Categories Aranżacja wnętrz

Jaki obraz do salonu?

Obrazy to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych akcentów uzupełniających stylistykę pomieszczenia. Odpowiednio dobrany, może odmienić i ożywić wygląd naszego wnętrza. Jaki obraz do salonu wybrać?

JAKI OBRAZ DO SALONU?

Zanim zdecydujesz się na zakup obrazu, przemyśl kilka kwestii, które mają wpływ na aranżację Twojego salonu.

1.Ustal miejsce, w którym ma znaleźć się obraz

  • nad sofą – obraz powinien stworzyć harmonię ze strefą dzienną
  • nad komodą – obraz powinien komponować się z innymi dodatkami, które znajdują się na komodzie
  • nad stołem/biurkiem

Wybierz najlepiej jedno miejsce. Jeśli zadecydujesz, że chcesz obraz nad dwoma lub trzema elementami, pamiętaj, aby one ze sobą współgrały. Zbyt duża ilość dodatków na ścianie może dać efekt odwrotny do zamierzonego i wywołać chaos oraz nieuporządkowanie przestrzeni.

2.Wybierz rozmiar obrazu

Gdy wybierzesz miejsce, w którym znajdzie się obraz, zastanów się jakich rozmiarów powinien być. Zależy to oczywiście od dostępnego miejsca, ale również i Twoich indywidualnych preferencji. Pamiętaj, że zbyt duże obrazy mogą źle się komponować, gdy miejsca jest mało. Natomiast zbyt małe nie będą widoczne.

3.Wybierz ilość elementów obrazów

Obecnie obrazy dostępne są również w kilku elementach. Jeśli chcesz duży obraz, ale nie lubisz dużych formatów, postaw na zestaw składający się np. z 4 małych obrazów. Lubisz niebanalne rozwiązania? 5-elementowy obraz będzie dla Ciebie strzałem w 10.

4.Dopasuj obraz do aranżacji salonu.

Gdy już wybierzesz miejsce, rozmiar i ilość elementów, dobierz obraz, który będzie pasował do Twojego wnętrza. Dzięki temu będzie idealnie się komponował. Ponadto powinien być w Twoim guście. Salon to miejsce relaksu. Masz się czuć w nim dobrze.

5 comments

Fototapeta do salonu says:

Do salonu można zrobić fajną fototapetę

Sabinka says:

Nie ma co się zastanawiać. Najładniejsze są dekorqacje z kwiatami i pasują wszędzie i w każdej formie. Może to być obraz, fototapeta lub plakat. Tak mi się przynajmniej wydaje 😉

Mieszkaj Nowocześnie says:

Wspaniałe aranżacje – wręcz zachwycające. Mój saln również prosi o mały lift i już wiem, kóry obrazek dostanie: zwyciężyły dmuchawce w kaskadzie 🙂

Dekoracje na wymiar says:

Śliczne obrazy wybrałaś, a dla mnie najładniejszy jest ten obraz abstrakcyjny z drugiego zdjęcia. Pozdrawiam Piotr

Meble BiK says:

Mi bardzo spodobał się ten obraz ze storczykiem. Nic dziwnego, uwielbiam storczyki i mam ich cała kolekcję 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *