem dla nich będą proste, pozbawione ozdób modele w kontrastowych kolorach, np. w czerni i bieli. Maluszek nie widzi jeszcze zbyt dobrze, a rozróżnianie tych barw przychodzi mu z łatwością. Najepsze maty dla najmłodszych to takie, które posiadają ostro zarysowane krawędzie oraz duże, nieskomplikowane kształty.

Jeśli jednak chcesz zaaranżować dla swojej pociechy kreatywną przestrzeń, która wspomoże nie tylko jej rozwój ruchowy, ale również poznawczy, postaw na pełną kolorów matę edukacyjną. To odpowiedni wybór dla dzieci w wieku powyżej 3. miesiąca życia. Wzbogacone o liczne akcesoria maty z pałąkiem stymulują układ nerwowy dziecka, wzbudzają jego ciekawość i zapewniają rozrywkę. W ofercie sklepu internetowego Mamabrum znajdziesz maty piankowe w różnych rozmiarach, o atrakcyjnym dla dzieci designie. To wysokiej jakości produkty, które nie posiadają w swoim składzie szkodliwych dla smyków substancji, takich jak ftalany, PVC, formamid czy bisfenol A.

Z maty piankowej maluch może korzystać aż do ukończenia 7. miesiąca życia. Znakomicie amortyzuje jego upadki podczas nauki pełzania, raczkowania i siadania. Może stanowić także centrum zabaw smyka i alternatywę dla dywanu w dziecięcym pokoju. Bez wątpienia warto wyposażyć się w nią, by zapewnić ruchliwemu niemowlęciu stymulację dla zmysłów, a jednocześnie komfort i bezpieczeństwo.

Wpis sponsorowany

1 comment

ola says:

U nas miata piankowa super się sprawdziła 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *