Categories Bez kategorii

Łóżeczko niemowlęce przy chorobie refluksowej — sprawdź polecane modele

Refluks, czyli cofanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku, dotyka ponad połowy dzieci, które nie przekroczyły 1. roku życia. Może powodować tzw. ulewanie, czyli wydostawanie się treści przez usta. Jak temu zaradzić? Poznaj łóżeczko niemowlęce, które będzie pomocne przy chorobie refluksowej.

łóżeczko niemowlęce przy chorobie refluksowej

Choroba refluksowa – co to takiego?

Refluks nie zawsze traktowany jest jako choroba. Jest bowiem zjawiskiem fizjologicznym, który dotyczy również ludzi dorosłych. Zdarza się jednak, że pociąga za sobą wiele kłopotliwych objawów, a nawet powikłań. Mowa między innymi o spowolnionym przyroście masy ciała, zapaleniu przełyku czy nawracającym zapaleniu oskrzeli, płuc bądź krtani. Wówczas możemy mówić o chorobie. Oczywiście nieodzowne jest wtedy wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Metody leczenia choroby refluksowej mogą opierać się na zmianie diety, sposobu karmienia, a w poważniejszych przypadkach na wdrożeniu leczenia farmakologicznego lub w ostateczności – na leczeniu operacyjnym. Pamiętaj jednak, że działaniem wspierającym wszelkie terapie może być odpowiednie ułożenie malucha w łóżeczku niemowlęcym. Warto robić to nawet wtedy, gdy maluch stosunkowo łatwo przechodzi refluks. W ten sposób zapobiegniesz ewentualnemu przedostawaniu się cofanej treści pokarmowej do oskrzeli, co może być przyczyną kaszlu.

Łóżeczko niemowlęce przy chorobie refluksowej

Aby ulżyć swojemu dziecku przy refluksie, potrzebujesz specjalnego łóżeczka. Musi ono zapewniać możliwość niesymetrycznej regulacji wysokości stelaża. Tego typu meble możesz nabyć na przykład w sklepie internetowym Senmalucha.pl. Znajdziesz tam łóżeczko niemowlęce Chicco Next2Me Magic Evo Dark Grey dostawka + prześcieradło oraz łóżeczko Baby Hug 4in1 Air Dark Grey + przewijak, które posiada 3-stopniową regulację kąta nachylenia.

To dwa łóżeczka, które będą pomocne nie tylko wtedy, gdy Twoje dziecko cierpi z powodu refluksu. Przydadzą się również w stanach infekcyjnych dróg oddechowych, które prowadzą do zatykania nosa. Leżenie na materacu nachylonym pod odpowiednim kątem pomoże swobodnie oddychać, a tym samym zapewni maluchowi spokojny sen.

Wszystkie łóżeczka niemowlęce dostępne w Senmalucha.pl to jakościowe meble, stworzone z najlepszych materiałów i dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Zostały przemyślanie zaprojektowane, dzięki czemu możesz używać ich na różne sposoby.

Sprawdź ofertę i już dziś zamów łóżeczko, dzięki któremu Twój maluch będzie spał spokojniej!

Wpis sponsorowany

1 comment

Alyona says:

Na szczęście nie mieliśmy do czynienia z tą chorobą. Ale też postawiliśmy na funkcjonalne łóżeczko dla dziecka! Dla mnie podstawą to był też dobry materacyk. Pozdrawiam! 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *