Categories Bez kategorii

Maść na otarcia – jak radzić sobie przy podrażnieniach skóry?

Otarcia, zadrapania, podrażnienia to niestety nasza codzienność. Nawet niewielkie uszkodzenie skóry może mieć nieprzyjemne skutki. Na szczęście istnieją sposoby na to, by przyspieszyć jej gojenie. Maść na otarcia warto mieć zawsze pod ręką, by szybko i skutecznie poradzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami.


Szybsza regeneracja naskórka – dlaczego warto?

Otarcia to urazy naskórka, które przytrafiają nam się stosunkowo często. Nie trzeba wiele – obcierające buty, brak odpowiedniego nawilżenia skóry, który powoduje pęknięcia, czy katar, który wymusza na nas częste wycieranie nosa chusteczkami higienicznymi. Wraz z podrażnieniami pojawiają się pieczenie, zaczerwienienie, a nawet ból. Skóra jest barierą, która chroni nas przed negatywnie oddziałującymi czynnikami zewnętrznymi, dlatego w przypadku jej uszkodzenia dobrze jest sięgnąć po leki, które przyspieszą jej regenerację. Tym bardziej, że uszkodzenia naskórka mogą prowadzić do zakażeń czy uwrażliwiać nas na niekorzystne działanie promieniowania UV. To powody, dla których maść na otarcia powinna znaleźć się w każdej domowej apteczce, ale i torebce czy podręcznym bagażu w trakcie wakacji.


Maść na otarcia – jaką wybrać?

Wybierając maść na otarcia, dobrze jest postawić na preparat, który, poza tym, że przyspiesza gojenie się naskórka, wykazuje działanie antyseptyczne i łagodzące. Jednym z polecanych leków o takich właściwościach jest Homeoplasmine® – maść zapewniająca „efekt bandaża” przy uszkodzeniu warstwy ochronnej skóry. Można stosować ją zarówno na otarcia, jak i zadrapania, pęknięcia skóry czy niewielkie zranienia, a także skaleczenia. Im szybciej zastosowana, tym skuteczniej ma szansę zwalczać dolegliwości. Jej składniki dodatkowo zapobiegają powstawaniu zakażeń grzybiczych i bakteryjnych oraz łagodzą ich nieprzyjemne objawy. Po maść tę możemy sięgnąć, gdy:

·      nasze dłonie zostały podrażnione poprzez środki czyszczące lub stosowane do sprzątania detergenty,

·      nasz naskórek został podrażniony w wyniku użytkowania niewłaściwych kosmetyków,

·      na naszej skórze wystąpiły pęknięcia spowodowane złym stanem nawilżenia czy też czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zmienna temperatura albo zimny wiatr,

·      wokół naszych paznokci zauważyliśmy piekące rany, których przyczyną jest nieprawidłowo wykonany manicure lub zbyt głębokie wycinanie skórek,

·      na naszych stopach pojawiły się otarcia wywołane przez źle dobrane obuwie,

·      nasze skrzydełka i okolice nosa są podrażnione poprzez częste wycieranie ich chusteczkami w trakcie kataru.

 

Pięć aktywnych składników

Homeoplasmine® to maść o szerokim zastosowaniu, w składzie której znajdziemy takie naturalne składniki, jak szkarłatka, nagietek lekarski, przestęp, kwas borowy oraz żywica benzoesowa. Zalecane jest, aby nakładać ją na oczyszczoną skórę 1-3 razy dziennie. Pierwsza aplikacja powinna nastąpić w jak najkrótszym czasie po pojawieniu się otarć lub innych wymienionych powyżej uszkodzeń warstwy ochronnej skóry. Lek ten przeznaczony jest dla osób dorosłych. Ze względu na obecność w składzie kwasu borowego, niewskazane jest nanoszenie jej na rozległe powierzchnie.


HOMEOPLASMINE® maść. Skład: produkt złożony. Wskazania: maść o działaniu antyseptycznym i gojącym zalecana do stosowania w przypadkach podrażnień skóry takich jak: niewielkie zranienia, zadrapania, otarcia naskórka, skaleczenia, pęknięcia skóry. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Maści nie należy stosować u młodzieży i dzieci ani na skaleczenia zainfekowane. Nie stosować na błony śluzowe. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA z siedzibą w Messimy, Francja


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

maść na otarcia

Artykuł sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *