Categories gry NEW

Pędzące żółwie. Recenzja gry o ściganiu się do sałaty

Pędzące żółwie wyścig do sałaty to fenomenalna familijna gra planszowa, która zachwyci nie tylko małe, ale i duże dzieci. Na czym polega? Sprawdź recenzję i opinie!

pędzące żółwie

Na czym polega gra Pędzące Żółwie?

Przyznam Wam szczerze, że bardzo czekałam na ten moment, kiedy z Maksiem zaczniemy grać w gry planszowe i bawić się klockami. Po prostu kocham planszówki! Powoli tworzymy kolekcję. Ostatnio w nasze ręce wpadła gra „Pędzące żółwie” , która dostarczyła frajdy nie tylko Maksysiowi, ale i mnie. Najważniejsze informacje o grze:

  1. Tytuł: Pędzące żółwie
  2. Czas gry: 15 min
  3. Wydawca: Egmont
  4. Dla: 5+ (spokojnie zagrasz w nią z czterolatkiem)
  5. Liczba graczy: 2-4
  6. Rodzaj gry: Familijna
  7. Grę kupisz na stronie TaniaKsiazka: Pędzące żółwie. Wyścig po sałatę.

W środku pudełka znajdziemy:

  • pięć drewnianych żółwi w różnych kolorach,
  • pięć kartoników z wizerunkami zwierzaków,
  • planszę,
  • karty.

pędzące żółwie wyścig po sałatę

Każdy z graczy losuje płytkę — kartonik, a następnie sprawdza kolor swojego żółwia. To, co najważniejsze — inni gracze nie mogą zobaczyć, w jakim kolorze masz żółwia! Wszyscy musicie trzymać kartonik tak, aby pozostali nie zauważyli, jaki kolor żółwia znajduje się na płytce — najlepiej dołem do podłogi czy stołu. To dość ciekawe, ponieważ nikt nie wie, czy przesunięcie danego pionka jest pomocą dla kogoś, czy też nie. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje także 5 kart, które będą potrzebne w późniejszym etapie gry.

Na kartach znajdują się żółwiki w konkretnym kolorze albo tęczowe. Tęczowe oznaczają, że możesz wybrać kolor żółwia, którego chcesz przesunąć. Oprócz tego masz znak plusa „+” albo minusa „-”

  • żółwik z plusem „+” – oznacza poruszanie się do przodu,
  • żółwik z minusem „-„ — cofanie,
  • żółw ze strzałką do przodu — oznacza, że ostatni żółw, który się ruszał, idzie o jedno pole do przodu,
  • żółw z dwoma plusami — gracz przesuwa żółwia o dwa pola.

Cel gry i zasady

Celem gry jest dotarcie do mety i to jak najszybciej. Wygrywa gracz, którego żółw jako pierwszy dotrze do mety. ALE… Żeby nie było tak prosto, tak jak wspomniałam wcześniej, NIKT nie wie, jaki kolor żółwia macie wzajemnie. Grę zaczynamy z pola START. Z tych 5 kart z żółwikami, plusami i minusami, wykonujesz ruchy. W przypadku karty tęczowej możesz ruszyć dowolnym żółwikiem. Wiadomo, że chcesz, aby Twój żółwik wygrał, ale pamiętaj, aby nie wzbudzić podejrzeń innych graczy, ponieważ pchając  do przodu swojego żółwia, inni gracze mogą domyślić się, że ten zwierzak należy właśnie do Ciebie. Tym samym mogą celowo cofać Twój pionek, aby utrudnić Ci dotarcie do mety.

Także możesz ruszyć innym żółwiem, aby nie wzbudzić podejrzeń. Po wykonanym ruchu dobierasz kartę. Oczywiście karty trzymasz w ręku tak, aby pozostali uczestnicy ich nie widzieli. Po Tobie ruch wykonują kolejni gracze.

Co więcej, jeżeli na jednym polu jest np. żółty żółw i na to pole chce wejść niebieski żołw, to wchodzi na żółtego żółwia, tworząc wieżę. I tu ważna zasada. Jeżeli żółty żółw, będący na samym dole, ma iść do przodu, to posuwa się, ale z tym żółwiem, który jest na nim — w tym przypadku niebieski. Z kolei niebieski z racji tego, że jest NA żółtym, przesuwa się samodzielnie, gdy nastąpi jego kolej.

Wygrywa ten żółw, który pierwszy dotrze na pole METY. Jeżeli na mecie znajdzie się wieża z żółwi, wygrywa żółw, który znajduje się na dole.

Mamy tutaj wersję również dla młodszych dzieci — tak, jak ja gram z Maksiem. Po prostu nie zakrywamy kartonika z kolorem żółwia.

gra pędzące żółwie

Dla kogo jest ta gra?

Gra dedykowana jest dzieciom od pięciu lat. Jednak spokojnie zagrasz w nią z czterolatkiem. Wtedy warto skorzystać z łatwiejszego wariantu gry, polegającego na tym, że kartonik z kolorem żółwia jest po prostu widoczny. To znacznie ułatwi rozgrywkę maluszkowi. Gra będzie odpowiednia niemal dla każdej grupy wiekowej i uwierzcie, że można z nią grać zarówno z maluchami, starszymi dziećmi, jak i … samymi dorosłymi!

Co rozwija gra Pędzące Żółwie?

Gra Pędzące Żółwie ma wiele zalet. To także nauka poprzez zabawę.

  1. Idealny sposób na nudę. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że planszówki to doskonały sposób na nudę, gdy dzieciaki są chore lub na dworze pada. Możecie rozegrać kilka rundek i minie Wam sporo czasu!
  2. Uczy strategii. Wbrew pozorom ta gra nie jest taka łatwa. I to fenomenalne narzędzie do nauki myślenia strategicznego. Twoim zadaniem jest doprowadzenie żółwika do mety, ale tak, aby inni gracze nie zorientowali się, że to Twój żółw.

Zobacz więcej gier na stronie TaniaKsiazka.pl: https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html .




* wpis sponsorowany, powstał we współpracy z TaniaKsiazka.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *