Categories Bez kategorii

Jak chronić oczy podczas pracy przy komputerze?

Zastanów się jak często wracasz do domu z bolącą głową lub zmęczonymi oczami. Powodem jest wiele godzin, spędzanych każdego dnia przy monitorze komputera. Niestety, ale praca wielu z nas tak właśnie wygląda. Cyfrowe ekrany i monitory otaczają nas z niemal każdej strony. To już nie tylko ekrany i wyświetlacze laptopów i monitorów, ale również ekrany LCD wbudowane w kasy fiskalne, kolektory, tablety, smartfony, panele sterujące, pulpity robocze, a nawet ekrany w samochodach osobowych. Wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z technologią LED i LCD, powstaje bardzo groźne zimne światło.

Blue Light – co to takiego i jak się chronić

Patrząc na sposób działania ekranów LED i LCD, nie można odmówić tej technologii miana przełomowej. Wyeliminowała groźne ekrany CRT z powszechnego użytkowania. Niestety monitory LED i LCD nie są pozbawione wad. Emitują one bardzo jasne, przenikające światło o zimnym odcieniu. Dla człowieka nie jest to światło naturalne, dlatego nasz organizm źle reaguje na wielogodzinną ekspozycję na nie. Efektem tego są różnego rodzaju przypadłości, których możemy doświadczyć nawet po kilkudziesięciu minutach pracy przy ekranie.

  • Ból głowy – pojawiający się „bez powodu” przeszywający ból głowy. Może mieć charakter ostrego i krótkotrwałego bólu lub długiego i tępego pobolewania. Jeśli nie istnieje żadna inna logiczna przyczyna, a pracujesz przy komputerze, to właśnie białe światło może być tego powodem.
  • Zmęczenie oczu – wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Tym mocniej należy o niego dbać, im bardziej go eksploatujemy. Praca przy komputerze na pewno zalicza się do niekorzystnych warunków pracy dla oczu. Powoduje uczucie zmęczenia, osłabienia i inne negatywne stany, włącznie z irytacją.

Na wszystkie wyżej wymienione problemy, istnieje jedno skuteczne rozwiązanie. Jakie? Są nimi okulary do pracy przy komputerze. Okulary są wyposażone w filtr Blue Control, który filtruje promienie światła, eliminując z nich te najbardziej niekorzystne dla zdrowia, o niebieskim zabarwieniu.

Czy okulary do monitora z filtrem Blue Control są skuteczne?

Nie ulega wątpliwości że tak. Zdążyło się o tym przekonać setki tysięcy osób na całym świecie. Ty również możesz się przekonać jak dobrze działają okulary do pracy przy komputerze z filtrem Blue Control. Kiedy ubierzesz je po raz pierwszy, zauważysz że zimne światło zostało w cudowny sposób zmiękczone. Stało się tym samym bardziej neutralne dla oczu, osiągając intensywność i poziom światła słonecznego, które jest najzdrowsze dla naszych oczu.

Jak korzystać z okularów z filtrem Blue Control?

Tak samo jak z normalnych okularów. Kiedy siadasz do pracy przy komputerze, załóż je na nos. Jakość widzenia nie ulegnie zmianie. Jedyna różnica będzie polegała tylko na tym, że zimne światło zostanie delikatnie zmiękczone. Jednak prawdziwą różnicę poczujesz dopiero po powrocie do domu. Uporczywie powtarzający się ból głowy lub zdenerwowanie w końcu zniknie. Poczujesz się jak nowo narodzony i pełen werwy, mimo wielu godzin spędzonych przy monitorze!

sklep eOkulary

3 comments

Cleo says:

Oj muszę się tutaj z tym zgodzić. Sama pracuję przy komputerze przez wiele godzin i odczuwałam nieprzyjemne konsekwencje tej pracy. Bolały mnie oczy oraz wieczorem miałam bóle głowy. Na początku nie łączyłam tego z pracą przy monitorze. Dopiero moja pani doktor mnie uświadomiła, że być moze tak wlasnie jest. Postanowiłam sprawić sobie okulary z powłoką antyrefleksyjną i była to bardzo dobra opcja. Nie sądziłam, ze coś takiego jest w stanie tak bardzo mi pomóc oraz poprawić moje samopoczucie.
Sama okulary kupowałam w Trendy Optitians https://trendyopticians.pl/ I również mogę polecić 🙂 Szczególnie,ze na miejscu w salonach jest możliwość wykonania badania wzroku i tym samym dobrania okularów do wady.

Królowa Karo says:

Ja noszę ukulary i mam szkła z antyrefleksem, przystosowanie specjalnie do pracy z komputerem – to również dużo daje.

Świat Pani Domu - Ola says:

Ostatnio dużo czasu spędzam przed monitorem komputera, więc przydałyby mi się takie okulary…a tak ratuję się tylko kroplami do zmęczonych oczu..

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *