Wakacyjna apteczka – co powinno się w niej znaleźć?

Planujesz urlop z dziećmi? Jeśli tak, to w walizce powinny znaleźć się nie tylko ubrania, kąpielówki, ale przede wszystkim wakacyjna apteczka. Co należy w niej zabrać?

apteczka na wyjazd

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że każdy z nas z utęsknieniem czeka na lato i urlop. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż chwila relaksu i oderwania się od codziennych obowiązków. Choć trzeba przyznać, że wakacje z dzieckiem, to nie do końca relaks (taki oksymoron jak „urlop macierzyński” hahaha). Zanim na świecie pojawił się Maksyś, moje pakowanie wyglądało zupełnie inaczej. Odkąd młody jest na pokładzie, muszę pamiętać o wielu dodatkowych rzeczach. Przygotowuję sobie listę, aby niczego nie zapomnieć. Z ubraniami nie ma problemu, bo wybierając się w podróż samochodem, wkładam połowę wszystkich rzeczy :p Najwięcej czasu zajmuje mi wakacyjna apteczka i jej organizacja.

Wybierając się na urlop z dziećmi warto się odpowiednio przygotować. Zanim zaczniesz myśleć, co spakować do apteczki wakacyjnej, zastanów się nad kilkoma kwestiami:

  • gdzie jedziesz i jakie problemy zdrowotne mogą Cię spotkać? Warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. W niektórych krajach występują choroby, które u nas w Polsce są rzadkością,
  • wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego i NNW. Pomyśl także nad wyrobieniem karty EKUZ,
  • sprawdź, jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane w danym kraju.

Co warto mieć w apteczce?

Wakacyjna apteczka powinna zawierać podstawowe leki oraz produkty, które się przydadzą. Koniecznie spakuj:

Krem z filtrem

Bez względu na to, czy planujesz urlop w kraju, za granicą, nad morzem, jeziorem czy w górach, koniecznie spakuj krem z filtrem, ponieważ w każdym miejscu jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych promieni słonecznych.

Preparaty odstraszające komary oraz łagodzące ukąszenia

Komary, meszki, kleszcze i inne insekty potrafią zepsuć wyjazd. Dlatego obowiązkowo weź ze sobą specjalne preparaty, które odstraszają insekty. Produkty dla dzieci dostępne są w formie sprayów, jak i naklejek na ubrania, opasek na nadgarstki czy gumek do włosów.

Jakie leki zabrać ze sobą na wyjazd?

Niestety choroby zdarzają się i w wakacje. Dlatego warto wziąć kilka leków ze sobą. Jeśli wybieracie się na urlop samochodem, to naprawdę wakacyjna apteczka nie zajmie Wam wiele miejsca. Za to będziecie przygotowani, gdy przyplącze się jakaś dolegliwość 🙂

  1. Leki przyjmowane na stałe – jeżeli ktoś z Was przyjmuje leki na stałe, koniecznie weź je ze sobą. Najlepiej poproś lekarza o wypisanie recepty (na zapas), aby mieć pewność, że leki nagle się nie skończą. Przezorny zawsze ubezpieczony 🙂 Tym bardziej, jeżeli wyjeżdżasz za granicę.
  2. Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – nie musisz pakować każdego rodzaju leki przeciwbólowego. Weź te, których używasz najczęściej. Przyda się również termometr.
  3. Leki na biegunkę, wymioty – najlepiej te, które są sprawdzone i dają pewność skuteczności.
  4. Środki dezynfekujące i opatrunkowe – płyn do zdezynfekowania rany, plastry i bandaż to obowiązkowy zestaw.

Przy maluchu polecam wziąć także krople do nosa, coś na gardło i sól fizjologiczną. Jeśli jedziesz samochodem, rozważ spakowanie nebulizatora. Zabierz leki przeciwalergiczne, gdy wybierasz się w podróż z małym alergikiem.

jakie leki na urlop

Active Flora DUO – niezbędna NOWOŚĆ w wakacyjnej apteczce

Planując wakacyjny wyjazd, obowiązkowo weźmy ze sobą skuteczny produkt na problemy żołądkowo-jelitowe. My postawiliśmy na nowość – suplement diety Active Flora Duo. Produkt ten stanowi połączenie aktywnych, żywych mikroorganizmów z inuliną. Składa się z dwóch najlepiej przebadanych szczepów prebiotyków:

1.Lactobacillus rhamnosus GG 

To probiotyczna bakteria, będąca jednym z najlepiej przebadanych szczepów, rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia. Na podstawie tysiąca badań udowodniono dobroczynne właściwości dla zdrowia, działanie i przede wszystkim bezpieczeństwo. Lactobacillus rhamnosus GG: 

  • skraca czas trwania biegunek – nie tylko infekcyjnych, ale również po antybiotykoterapii, biegunki podróżnicze oraz szpitalne, 
  • zmniejsza częstotliwość nawracających infekcji, hamując rozwój szkodliwych bakterii i patogenów, które występują w naszym przewodzie pokarmowym. Co ciekawie, minimalizuje ryzyko rozwoju próchnicy, 
  • redukuje objawy AZS, 
  • poprawia stan osób, które zmagają się z nieswoistymi chorobami jelit.

co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce2.S. boulardii

Są to żywe drożdże, wykazujące pozytywne działanie zarówno w ostrych, jak i przewlekłych chorobach przewodu pokarmowego. Co ważne, jest to potwierdzone licznymi badaniami.

Z tego względu drożdże rekomendowane są przez Światową Organizację Gastroenterologii w leczeniu ostrych biegunek, biegunek po antybiotykoterapii.

3.Inulina

Ponadto w składzie znajduje się inulina:

  • stymulująca wzrost i aktywność metaboliczną wyżej wymienionych szczepów.
  • regulująca liczbę wypróżnień,
  • niwelująca problemy związane z zaparciami, 
  • pełniąca niezwykle ważną rolę w odbudowie flory bakteryjnej jelit.

jakie leki wziąć na wakacje

Dlaczego wybrałam Active Flora DUO? Oto najważniejsze powody:

  • wpływa pozytywnie na florę jelitową – utrzymuje lub przywraca ilość mikroflory jelitowej w naszym przewodzie pokarmowym. Zawarte w niej żywe kultury bakterii tworzą ochronę dla naszego układu pokarmowego,
  • jest pomocny w leczeniu biegunek – działa tutaj w dwóch kierunkach. Po pierwsze blokuje infekcje jelitowe oraz toksyny, którym towarzyszy biegunka, zatrucie, bóle brzucha czy wymioty. Po drugie naprawia uszkodzoną mikroflorę jelitową,
  • zawiera aż 14 mld bakterii w jednej porcji! 
  • nie zawiera laktozy, sacharozy, glutenu ani białka mleka krowiego, 
  • nie trzeba trzymać go w lodówce – dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas wakacyjnych wyjazdów, 

można go stosować już od drugiego miesiąca życia – jest idealny dla niemowląt, dzieci, a także osób dorosłych.

wakacyjna apteczka

Active Flora DUO jest rekomendowany również:

  • podczas antybiotykoterapii. Co ważne, produkt można zażywać razem z antybiotykiem.
  • podczas wyjazdów za granicę,
  • w celu wzmocnienia odporności.

co powinna zawierać wakacyjna apteczka

Active Flora DUO kosztuje niewiele, bo zaledwie około 20 zł za opakowanie. Produkt kupisz zarówno w aptece stacjonarnej, jak i internetowej. To co istotne, to sposób podawania. Zawartość możesz:

  • wysypać dziecku na język i dać do popicia wodę,
  • dodać, np. do jogurtu lub koktajli, 
  • rozpuścić zawartość w napoju, np. mleku, soku, w wodzie.

Active Flora Duo kupicie TUTAJ

jak spakować wakacyjną apteczkę

*wpis powstał przy współpracy z marką Active Flora Duo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *