Skoczek dla niemowlaka – który wybrać, aby był bezpieczny?

Spodziewasz się maleństwa i zaczynasz kompletować wyprawkę dla pociechy? A może chcesz zrobić prezent świeżo upieczonym rodzicom i kupić coś, co sprawdzi się na co dzień? Dobrym pomysłem jest podarowanie im skoczka dla niemowlaka. To przydatny gadżet, który pozwoli zająć maleństwo na długo! Warto jednak zadbać, aby był w 100% bezpieczny. Dlatego dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie! Sprawdź.

Skoczek dla niemowlaka

Bezpieczny skoczek dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu skoczków dla dzieci. Jednak skąd mieć pewność, że wybrana zabawka spełnia normy i zapewnia pociesze dobre warunki do zabawy? Podczas zakupu skoczka dla niemowlaka zwróć uwagę na:

  • certyfikaty – zabawki dla dzieci muszą spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Bez nich przedmioty nie powinny zostać w ogóle dopuszczone do sprzedaży. Jednak nie zawsze tak się dzieje, dlatego przed zakupem trzeba sprawdzić, czy skoczki mają odpowiednie certyfikaty. Szczególnie ważne jest to, czy zabawki mają atesty CE (fran. Conformité Européenne). To podstawowa norma, jaką powinny spełniać przedmioty dla dzieci. Istotna jest również gwarancja bezpieczeństwa i zgodność z normami, np. EN 71;
  • siedzisko – pociechy w skoczkach często spędzają nawet kilkadziesiąt minut w ciągu dnia. Warto zadbać, aby podczas dobrej zabawy miały prawidłową postawę. Dlatego siedzisko w zabawkach powinno być wyprofilowane adekwatnie do małego kręgosłupa. Ponadto musi zapewniać podparcie na całej jego długości. Aby zapobiec przechylaniu się dziecka (np. gdy będzie chciało sięgnąć po zabawki na boku), warto wybrać skoczki, które mają obrotowe siedzisko. Dzięki temu maluch będzie miał prawidłową postawę i będzie mógł swobodnie się bawić;
  • konstrukcję  – powinna być stabilna, aby pociecha nie doznała żadnego urazu podczas zabawy. Podstawa musi być wykonana z wysokiej klasy materiałów, które są w stanie wytrzymać nacisk podczas skakania. Ponadto, jeśli skoczek ma również funkcję chodzika, kółka powinny być wykonane z antypoślizgowych materiałów. Dzięki temu pociecha będzie bezpiecznie poruszać się po pomieszczeniu.

Aby ułatwić sobie wybór odpowiedniego skoczka, warto zdecydować się na produkt ze sprawdzonego źródła, np. od Danex24. Sklep z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży zabawek dla dzieci dysponuje wyłącznie bezpiecznymi i komfortowymi produktami, które doskonale sprawdzają się w codziennym użytku.

Nie wybieraj przypadkowego skoczka. Przeanalizuj ofertę i zdecyduj się na wysokiej klasy zabawkę. Od tego zależy bezpieczeństwo Twojej pociechy, pamiętaj o tym!

Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *