Categories Blog Parentingowy

ŚPIWOREK DLA DZIECI – DLACZEGO WARTO GO KUPIĆ?

Przyszli rodzice, zwłaszcza Ci, którzy będą mieć pierwsze dziecko, często zastanawiają się, jak powinno spać ich dziecko, a właściwie czym je okryć. czy to powinien być kocyk, śpiworek, kokonik? Sama stałam przed tym dylematem. U mnie wybór padł m.in. na śpiworek dla dzieci – dlaczego warto go kupić? Dziś postaram się Wam odpowiedzieć.

Śpiworek dla dzieci – dlaczego warto kupić?

Śpiworki do spania mają zadanie podobne do kołderki czy kocyka – zapewnić dziecku ciepło. Warto go kupić, jeśli dziecko lubi odkrywać się w nocy. W śpiworku tego nie zrobi. Niewątpliwie jego zaletą jest to, że dziecko nie ma możliwości, aby przypadkiem założyć na twarz śpiworka, tak jak może to zrobić w przypadku kołderki czy kocyka. Śpiworek dla dzieci ma wiele zalet. Przede wszystkim:

  • wygodny
  • zapewnia dziecku swobodę ruchów
  • daje pewność, że maleństwo będzie otulone przez całą noc
  • bezpieczny – gwarantuje bezpieczny sen dziecka bez możliwości nakrywania się kołderką
  • utrzymuje stałą temperaturę ciała
  • dostępny w bogatek rozmiarówce.

 Także jest tego sporo :


Śpiworek dla dzieciOd kiedy dziecko może spać w śpiworku?

Wielu  świeżo upieczonych rodziców zastanawia się, od jakiego wieku ich dziecko może spać w śpiworku. Przyjęto, że niemowlę może spać w śpiworku już od narodzin. Natomiast wiek, w jakim przestanie w nim spać zależy tylko od indywidualnych upodobań oraz wyborów rodzica oraz dziecka. 

EDYCJA 2021: U nas śpiworek sprawdził się fenomenalnie. Bałam się przykrywać Maksysia kołdra i kocykiem, ponieważ się zakryłam, w tym twarz. Wtedy z pomocą przyszedł nam śpiworek dla dziecka. I tu od razu zaznaczę, że warto wybrać kilka i to na różne pory roku. Maksyś zdecydowanie wolał cieńsze – im starszym, tym lżejszy śpiworek musiał być. Używaliśmy go przez wiele miesięcy dopóki młodemu nie zaczął przeszkadzać, gdy wstawał w łóżeczku. Wtedy musiałam mu go ściągać.

Śpiworek dla dzieci – jaki wybrać?

Decydując się na zakup śpiworka, najważniejszy jest rozmiar oraz materiał, z którego wykonany jest produkt. Śpiworek nie powinien być zbyt mały, bo będzie uciskał dziecko, anu zbyt duży. Materiał śpiworka dla niemowlaka powinien być wykonany z naturalnych tkanin i być antyalergiczny. Grubość śpiworka dostosuj do pory roku. Zwróć także uwagę na to, jak jest zapinany śpiworek. Zapinany na suwak ułatwi Ci zdejmowanie go i wyjmowanie dziecka. Pamiętaj jednak, że zamki powinny być bardzo mocno wszyte oraz odpowiednio osłonięte lamówką, żeby nie podrażniały dziecka podczas spania.
Śpiworek dla dzieci dlaczego warto kupić

Śpiworek dla dzieci – gdzie kupić?

Śpiworek dla dzieci możesz kupić na stronie nanaBabystore.pl. firma oferuje śpiworki, które są polskim produktem, a do tego antyalergicznym. Jego cechy charakterystyczne:

TKANINA:Poszycie: 100% bawełna
Wypełnienie: antyalergiczny poliester silikonowany (sprężyste, puszyste wypełnienie, idealne dla niemowląt)
BEZPIECZEŃSTWO:tkanina antyalergiczna, nie wywołująca podrażnień posiadająca certyfikat Oeko-Tex 100 (tekstylia godne zaufania)Śpiworek można prać w pralce (program 30 stopni, wirowanie max 800 obrotów)
 

8 comments

Anna Kruch says:

Jakie to słodkie 😀 :*

Olka says:

Sporo mówi się obecnie o bezpieczeństwa dzieci również podczas snu. Dlatego tak ważne, by przykrywać je czymś, czym np. nie mogą sobie zakryć buzi lub się zaplątać. I taki śpiworek jest idealnym rozwiązaniem.

Sylwia R says:

Miałam i korzystałam ? na chłodniejsze dni idealne ? polecam ?

Vademecum Mamy says:

Mojej Córce by się przydał, bo cały czas się odkrywa w nocy 🙁

blogierka says:

Jest asbolutnie przecudny! <3

Ania says:

My mieliśmy i byliśmy bardzo zadowoleni. Jeden był mały, a drugi większy!

Marlena H. says:

Piękny jest! Naprawdę bardzo mi się podoba. My mieliśmy śpiworki przy starszym, jaki młodszym synku. Niestety, u nas się nie sprawdziły 🙁 Chłopcy się rozkopywali (oni to raczej z tych, co w jednej pozycji nie śpią :-D) Szkoda, ale na szczęście się nie zmarnowały, ponieważ oddaliśmy je znajomym 😉

Aleksandra Załęska says:

Śliczny ten śpiworek 🙂 Niestety u nas śpiworek nie zdal egzaminu, syn nie chciał w nim spać, pewnie było mu za gorąco.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *