Pyssla wzory zwierzęta, serce. Co to są koraliki pyssla do prasowania?

Pyssla wzory zwierzęta, serce, owoce, małe. Nie czekaj, kup koraliki do prasowania, rozpocznij kreatywna zabawę ze swoim dzieckiem i stwórz cudowne wzory z koralików pyssla! Czym są koraliki pyssla do prasowania? Już Ci odpowiadam!

koraliki do prasowania

Koraliki pyssla co to jest i jak działa?

Koraliki pyssla cieszą się ogromną popularnością. trudno się dziwić! Te małe elementy to tak naprawdę wielka, kreatywna zabawa na długie godziny! Jak działają koraliki? Już tłumaczę! Cała zabawa polega na tym, że układasz koraliki na takich specjalnych podkładkach, które mają specjalne wypustki. Na rynku znajdziesz mnóstwo podkładek o różnych kształtach np. prostokąta, koła czy serca. Dają one naprawdę ogromne możliwości 🙂 Wybór koralików jest jeszcze większy, bo są kolorowe, dwukolorowe, przezroczyste, a nawet i świecące w ciemności. Brzmi fantastycznie, prawda? Koraliki układa się na podstawie wzorów dostępnych w Internecie lub po prostu z głowy, pobudzając w ten sposób swoją kreatywność 🙂 Po zakończonym wzorze należy użyć żelazka, aby utrwalić dzieło sztuki. Aby Ci wszystko ułatwić, przygotowałam instrukcję krok po kroku.

Do zabawy potrzebujesz:

Dodatkowo możesz przygotować pęsetę, która ułatwi maluchowi chwytanie koralików.

 Zaprasowywanie:

 1. Podłącz żelazko i poczekać aż się nagrzeje.
 2. W tym czasie na gotowy wzór (a dokładnie podkładkę ze wzorem) nałóż papier do pieczenia.
 3. Gdy żelazko się już rozgrzeje, to przejedź żelazkiem po papierze. Najlepiej kilka razy, aby mieć pewności, że koraliki pessla się ze sobą skleiły.
 4. Następnie połóż na wzór coś ciężkiego np. książkę i poczekaj, aż wystygnie.
 5. Po ostygnięciu bardzo delikatnie zdejmij papier i odklej koraliki od podkładki.
 6. twórczość Twojej pociechy gotowa – możecie razem się zachwycać! 🙂

Dziecko może układać różne wzory z koralików pyssla, które znajdzie w Internecie lub własne. W tym artykule znajdziesz pyssla wzory zwierzęta, owoce, serce, które mogą zainspirować Twojego malucha 🙂 Jestem ciekawa, czy znacie już te koraliki do prasowania. Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach!

 

Kreatywna zabawa dla dziecka z koralikami – dlaczego warto?

Koraliki mają wiele zalet. Przede wszystkim

Rozwijają kreatywność i wyobraźnie przestrzenną

Koraliki pobudzają kreatywność. W trakcie zabawy dziecko przy pomocy rodzica lub samodzielnie tworzy różne wzory, układy. Co więcej, dobiera kolory, aby odwzorować dany wzór lub wymyśla własne wzory z koralików pyssla. W ten sposób rozwija się jego kreatywność.
koraliki do prasowania wzory

Wspierają rozwój manualny

Kolejną niewątpliwą zaletą zabawy z koralikami jest rozwój małej motoryki. Zabawa wymaga chwytania paluszkami niewielkich rozmiarów koralików, a następnie umieszczenie ich w konkretnym miejscu. Dziecko szkoli chwyt pęsetowy, a także koordynację ręka-oko. To bardzo ważne umiejętności, które przydadzą się już w przedszkolu m.in. na zajęciach plastycznych. Poza tym, niech Was nie zmyli rozmiar koralików. Choć są małe, to są naprawdę wymagające, bowiem wymagają bardzo precyzyjnych ruchów.

Pozwalają zdobyć umiejętność koncentracji i uczą spostrzegawczości

Koraliki pyssla, a dokładnie tworzenie wzorów i układów, wymaga pełnego skupienia. Dziecko wymyśla sobie jakiś wzór i musi go zrobić. Do tego dochodzi dopasowanie kolorystyczne, a także ułożenie koralików w dobrym miejscu, aby pyssla wzory wyszły. To wszystko sprawia, że dziecko nabywa umiejętność koncentracji.

Uczą dopasowywania kolorów

Jak napisałam wyżej, koraliki wymagają układania zgodnie z kolorem, aby wzory z koralików pyssla wyszły. Dzięki temu dziecko utrwala sobie kolory, uczy dopasowywania.

Kosztują niewiele

Nie ma wątpliwości, że rozważając zakup gadżetów dla dzieci, patrzymy na cenę. W końcu niektóre zabawki potrafią być bardzo drogie.. Na całe szczęście koraliki pyssla nie należą do drogich gadżetów. Na tyle godzin zabawy są naprawdę tanie!

Uczą cierpliwości, wytrwałości i dążenia do celu.

Uważam, że bycie cierpliwym to naprawdę niezwykle przydatna cecha, umiejętność. Koraliki do prasowania są świetnym sposobem, aby jej nauczyć. Stworzenie wybranego wzoru zajmuje trochę czasu, co uczy cierpliwości. Do tego dziecko musi pojedynczo układać korali, co niewątpliwie uczy wytrwałości i dążenia do celu. jednak uwierzcie, gdy maluch skończy, to jego satysfakcja jest po prostu bezcenna!

Pyssla wzory – pokemon, owoce, zwierzęta, serce

Koraliki do prasowania pyssla oferuję ogromne możliwości. Ilość wzorów jest po prostu ogromna! Dziecko może stworzyć tak naprawdę to, co chce 🙂 Poniżej zobaczycie najciekawsze (moim zdaniem) wzory z koralików pyssla 🙂

koraliki pyssla pyssla wzory hama koraliki

Gdzie kupić koraliki pyssla?

Koraliki do prasowania są łatwo dostępne i spokojnie możesz kupić je przez internet, w ikea i to za niewielkie pieniądze. Ceny zaczynają się bodajże od 20 zł i można dokupić dodatkowo podkładki. osobiście polecam od razu kupić Wam zestaw z podkładkami 🙂 Tym bardziej że nie są one jednorazowe. Poniżej przygotowałam dla Ciebie widget z koralikami oraz wyszukiwarkę. Możesz sobie sprawdzić, porównać ceny i zamówić.

 

 


Zobacz również:

 • Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?
 • Jaką kamerę do monitoringu pokoju dziecka wybrać?
 • Łóżko dla dziecka – jakie wybrać?
 • Sesja świąteczna rodzinna. Mini sesje świąteczne. Jak się przygotować
 • Prezenty dla 6 latka – najlepsze pomysły. Top

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *